Arkadaşlar ilk deneyimim lütfen bilgilendirin.

Bu konuyu okuyanlar

ExMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar ben ilk defa Aliexpress den telefon alcağım telefon 128$
1. Gümrüğe takılır mı ?
2. Bu fiyatı TL olarak ödeyebiliyormuyuz ?
Lütfen bilgilendirin ilk defa alışveriş yapıcağım.

Ehrlich

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Takılmama ihtimali yok gibi birşey. Sim kartlı tüm cihazlar gümrük te kalır fiyat olarak da sınır üstünde zaten. Aliexpress üzerinde giriş yaptığında lokasyonuna göre site veya uygulamasında tl çevirebilirsin ayarlar kısmında olması lazım tamamen şans işi ama getirsende kayıt şu bu gene sana gümrük de eklenirse 1 cihaz parasına eşit olur. Kulaklık araba içi aksesuar ev ürünleri abartıya kaçmadan aldım saat takı felanda gümrük sıkıntısı yaşamadım parça parça aldığımdan hep. Ha telefonu satıcı ile anlaşırsan fiyat düşük gösterip parça halinde sana gönderebilir yapanlar vardı yapboz gibi gelince topluyorsun :(

Reaksiyon puanı
40
dostum yurtdısından gelen her telefon kaçaktır.Çünkü kaydı yok.Pasaporta işlenmesi lazımki ancak yasal olsun.Bu yüzden gümrükde patlar o telefon alma.Gümrük garantisi veren satıcı var mı bilmiyorum.Ben senın yerinde olsam etrafdan cevreden arabistana hac umre için giden birilerinden rica ederim ordan alıdır pasaporta işletirim.iphone 8 plus 3.5bin di biz alırken orda.vergisi az olduğu için oralarda çok uygun.200e yakında bır para verıyon pasaporta işletmek için