Arkadaslar microsoft dan baska işletim sistemi tevsiye edebilir misiniz.

Bu konuyu okuyanlar

peace_86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar yılar dır microsoft kulan mak dayım yorum larınıza bak tıyım de her yer de Linux g.b bilmediyim isletim siz temleri gorüyorüm ben de denemek isti yorum tavsiye edebilir misiniz ve link vere bilir misiniz fiyat larını da oyren sem ii olur elim de 3 tane microsot var açık çası denemek isti yorum.
sistem
4600 2.400
4000 ram
ati 1550

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşım sana tavsiyem microsoft'a devam et diğer işletim sistemleri hep microsoft'tan kopya çekip yapmışlar sistemleri ben denedim linux'ü pardus'u ama hiç beğenmedim herşey acayip bir şekilde,ama illakide kullanmak istiyorum dersen heryerde bulabilirsin o güzelliği var sadece ama işini en iyi yapan yine microsoft bence karar senin.

abbas00

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim anlamadığım windows masaüstü denilen şeyi çıkarttı. arkada resim üstte simgeler. diğer işletim sistemleri neden farklı bir "ana menü"(böyle diyelim) yapmadı?

yani yeni bir tarz. masaüstünü değiştirerek önümüze sunuluyor hepsi

yani neden bir simgeye tıklanınca bir dikdörtgen çıkar?

neden diğer işletim sistemleri farklı değil?

o zaman hepsi windowsun kopyası sayılmaz mı?

peace_86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım sana tavsiyem microsoft'a devam et diğer işletim sistemleri hep microsoft'tan kopya çekip yapmışlar sistemleri ben denedim linux'ü pardus'u ama hiç beğenmedim herşey acayip bir şekilde,ama illakide kullanmak istiyorum dersen heryerde bulabilirsin o güzelliği var sadece ama işini en iyi yapan yine microsoft bence karar senin.

saol arkasım yorum için bazı arkadaslar sidetle tavsiye ediyor .. ondan düsünuyorum..

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Resmen saçmalıyorsunuz.

Ben de sorayım neden herkes kaşığı ağzına sokarak yemek yiyor birilerinin farklı bir şekilde yemesi gerekmez mi? Bu taklit mi şimdi?

Linux arayüzünde olan bir çok şey Windows'ta yok! Buna ne diyeceksiniz.

Bence kesinlikle Ubuntu'yu denemelisin. Hem de bedava.

abbas00

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arabanın iskeleti aynı aynaları farklı diye ona yeni araba mı diyeceğiz yani?

ilk işletim sistemi oluşturan vatandaşlar arkada zemin üzerine ufak ufak simgeler yapmışlar güzel fikir.

yeni arkadaşlar ise neden farklı bir tarz yapmamış yine aynı yoldan gitmiş soru bu?

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Resmen saçmalıyorsunuz.

Ben de sorayım neden herkes kaşığı ağzına sokarak yemek yiyor birilerinin farklı bir şekilde yemesi gerekmez mi? Bu taklit mi şimdi?

Linux arayüzünde olan bir çok şey Windows'ta yok! Buna ne diyeceksiniz.

Bence kesinlikle Ubuntu'yu denemelisin. Hem de bedava.

Diğer işletim sistemlerini microsoft'a rakip olarak çıkardılar ama merak edip kullanan çoğu insan pişmalık duyarak microsoft'a geri döndüler.bu durumun böyle olduğun sende biliyorsun.insanlar ne kullanacaklarını bilirler.

Ayd

Asistan
Reaksiyon puanı
4
benim anlamadığım windows masaüstü denilen şeyi çıkarttı. arkada resim üstte simgeler. diğer işletim sistemleri neden farklı bir "ana menü"(böyle diyelim) yapmadı?

yani yeni bir tarz. masaüstünü değiştirerek önümüze sunuluyor hepsi

yani neden bir simgeye tıklanınca bir dikdörtgen çıkar?

neden diğer işletim sistemleri farklı değil?

o zaman hepsi windowsun kopyası sayılmaz mı?

Dostum benim bildiğim masaüstünü ilk çıkaran Apple'dır, MacOS ile. Tabi yayılamamasının sebebide gene kendisidir.

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Deneyebileceğin birçok seçenek var önünde.Ama sistemine bakarak (kardeşimde de benzer bi sistem var) ubuntuyu önerebilirim.

kaynak ve program sıkıntısı çekmezsin.donanım konusunda da çok problem çıkarmaz.hatta istersen ücretsiz kurulum cd'si de gönderiyorlar.(gelmesi 15-20 gün sürebiliyor)

hatta istersen windowsun içine bile kurabiliyorsun.

Download Ubuntu | Ubuntu

indirme linki bu sayfada please select location yazan yerden serveri seç indir.

ücretsiz cd istiyosan https://shipit.ubuntu.com/ adresine gir kayıt ol adresini yaz göndersinler.

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Boş ver ubuntuyu...
Gentoo ile başla....
Gentooyu kurabilirsen linuxu öğrenmiş olursun ...
Gentoo Linux -- Gentoo Linux News
Not:
Gentoo handbook incelemden kuruluma geçme...

Gentoo ile boğuşturup insanları linuxtan soğutmaya mı çalışıyırosun :D

hem siz windowsçu değil misiniz kardeşim?Karışmayın bizim özgür yazılımımıza :p:D:D

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ya Ubuntu ya da Pardus kullan karar senin :D
ben Pardus kullanıyorum ve bir kez olsun sorun yaşamadım.
zaten 19 gün sonra Pardus 2009 çıkacak.onu deneyebilirsin.ben pardus 2009 beta yı kullanıyorum şu an görsellik mükemmel KDE 4'ün faydaları :D
vee en iyi Pardus diyebilirim.Pardus en hızlı Linux dağıtımı bu arda bunu belirtmekte fayda var :)

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Gentoo ile boğuşturup insanları linuxtan soğutmaya mı çalışıyırosun :D

hem siz windowsçu değil misiniz kardeşim?Karışmayın bizim özgür yazılımımıza :p:D:D
Asla öyle bir niyetim yok...:yes::yes::blushing::blushing:
Ne demişler en iyi öğrenme yöntemi zor olandan başlamaktır...
gentoo kurabilecek kaç linuxcu var ki?
Şahsen ben başaramamıştım...:mad::mad::mad:

peace_86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Deneyebileceğin birçok seçenek var önünde.Ama sistemine bakarak (kardeşimde de benzer bi sistem var) ubuntuyu önerebilirim.

kaynak ve program sıkıntısı çekmezsin.donanım konusunda da çok problem çıkarmaz.hatta istersen ücretsiz kurulum cd'si de gönderiyorlar.(gelmesi 15-20 gün sürebiliyor)

hatta istersen windowsun içine bile kurabiliyorsun.

Download Ubuntu | Ubuntu

indirme linki bu sayfada please select location yazan yerden serveri seç indir.

ücretsiz cd istiyosan https://shipit.ubuntu.com/ adresine gir kayıt ol adresini yaz göndersinler.

tsk ler tr yok mu ben bulamadım 64 bit için tr yok yaw sanırsam .

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22

eğer sabır varsa haklısın.ilk kurduğum linux dağıtımı (aynı zamanda ilk bilgisayar aldığım hafta :) ) ubuntu 4.10 warthy wartog'du.bir dergiyle almıştım.ve bilgisayar açlığım vardı :D hatta cd'nin üzerindeki yazıyı o zaman anlamamıştım.

"Daha hafif,Daha hızlı ama yine de o bir debian! :D "

text kurulumdu.daha işletim sisteminin ne demek olduğunu bilmiyordum.ve ilk ubuntu çoklu sistemi desteklemiyordu.yani tek harddiske iki sistem birden kuramıyordunuz.iyi kötü 4 saat uğraşarak kurmuştum.

sanırım linuxu öğrenmemdeki en önemli etmen o oldu sonra ki sistemler çocuk oyuncağı geldi.

gentoo'yu iki kere kurdum ama abarttıkları performans ve stabiliteyi göremedim.ki zaten tüm dağıtımlarda sonradan kernel derleyip sistemi maximum performans ve hız için ayarlayabiliyorsun.

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
tsk ler tr yok mu ben bulamadım 64 bit için

tr derken indirme yansısı türkiyede olan mı yoksa türkçe mi diyorsun?

eğer türkçe içinse açılışta soruyor zaten.hangisinden indirirsen indir farketmez hepsi aynı.

hız açısından genelde çek cumh. serverları performanslıydı eskiden.şimdi bilmiyorum.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63

stage3 kursaydin sende

peace_86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tr derken indirme yansısı türkiyede olan mı yoksa türkçe mi diyorsun?

eğer türkçe içinse açılışta soruyor zaten.hangisinden indirirsen indir farketmez hepsi aynı.

hız açısından genelde çek cumh. serverları performanslıydı eskiden.şimdi bilmiyorum.

ÇOOK SAOL ARKADASIM indirmeye basladım 30 dk sonra kurmaya baslarım Ubuntu 9.04 Desktop (the latest version): bunu indiriyorum (galiba) indirme için TÜRKİYEM yok du baska bi yer seçdim sonuç da türçe var . bide ben bunu nasıl yüklicem gerçi tr se sorun yok senden bişi daha istiçem bunun program larını drevir nasıl bulacam var sa bildiyin adres ala bilirim oyun ları nasıl yapcaz işallah olur da kurtulurum microsoftdan yaw ..

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Kardeş driverleri de kendisi buluyor diye biliyorum da oyunları yapamassın yüzlerce oyunu çalıştırmaz belki linux neredeyse.

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
ÇOOK SAOL ARKADASIM indirmeye basladım 30 dk sonra kurmaya baslarım Ubuntu 9.04 Desktop (the latest version): bunu indiriyorum (galiba) indirme için TÜRKİYEM yok du baska bi yer seçdim sonuç da türçe var . bide ben bunu nasıl yüklicem gerçi tr se sorun yok senden bişi daha istiçem bunun program larını drevir nasıl bulacam var sa bildiyin adres ala bilirim oyun ları nasıl yapcaz işallah olur da kurtulurum microsoftdan yaw ..

Kurulum - Ubuntu Wiki

burda resimli anlatım var.driver içinde ekran kartı dışında otomatik tanır hepsini.ekran kartı içinde zaten o seni uyaracaktır.

oyun içinse bişe diyemem.direk kuramazsın çünkü.wine ve benzeri yazılımlar kulanarak bazı windows programlarını çalıştırsanda herşey için geçerli değil tabii bu.

peace_86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kurulum - Ubuntu Wiki

burda resimli anlatım var.driver içinde ekran kartı dışında otomatik tanır hepsini.ekran kartı içinde zaten o seni uyaracaktır.

oyun içinse bişe diyemem.direk kuramazsın çünkü.wine ve benzeri yazılımlar kulanarak bazı windows programlarını çalıştırsanda herşey için geçerli değil tabii bu.
yardım için çook tekler saol 10 kaldı diyor Sun xVM VirtualBox kuracam denicem.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Kardeş oyunlar için minimum sistemler her yerde yazıyor eğer işletim sisteminde linux yazmıyorsa en az %80 çalıştırmaz pes 09da öyle birşey yazıyor mu?Sanırım yazmıyor ama yine de bir denersin.

ahadabu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
allah seni davul etsin emi peace_86.. yani sen şimdi bu foruma üye olup girebiliyon ama googleda bi arama yaparak buraya sorduğun soruların cevabını alamıyon yani... pes.. 3 sayfada yazı yazmışlar bu başlığın altına yuh.. üşenmedim sırf bunu yazmak için üyelik aldım bendede var bi manyaklık canım ben de normal değilim demekki...

peace_86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
allah seni davul etsin emi peace_86.. yani sen şimdi bu foruma üye olup girebiliyon ama googleda bi arama yaparak buraya sorduğun soruların cevabını alamıyon yani... pes.. 3 sayfada yazı yazmışlar bu başlığın altına yuh.. üşenmedim sırf bunu yazmak için üyelik aldım bendede var bi manyaklık canım ben de normal değilim demekki...
arkadaslar saol sun yardım ediyor google den arasam üyelik falan isteyen var ve herkezin dediyini de yapamam googleden ara yapıp da 100/100 sonuç olmuyor yalan dolan yarısından çoğu ve bu siteye güveni yorum ve arkadaslara da sen googleden ara..

kurulum bitdi de oyun konusu canımı sıkıyor oyun suz pc olurmu ..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510

hERKES HERŞEYİ BİLEMEYEBİLİR ARKADAŞIM BU YÜZDEN İNSANLARI ELEŞTİRMEMİZ DOĞRU OLMAZ...Aslında onun yaptığı değilde senin yaptığın yanlış o üye olmuş bilmediği bişeyi soruyor ama sende onu eleştirmek için üye olmuşsun...Sence hangisi olumlu hareket?...Ama sonuçta her ikinizde SDN ye üye olmuşsunuz bu üyelik hayatınızı değiştirecektir...:thumbup: