Yardım iPhone Jailbreak nasıl kaldırılır?

Bu konuyu okuyanlar

noob3423

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Selamün aleyküm arkadaşlar Cydiadan uygulamalardan cydia bulup kaldirdirmistim ve cydia silinmişti sıkıntı olurmu

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
En fazla tweakleri ve dosyalarını silersin kalıntı bırakmadan silemezsin.
iTunes ile cihazını sıfırla ve ios son sürümü yükle.

noob3423

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
En fazla tweakleri ve dosyalarını silersin kalıntı bırakmadan silemezsin.
iTunes ile cihazını sıfırla ve ios son sürümü yükle.
Ayarlardan Sıfırladım bilgilerim çalınır mi sıkıntı olurmu

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
İ tunes ile nasil sifirlicam yardım edermisn
İtunes ile iphone ye geri yükle yapıcan harici bir siteden bir şey indirmene gerek yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önce şu siteye girip telefonun için üretilen son IOS sürümünü indir: Download iOS Firmware for iPhone, iPad, iPod Touch, Apple Watch, Apple TV and HomePod / IPSW Downloads
Sonra cihazını DFU moduna al ve bilgisayarına bağlayıp iTunes'u aç. Karşına çıkan ekrandaki geri yükle butonuna "shift" tuşuna basılı tutarak tıkla ve indirdiğin dosyayı seç.
Gerisini iTunes halledecek.
Ne gerek var ki böyle birşeye itunes den direk cihazı geri yükleme yapacak.

noob3423

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
İtunes ile iphone ye geri yükle yapıcan harici bir siteden bir şey indirmene gerek yok.

Peki filza file maneger yüklemiştim tweak olarak sıkıntı olurmu

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004

iTunes indirmesi normalden daha uzun sürüyor hız kısıtlamasından dolayı. Bu siteden indirirse de aynı yola çıkıyor sadece daha az beklemiş olur.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Peki filza file maneger yüklemiştim tweak olarak sıkıntı olurmu
Sıkıntı çıkmaz.

iTunes indirmesi normalden daha uzun sürüyor hız kısıtlamasından dolayı. Bu siteden indirirse de aynı yola çıkıyor sadece daha az beklemiş olur.
İsterse 10 dk fazla beklesin direk itunes üzerinden apple sunucusundan çeksin başka siteden download riskli verdiğin link temizmi?

Son düzenleme:

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
İsterse 10 dk fazla beklesin direk itunes üzerinden apple sunucusundan çeksin başka siteden download riskli verdiğin link temizmi?
Evet temiz. ipsw.me sitesi yıllardır açık olan bir site. Hatta Apple imzaları kapatmazsa buradan indirilen yazılımlarla önceki sürüme dönüyorduk zamanında. Ben sıfırlarken normal direkt indirme ile 15 dakikada inecek olan yazılıp iTunes'ta 1 saat gösteriyordu. Kaldı ki siteden indirme yaparsanız indirme bağlantılarının doğrudan Apple sunucularından geldiğini görürsünüz :)

Örnek olarak iphone 13 için 15.2.1 imzaları hala açık. İsterseniz 15.3 e güncelledikten sonra buradan 15.2.1 sürümünü indirip geri dönebilirsiniz
1643370441842.png

noob3423

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Sıkıntı çıkmaz.

Knk bu iTunes üzerinden sifirlarsam kalıntılar silinir mi cihaz temiz olur mu

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Knk ben şimdi cihazı iTunes üzerinden sıfırladım jailbreak kalmış mi onu nasil öğrenebilirim
Nasıl sıfırladığına bağlı. Sana dediğim gibi DFU moduna alıp sıfırladıysan kesin gitmiştir.

noob3423

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Nasıl sıfırladığına bağlı. Sana dediğim gibi DFU moduna alıp sıfırladıysan kesin gitmiştir.
Knk dfu moduna almadım sadece itunes ten geri yükle yaptım sıkıntı olurmu

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Knk evet 2 GB bir dosya indirdi sonra kendi haline bıraktim
İndirdiyse yapmıştır. Eğer tam emin olmak istiyorsan #7 deki mesajda yazdıklarımı yapabilirsin 10 dk falan sürer (dosya inmesi hariç)

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Yazılım atıldıysa cihazın sıfır kurulum ekranı geldiyse tamamen kalkmıştır aldığın gibi oldu telefon yani meraklanma gönül rahatlığıyla kullanabilirsin iyi forumlar.

noob3423

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Yazılım atıldıysa cihazın sıfır kurulum ekranı geldiyse tamamen kalkmıştır aldığın gibi oldu telefon yani meraklanma gönül rahatlığıyla kullanabilirsin iyi forumlar.
Allah razı olsun knk eyw

İndirdiyse yapmıştır. Eğer tam emin olmak istiyorsan #7 deki mesajda yazdıklarımı yapabilirsin 10 dk falan sürer (dosya inmesi hariç)
Knk dfu moduna alınca ne oluyor peki

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Allah razı olsun knk eyw

Knk dfu moduna alınca ne oluyor peki
DFU modunu kurtarma modu olarak düşün. Önerilen yöntem cihaza JailBreak yapıldıysa bu yöntemi kullanarak yazılım atmaktan yana. iTunes'tan geri yükleme de belki aynı işi yapıyordur ama okuduğum kaynaklarda bu yöntemi öneriyorlar.

noob3423

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
DFU modunu kurtarma modu olarak düşün. Önerilen yöntem cihaza JailBreak yapıldıysa bu yöntemi kullanarak yazılım atmaktan yana. iTunes'tan geri yükleme de belki aynı işi yapıyordur ama okuduğum kaynaklarda bu yöntemi öneriyorlar.
Dfu moduna alarak tekrar nasil sifirlicam yardım edermisn

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
Dfu moduna alarak tekrar nasil sifirlicam yardım edermisn
Önce şu siteye girip telefonun için üretilen son IOS sürümünü indir: Download iOS Firmware for iPhone, iPad, iPod Touch, Apple Watch, Apple TV and HomePod / IPSW Downloads
Sonra cihazını DFU moduna al ve bilgisayarına bağlayıp iTunes'u aç. Karşına çıkan ekrandaki geri yükle butonuna "shift" tuşuna basılı tutarak tıkla ve indirdiğin dosyayı seç.
Gerisini iTunes halledecek.
DFU moduna alma

noob3423

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,004
JB yapmayla verilere erişmek tamamen senin kullandığın repo ve tweak ile alakalı yazılımı iTunes sıfırdan kurduysa erişemez. iTunes üzerinden geri yükle yapmadığım için yorum yapamıyorum

noob3423

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
JB yapmayla verilere erişmek tamamen senin kullandığın repo ve tweak ile alakalı yazılımı iTunes sıfırdan kurduysa erişemez. iTunes üzerinden geri yükle yapmadığım için yorum yapamıyorum
Repo ne oluyor