Arkadaşlar mi 8 lite mı yoksa Mate 20 lite mı

Bu konuyu okuyanlar

Soorcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben bu iki telefon arasında kaldım hangisini almalıyım ?
Önceliğim oyun kamera ve akıcılık tavsiyelerini bekliyorum

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Sabaha kadar mi8 lite,mate 20lite tek avantajı servis kalitesi onu çıkar redmi note5 dengi bir cihaz kalır geriye.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Mate 20 Lite, Mi 8 Lite'dan biraz daha önde bir telefon ama birazcık çok fark yok ama fiyat olarakta Mi 8 Lite Mate 20 Lite'a göre önemli derecede ucuz yani 400 liraya yakın bir fiyat farkı var.

Mi 8 Lite'ın Avantajları
* Snapdragon 660, Daha küçük ekrana rağmen daha fazla ekran/kasa oranı, 3 gram daha hafif, 4K video kaydı, ön kamera, Bluetooth 5, Çift Hat

Mate 20 Lite Avantajları
* Arka kamera, daha iyi ekran, 3.5 mm jack, FM Radyo, NFC, pil kapasitesi

Sen hangisini alırsın dersen ben ikisini de alamazdım çünkü bu devirde NFC olmayan telefon almam şahsen. 3.5 mm jack'ıda yoğunlukla kullanıyorum günümüzdeki kablosuz kulaklık fiyatlarını düşündüğümüzde ama Qualcomm işlemci de çok önemli. Bence bunların yerine
Honor Play, G6, U Ultra gibi telefonlar alabilirsiniz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Anlamadım kardeşim

Nasıl yani neyi?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mi8 lite; işlemcisi orta/üst diyebiliriz sd660 oyunlarda bariz farkla daha iyi
Batarya mate20l'ye göre geri ama 3300mah rahat günü çıkarır çünkü işlemci verimli ve ekran full hd ve batarya fena değil günü rahat çıkarır
Kamera olarak mi8 ile aynı sensör var ama mi8'deki ois ve işlemci desteği yok ama kaliteli çekimler yapıyor yani rakibi o konuda pek yok,ön kamera ise sınıfı için belki en iyisi tek dezavantajı servis onuda istersen biraz fazla ödeme yapıp kvk'lı al.
Mate20l; orta seviye sensör rakibinden geride bunuda yazılım ile adam etmeye çalışmışlar ama pek gerçekçi performans ve detay bekleme. Ön kamerada aynı şekil.
Ekran yazmış arkadaş üstte ama ne alaka bilemedim ve ayrıca batarya yönünden huawei üstün kabul ama mi8lite'da bataryada başarılı günü rahat çıkarır.
İşlemci kısmında huawei çok geride kullandıkları işlemci orta seviye ve frekans olarak gpu'su boostlanmış (arttırılmış) bir işlemci sağlam bir oyun oynarken ısınır gibi diğer cihaz mi8 lite daha güçlü ve serin çalışır.

Son düzenleme:

Soorcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Nasıl yani neyi?

Mi8 lite; işlemcisi orta/üst diyebiliriz sd660 oyunlarda bariz farkla daha iyi
Batarya mate20l'ye göre geri ama 3300mah rahat günü çıkarır çünkü işlemci verimli ve ekran full hd ve batarya fena değil günü rahat çıkarır
Kamera olarak mi8 ile aynı sensör var ama mi8'deki ois ve işlemci desteği yok ama kaliteli çekimler yapıyor yani rakibi o konuda pek yok,ön kamera ise sınıfı için belki en iyisi tek dezavantajı servis onuda istersen biraz fazla ödeme yapıp kvk'lı al.
Mate20l; orta seviye sensör rakibinden geride bunuda yazılım ile adam etmeye çalışmışlar ama pek gerçekçi performans ve detay bekleme. Ön kamerada aynı şekil.
Ekran yazmış arkadaş üstte ama ne alaka bilemedim ve ayrıca batarya yönünden huawei üstün kabul ama mi8lite'da bataryada başarılı günü rahat çıkarır.
İşlemci kısmında huawei çok geride kullandıkları işlemci orta seviye ve frekans olarak gpu'su boostlanmış (arttırılmış) bir işlemci sağlam bir oyun oynarken ısınır gibi diğer cihaz mi8 lite daha güçlü ve serin çalışır.
Tesekkur ederim kardesim buyuk ihtimalle mi 8 lite alacagim fikrimde etkili oldu yaptigin yorum

Oyunda da kamerada da mi 8 Lite daha iyi.[/QUOTEYorumun icin tesekkur ederim kardesim

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Aslında oyun çok önemli değilse zenfone 5'de alınabilir onuda incele hocam işlemci yakın ikiside

mi8 lite; daha iyi işlemci ve ön kamera ama

zenfone5 artıları; arka kamera ois,çok iyi ekran ve ses çipi hifi/hiress kulaklık ses netliği çok başarılı,asus tr garanti ve daha stabil yazılım ben ikisi arasında zen5 derim.

Mi8 lite; arka kamera iyi ama ois yok,ekran standart, gün ışığında biraz üzer ayrıca ses çipi standart ve type c çıkışlı yani şarj yeri ve kulaklık yeri aynı delik bilgin olsun.

Eğer oyun önemli ise önce xiaomi alt markası olan pocophone f1 yada mi8 lite ama orta seviye oyun yeter dersen zenfone 5 öneririm.zenfone5 işlemcisi mi8lite'ın bir tık altı.
İşlemci; poco f1 sd845<< mi8lite<asus zenfone5

Soorcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yorumun icin tesekkur ederim kardesim onceligim daha cok oyun ben baya alt kalite bir telefondan gecis yapacagim icin su anda ses anlaminda cok tuksek beklentilerim yok bi mi8 veya mix 2 kadar ama galiba mi 8 lite alacagim

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Peki o zaman hayırlı olsun derim ama pocophone f1 baktınızmı? 2500 tl civarı yüksekmi?

Soorcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Biraz yuksek kaciyor yoksa o telefonu da inceledim ozellikleri cok iyi fakat bir sorunu var diye duydum 720p video ile ilgili donanimla alakali duzelmeyecek bir soeunu var diyorlardi

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Tamam o zaman hayırlı olsun size inşallah uzun süre kullanmak nasip olur cihazınızı :).

Soorcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Insallah tesekkur ederim ?

Insallah tesekkur ederim ?

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Mix 2 alma fırsatın varsa onu al. Daha iyi işlemcisi var. Yani daha iyi oyun performansı...

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Mate 20 lite 2600 tl diye biliyorum onun yerine poco f1

Kerem KÖYLÜ

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Mate 20 lite 220 tl gibi bir fiyata Teknosada satılıyor oradan alabilirsin

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben bu iki telefon arasında kaldım hangisini almalıyım ?
Önceliğim oyun kamera ve akıcılık tavsiyelerini bekliyorum
Realme 3 Pro'ya bak derim veya acelen yoksa benim gibi Honor 9x'i bekle
saydığım cihazlar Mİ8 Lite' da Mate 20 Lite'ı da tokatlar
bu arada Huawei'nin hiçbir Lite modeli alınmaz yani şahsen ben almam
Huawei alacaksan amiral gemisi alacaksın ben sana Mate 10 Pro öneririm

Kerem KÖYLÜ

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Pardon zaten orada realme 3 pro yazılama realme 3 yazmışım

Webhead

Müdavim