Arkadaşlar gerçekten çok kararsızım

Bu konuyu okuyanlar

bonusman

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Bu forumda bu soruyu sordum ama kime sorsam ya mi9 diyor ya s10e birbirine çok yakın hangisini alcağıma karar veremiyorum ne yapmalıyım

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Kesinlikle arkadaşın dediği gibi s10e daha mantıklı olacaktır mi9 servis anlamında yaygın değil artı yönleri var ama eksileride çok ciddi arka kameranın en önemli öğelerinden olan ois yok samsungta mesela note 4'ten beri var xiaomi neden böyle bir hata yaptı? Arka kamera önemli değilse servis konusuda var nerde bu adamların servisi buda bir muamma bunlar senin için sorun değilse mi9 alınabilir.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
S10e Samsung kalitesi, ismi, garantisi... kesinlikle ben olsam onu seçerdim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
performans olarak tabiki de bir de exynos şarj optimizasyonu sd855'e kötü
bir de ben snapdragon hayranıyım samsung'un exynos işlemcilerini sevmem zevk meselesi biraz da

cihaneken

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Zor bir seçim. Ne yönden daha ağırlıklı kullanacağını hesap edip ona göre almalısın. Ben mesela kamera,işlemci özellikleri nedeniyle mi9 seçerdim. Birde samsung benim için 4-5 sene önce bitmişti. Çıkarttığı her telefon kronik sorunlu oluyordu, şuan durum nedir bilmiyorum.

ayrıca mi9 3.5mm kulaklık çıkışı yok, bu şarjda iken iken müzik dinleme işini sıkıntıya sokuyor. Ama ben kafama takmazdım, en son telefonda ne zaman kulaklık kullandığımı hatırlamıyorum.

Kameraya takıntılı değilsen ve fiyatı da daha uygunsa 10e al yok kamera önemli diyorsan mi9

Birde şu garanti, servis olayına ben katılmıyorum. Şimdiye kadar bir sorun olması durumunda, garanti kapsamına giren ve ücretsiz onarılan bir telefon helede samsung marka çok nadir duymuşum dur. Bir elin parmaklarını geçmez.

Her halükarda bir arza durumunda o para cebinden çıkacak. Şahsi görüşüm bu yönde.

Hapton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Tabii ki "Samsung Galaxy S10e" almalısın. Samsung teknik destek konusunda ilgili bir firmadır. Aklında soru işareti kalmasın.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Bu forumda bu soruyu sordum ama kime sorsam ya mi9 diyor ya s10e birbirine çok yakın hangisini alcağıma karar veremiyorum ne yapmalıyım
Xiaomi mi 9 un avantajları
•İşlemci
•Batarya
Samsung Galaxy S10E 'nın avantajları
•Kamera
•Ekran
•Tasarım
•3,5 headphone jack girişinin olması
•Teknik Servisinin olması
•Stereo hoparlör
•Suya ve toza dayanıklı (IP68)
•Wi-fi 6
•SAR değerinin düşük olması

Ben Samsung Galaxy S10E tercih ederdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bana s10e işlemcisinin mi9a göre kötü olduğunu söylediler oyun için doğru mu
Mi 9 un işlemci s10e 'den biraz daha iyi ama farkı hissetmezsiniz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Zor bir seçim. Ne yönden daha ağırlıklı kullanacağını hesap edip ona göre almalısın. Ben mesela kamera,işlemci özellikleri nedeniyle mi9 seçerdim. Birde samsung benim için 4-5 sene önce bitmişti. Çıkarttığı her telefon kronik sorunlu oluyordu, şuan durum nedir bilmiyorum.

ayrıca mi9 3.5mm kulaklık çıkışı yok, bu şarjda iken iken müzik dinleme işini sıkıntıya sokuyor. Ama ben kafama takmazdım, en son telefonda ne zaman kulaklık kullandığımı hatırlamıyorum.

Kameraya takıntılı değilsen ve fiyatı da daha uygunsa 10e al yok kamera önemli diyorsan mi9

Birde şu garanti, servis olayına ben katılmıyorum. Şimdiye kadar bir sorun olması durumunda, garanti kapsamına giren ve ücretsiz onarılan bir telefon helede samsung marka çok nadir duymuşum dur. Bir elin parmaklarını geçmez.

Her halükarda bir arza durumunda o para cebinden çıkacak. Şahsi görüşüm bu yönde.
nedir bu kulaklık girişi sevdası anlamıyorum al bir tane kablosuz kulaklık müzk dinlemenin keyfini çıkar
kablo cidden çok sinir bozucu cidden hala kablolu kulaklık kullanıyor musunuz ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
mi 9 daha iyi daha geçen arkadaşa s10e aldırdık ısınıyor dedi servise götürdü adamlar yüzüne malesef bir şey yapamıyoruz demiş bana sorarsan mi9 ama bir g7 alıpta çıkabilirsin işin içinden :)

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Samsung un garanti çöp az uğraşmadım
Multi touch sorunu için cihazı gönderdiğimde ekran ile birlikte sorunum olmamasına rağmen bataryayı da değiştirmişlerdi. Ve hız konusunda 3 günde gönder-tamir ettir- al yaşadım. Bir çok servis bu kadar hızlı değil.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
20 günü falan kaldı garantinin bitmesine. Elle tutulur bir kusur bulup yollamak istiyorum ama bulamıyorum 1 aydır. Şu batarya beleşe değişse iyi olacak. :)

cihaneken

Asistan
Reaksiyon puanı
64
nedir bu kulaklık girişi sevdası anlamıyorum al bir tane kablosuz kulaklık müzk dinlemenin keyfini çıkar
kablo cidden çok sinir bozucu cidden hala kablolu kulaklık kullanıyor musunuz ?
Ben pek kullanmıyorum zaten kulaklık fakat olaya sadece müzik olarak bakmayın. Oyunlarda kablosuz kulaklık gecikmeli olur, sen düşmanın sesini duyamadan karşında belirir.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben pek kullanmıyorum zaten kulaklık fakat olaya sadece müzik olarak bakmayın. Oyunlarda kablosuz kulaklık gecikmeli olur, sen düşmanın sesini duyamadan karşında belirir.
neyse ki ben telefondan oyun oynayan biri değilim o yüzden kulaklık problemim yok
kablosuz kulaklık candır ama telefonun şarjını su gibi içiyor
edit: telefonunuz İPhone 5s gibi bataryası rezil bir telefon ise cinnet geçirebilirsiniz