Arkadaşlar leptop'un fanını söküp temizleyen var mı??

Bu konuyu okuyanlar

zaferyörük

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar leptop'un fanını söküp temizleyen var mı??

Tecrübesi olan ,,

Fanda aşırı ses var benim.. Bi temizliğee gerek var gibi.. kendim söküp halledebilir miyim acaba

Tecrübesi olanlar püff noktalarını yazarsa sevinirimmm

tşklerrrrrrrr
:* :* (A)

calvaria

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Ben yapmıştım...bütün fan yolları tıkanmıstı, yarım saat acık durunca kapanıyodu .Temizledikten sonra hala bi sorunu yok... Benim bilgisayar HP pavilion dv4400 dü onda direk işlemci nin üstünde kapak vardı onu acıp temizlemiştim ve cok da rahat yapmıştım...

zaferyörük

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Dostum temizliği nasıl yaptınn??
Süpürgeyle mi çektin

veya ıslak bez???

calvaria

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
zaferyörük dedi ki:
Dostum temizliği nasıl yaptınn??
Süpürgeyle mi çektin

veya ıslak bez???
elektrik süpürgesi ile cektim ama ilk önce cımbız benzeri bişile kanalları actım.

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
benimde asusun modellerinden arkadaşın dediği gibi işlemci ye ait kapak var onu çıkartıyorsun ardından orda içinden hava geçen bir metal var 4 vidayla tutturulmuş onu çıkart bence o metalın orasında toz kalmayacak şekilde temizle
ardından fanın içini görebiliyorsan eline bi tane kulak temizleme çubuğu al :D onla temizlemeye çalış bnm bildiğim bilgisayar fandaki tozlanmadan kapanmaz
o metalin araları dolmuştur işlemciyi soğutamadığı için kapanır
dediğimi yap..ben youtubedan video bile izleyemiodum şimdi fifa 2008 bile oynuorum.
işlemcinin üztünde kapak varsa o kapağı açıp resmini çekersen bişi söleyebilitim...

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bende acer 5630 laptop var 1.5 senedir kullanıyorum halaa garanti kapsamında olduğu için açmadım
ama bi sorunda yok sabaha kadar açık kaldığı biiile oluyo tık yok maşallah:)