Arkadaşlar Bir Bakabilir Misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

ametehan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forum'a yeni üye oldum öncelikle merhaba;
Telefon yenileyeceğim şu anda Galaxy Ace kullanıyorum fakat kötü bir telefon. Arkadaşlarımla otururken iPhone 4s'i kaça aldığını sordum. 850 tl dedi şaşırdım.
iPhone 4s 8gb 850 tl ye Turkcell Tim'den almış ne kadar doğrudur şu anki fiyatı nedir ayrıca indirim de olmadığını normal fiyatı olduğunu söylüyor.Şaşırdım doğrusu.Sizden de görüş alayım diyorum.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Merhaba

Sen yazınca baktım MediaMarkt da 1300TL sanırım en ucuzu bu ancak 8GB lık alan size yetmeyebilir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

iPhone 4 8GB ise 949 TL

ametehan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım, Teşekkürler
Peki 8gb alsam kaç gb bana kalıyor? Yani sistem uygulamaları vs. ne kadar alan kullanıyor?

iPhone 4s ile 4 arasında çok bir fark yok herhalde.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Aslında bakarsan 8GB iPhone için yetersiz bunun dediğin gibi bir kısmına izin verir ama net bilmiyorum hangisini alırsan al 8 Gb lık alana iOS surumunu çok guncelleyemezsın iOS 6 guncellersın bekli ama iOS 7 guncellenmez gerçi gerekte yok iOS 6 guncelleyebılırsen guncellersın gayet stabil zaten.

Telefonu alırsan pek fazla birşey yukleyemezsın onuda dikkate al hafıza senin için çok önemliyse iPhone 4S 16 GB a bak pahalı gelirse Android cihazlara bir göz at derim.

Butçen ne kadar? (Max.)

Arasındaki farklarda şunlar

İşlemci, kamera, hafıza (4S in 16GB larından söz ediyorum) ve son olarakta Siri uygulaması. Telefonla çok fazla işin yoksa iPhone 4 te iyidir ama dediğim gibi iOS 6 ya guncellenebiliyormu bilmem ama hafıza konusunda ciddi sıkıntı yaşarsın butceni söyle ona göre Android bir cihaz önereyim onada bir göz at.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
750 - 1000 tl arası düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.
Ama eğer bekleyin 4s 16gb alın diyorsanız bekleyebilirim.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bence iPhone seviyorsan 1600 TL ye iPhone 4S 16GB al 8GB seni asla mutlu etmez.

Android bir cihaz almak istersen LG G2 16GB ı kesinlikle tavsiye ederim 4S den çok daha iyi. Ancak iOS seviyorsan iPhone 4S 16GB almalısın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çook Teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi dinleyeceğim bir de General Mobile Discovery'i düşünüyorum adı fazla duyulmuş bir marka değil. CES 2014'te General Mobile Discovery II tanıtılackmış o da fiyat performans telefonu olacakmış. Beklemeli miyim? Yani CES 2014'te tanıtılan bir telefon ne zaman çıkar? Örneğin Nisan gibi çıkar mı?

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Çook Teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi dinleyeceğim bir de General Mobile Discovery'i düşünüyorum adı fazla duyulmuş bir marka değil. CES 2014'te General Mobile Discovery II tanıtılackmış o da fiyat performans telefonu olacakmış. Beklemeli miyim? Yani CES 2014'te tanıtılan bir telefon ne zaman çıkar? Örneğin Nisan gibi çıkar mı?

Bence bekleme iOS istersen iPhone 4S veya android LG G2 al rahatına bak teknolojinin ardı arkası kesilmez.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Anladım, Teşekkürler
Peki 8gb alsam kaç gb bana kalıyor? Yani sistem uygulamaları vs. ne kadar alan kullanıyor?

iPhone 4s ile 4 arasında çok bir fark yok herhalde.

1600liraya 4s almak gibi bir asrin hatasini sakin yapma. O fiyata ya 5alacaksin ya android. 8gb 4te guncellemeler hafizada sikinti yaratmaz ama uygulamalar icin de sana hic hafizada kalmaz.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=342677]pilger[/MENTION]n

Arkadaş iOS seviyordur Android kullanmak istemez diye alıcaksan 4S 16GB al dedim fiyatı 1600TL olmak zorunda değil n11.com hepsiburada.com gibi siteler de 1400TL ye bulabilir.
Arkadaşta anladığım kadarıyla birikmiş fazla parası yok 4S almak için bekleyecek sen gidipte iPhone 5 önerme yani butçesini aşar ama yinede kendisi bilir tum bunları iOS isterse diye söyledim Android seviyorsa ondada tavsiye ederiz. Arkadaş yorum yapsa duruma bir açıklık getirse daha iyi olucak.