arkadaşlar amd ekran kartımın hangi nvdia ekran kartıyla eş değer olduğunu soracağım..

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

UcuzGamer

Üyecik
AMD RADEON HD8500M ekran kartım bu hangi nvidia ekran kartı ile eş değer.

UcuzGamer

Üyecik
GeForce 820M ekran kartına eşit.
abi peki bişey soracağım benim bir tane daha bilgisayarım var o geforce 820m i5 4210u 8gb ram bu ise amd radeon 8500m i5 4210u 4gb ram ama bazı oyunlarda ilk yazdığım pc de neredeyse 2.5 3 kat daha iyi performans alıyorum sizce bunun sebebi ram midir?

Froseth

Profesör
abi peki bişey soracağım benim bir tane daha bilgisayarım var o geforce 820m i5 4210u 8gb ram bu ise amd radeon 8500m i5 4210u 4gb ram ama bazı oyunlarda ilk yazdığım pc de neredeyse 2.5 3 kat daha iyi performans alıyorum sizce bunun sebebi ram midir?
Hangi oyunda performans farkı fazla?

Utku92

Doçent
Laptopta bakım önemli. Temizliği, macun yenilenmesi bunlarda hem ısındırır hem de fps düşmesine sebep olur. Ki eğer sorun yazılımsal değilse.

UcuzGamer

Üyecik
Laptopta bakım önemli. Temizliği, macun yenilenmesi bunlarda hem ısındırır hem de fps düşmesine sebep olur. Ki eğer sorun yazılımsal değilse.
yanlış değilsem 4 yıldır ne macun değiştirdim nede laptopun fanına baktım ne kadar fpsim yükselir

UcuzGamer

Üyecik
tamam teşekkür ederim birde soğutucu önerebilirmisiniz notebook soğutucu
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuan iş yerimdeyim moladayım eve gidince atarım. Fakat yanlış değilsem 50-60-70 arası oynadığım oyuna göre değişiyor.

UcuzGamer

Üyecik
termal macunların fiyatı hakkında çok fazla bilgim yok ama kaliteli olursa sevinirim

Froseth

Profesör
termal macunların fiyatı hakkında çok fazla bilgim yok ama kaliteli olursa sevinirim
Cooler Master Mastergel Maker öneririm bir kaç aydır kullanıyorum. Sürdükten sonra ısı değerlerim çok düştü diğerlerine göre biraz pahalı ama çok kaliteli.

Utku92

Doçent
Benim size önerim thermal grizzly conductonaut olacaktır. Yanlız çok dikkatli kullanın sıvı metal olduğundan devrelere gelmemesine dikkat edin. İletken olduğu için kısa devre yaptırabilir. Uygulanırken çok küçük bir parçasını sıkın. Uygulaması da işlemci çipi ve metal bloğa sürülüyor. Çipin etrafını ince bantla bantlayabilirsiniz.

UcuzGamer

Üyecik
ben yapmayacağım bilgisayarcıya vericem hem fanı falanda temizletirim ramide değiştiririm. 8gb ram amd radeon 8500m i5 4210u cs go da kaç fps artırırım şuan 40-50 arası alıyorum en düşük ayarlarda yoldaşda rekabetçi 5v5 de 20 fps falan alıyorum kaç artar sizce.

Froseth

Profesör
ben yapmayacağım bilgisayarcıya vericem hem fanı falanda temizletirim ramide değiştiririm. 8gb ram amd radeon 8500m i5 4210u cs go da kaç fps artırırım şuan 40-50 arası alıyorum en düşük ayarlarda yoldaşda rekabetçi 5v5 de 20 fps falan alıyorum kaç artar sizce.
Oyunun içindeki ısı değerlerini atabilir misiniz?

stat counter