Arkadaşlar 2000 tl'ye kadar telefon tavsiyesi verebilir misiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

Canan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar 2000 tl'ye kadar bütçem var. Bana görünümü şık bir telefon tavsiye edebilir misiniz rica etsem ? Xiaomi 5x çıkmış çok şık mesela.. Tavsiyelerinizi bekliyorum.. Şimdiden Teşekkürler..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bütçeyi 200-300 artırıp
Mi6'nın 64 veya 128 Gb'lığını
OnePlus 5'in 64 GB'lık modelini
Samsung Tr garantili S7'yi veya ithalatçı garantili Huawei Mate 9'u alabilirsiniz

Çıkamıyorum zorlamayın derseniz ama 100 TL de arttırabilirseniz Mi6 64 GB'ı o da olmaz derseniz 1900 TL'ye One Plus 3T'yi alın derim .

Canan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim. Xiaomi 5x nasıl peki yeni çıkmış ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Teşekkür ederim. Xiaomi 5x nasıl peki yeni çıkmış ?
İşlemcisi orta segment saydığım tüm cihazlar Sd820 , 821 veya muadili ve bazıları da sd835 kullanıyor
Mi5x ise sd625 gibi orta segment bir işlemci kullanıyor üsttekiler amiral gemisi işlemci (çok yüksek performanslı )

Canan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcisi orta segment saydığım tüm cihazlar Sd820 , 821 veya muadili ve bazıları da sd835 kullanıyor
Mi5x ise sd625 gibi orta segment bir işlemci kullanıyor üsttekiler amiral gemisi işlemci (çok yüksek performanslı )
Pek anlamıyorum işlemci filan ama iphone tarzı şık bir telefon çok daha önemli benim için.Oyun filan oynamayacağım :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Pek anlamıyorum işlemci filan ama iphone tarzı şık bir telefon çok daha önemli benim için.Oyun filan oynamayacağım :)
Uzun kullanım açısından da önemli işlemci sadece oyun değil
Kısaca ozetleyeyim sd625 ile sd820 arasında devasa 835 ile arasında uçurum var . One Plus 5in tasarımına bir göz atın yine Mi6 ya mate 9a s7ye de göz atın birini elbet begeneceksiniz

Reaksiyon puanı
125
oneplus 5 = iphone 7 plus
--- Gönderi Güncellendi ---
aynı zamanda oneplus 3t tüm iphonelardan çok daha şık bir cihaz.

Canan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oneplus 5 = iphone 7 plus
aynı zamanda oneplus 3t tüm iphonelardan çok daha şık bir cihaz.
Bütçemi aşıyor yalnız o telefonlar :( şık ve kamerası iyi olsun yeterli çünkü çok fazla fotoğraf,selfie çekiyorum..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bütçemi aşıyor yalnız o telefonlar :( şık ve kamerası iyi olsun yeterli çünkü çok fazla fotoğraf,selfie çekiyorum..
Bu yukarda saydığım cihazların hepsinin kamerası gayet iyi zaten o konuda bir sıkıntınız olmasın
Sıralama nasıl olur derseniz mi6-Op5-mate 9-S7 diye gider OP 3T de haliyle op5in biraz gerisinde olur .
Ama bu kameralar normal bir kullanıcı için yeterince kaliteli cihazlar mi5x deki çift kamera kurulumuna aldanmayin ki saydığım cihazların S7 ve op 3t hariç hepsinde çift kamera var . (Hoş en iyi arka kamera S7de orası da ayrı bir mesele)
Şu saydığım cihazlardan birini alın geçin hepsi şık cihazlar ( tabi siz beğenmezsiniz orasını bilemem ) hiçbiri kamerada sorun çıkarmayacak , performans olarak çok aşırı performanslı adeta uçan, uzun süre bir daha telefon alma ihtiyacı hissettirmeyecek cihazlar
Bunlar arasından birini seçin pişman olmazsınız

wolkie82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İPhone 6 32 gb alabilirsiniz 1800 tl civarına uzun süre rahatça kullanırsınız. @Murat Burç sen cevap yazma lütfen :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
İPhone 6 32 gb alabilirsiniz 1800 tl civarına uzun süre rahatça kullanırsınız. @Murat Burç sen cevap yazma lütfen :D
iPhone 6 mı ?
Ya Allah kitap aşkına iPhone 6 nedir ya ? iPhone 6 nedir ? O rezalet kamerası o rezalet bataryası A8'in iOS için eskimesi , en üst cihaz 3GB RAM'e sahip ve iOS ona göre evrilirken 1GB RAM'lı cihazı önermek... Vallahi billahi pes başka da hiçbir şey demiyorum ne yaparsanız yapın.
Ama şunu bilin yarın insanları yanlış yönlendirmenin cezasını çekersiniz bu dediğimi unutmayın.

wolkie82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Marka bilinirliği ve serviste önemli. One Plus ya da xiaomi aldığınızda bir sorun olsa muhattap bulamazsınız. Bence servisi de yaygın ve güvenilir bir ürün alın.
iPhone 6 mı ?
Ya Allah kitap aşkına iPhone 6 nedir ya ? iPhone 6 nedir ? O rezalet kamerası o rezalet bataryası A8'in iOS için eskimesi , en üst cihaz 3GB RAM'e sahip ve iOS ona göre evrilirken 1GB RAM'lı cihazı önermek... Vallahi billahi pes başka da hiçbir şey demiyorum ne yaparsanız yapın.
Ama şunu bilin yarın insanları yanlış yönlendirmenin cezasını çekersiniz bu dediğimi unutmayın.
iOS farkı var hala insanlar çatır çatır 4s i bile kullanıyor. Sizin yönlendirdikleriniz 1 yılı geçince çöp oluyor

Canan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Marka bilinirliği ve serviste önemli. One Plus ya da xiaomi aldığınızda bir sorun olsa muhattap bulamazsınız. Bence servisi de yaygın ve güvenilir bir ürün alın.

iOS farkı var hala insanlar çatır çatır 4s i bile kullanıyor. Sizin yönlendirdikleriniz 1 yılı geçince çöp oluyor
Peki ne tavsiye edersiniz 2000 tl civarı bütçem var

M

Murat Burç

SDN Okuru
Marka bilinirliğinin hiçbir önemi yok bakın tekrar söylüyorum evinde hem S7 hem Mİ5S olan biri olarak söylüyorum marka bilinirliği iPhone 6 mesele olunca iyice dibe batıyor.
Marka bilinirliği ise 1400-1500 e Xperia X ve Zenfone 3 var ki bunlar iPhone 6'dan kat kat daha iyi cihazlar birisi Asus , öbürü Sony üstüne üstlük 2200-2300e Samsungun S7'si var ki bence iPhone 7'den dahi çok daha iyi bir cihaz.

Kim kullanıyor yahu ? Ne iOS'u siz neyden bahsediyorsunuz ya ? Bu nasıl saçmalıktır. iPhone 6'ya 1800 verilir mi ? Ayrıca 1 senede ne çöp olması ?

wolkie82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
iPhone 6 mı ?
iOS farkı var hala insanlar çatır çatır 4s i bile kullanıyor. Sizi
Peki ne tavsiye edersiniz 2000 tl civarı bütçem var
iphone 6 32 gb, Samsung a7 2017, huawei p9 ilk aklıma gelenler
Marka bilinirliğinin hiçbir önemi yok bakın tekrar söylüyorum evinde hem S7 hem Mİ5S olan biri olarak söylüyorum marka bilinirliği iPhone 6 mesele olunca iyice dibe batıyor.
Marka bilinirliği ise 1400-1500 e Xperia X ve Zenfone 3 var ki bunlar iPhone 6'dan kat kat daha iyi cihazlar birisi Asus , öbürü Sony üstüne üstlük 2200-2300e Samsungun S7'si var ki bence iPhone 7'den dahi çok daha iyi bir cihaz.

Kim kullanıyor yahu ? Ne iOS'u siz neyden bahsediyorsunuz ya ? Bu nasıl saçmalıktır. iPhone 6'ya 1800 verilir mi ? Ayrıca 1 senede ne çöp olması ?
Dikkatli okursan ben bu cevabımda illa İphone demedim marka bilinirliği ve Türkiye de servisi olan bir tel alın dedim. Senin bu apple düşmanlığı nereden geliyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
iOS farkı var hala insanlar çatır çatır 4s i bile kullanıyor. Sizi

iphone 6 32 gb, Samsung a7 2017, huawei p9 ilk aklıma gelenler
Yani telefon piyasasından ne kadar anladığınızı belli ettiniz.

Konu sahibi @Canan35 şu telefonların eksiklerini teker teker sayıyorum.

iPhone 6
7 Plus 3GB RAM'e sahip ve yeni iPhone'lar da kesinlikle 3GB RAM ile gelecek işletim sistemi 3GB RAM'e göre evrilecek. 6 1GB RAM'e sahip
iPhone 6 eskiyor planlı eskitme güncellemeleri vuracak.
Selfie yani öz çekim önemli demişsiniz iPhone 6 ön kamera konusunda REZALET . Bakın bu satırı tekrar okuyun REZALET.
iPhone 6'nın arka kamerası iyi değil. Gündüz fotoğraf çekersin o kadar. Düşük ışık performansı yerlerde demek. Yerlerde tabirine hakarettir. O kadar kötü
Kasa yamulması kronik sorunu var. Düzeltildi deniyor ama deniyor.
Batarya kötü . Kötü yani başka açıklaması yok.
Video yetenekleri kötü OIS yok , en fazla FHD60 ve FHD60'ı da çok kaliteli değil.

A7 17
Ön kamerası 50 cmden sonra bulanıkalştırıyor deniliyor Grup öz çekimi YALAN.
İşlemcisi kesinlikle ve kesinlikle o fiyatın işlemcisi DEĞİL.
Arka kamerası video konusunda çok başarısız. BAŞARISIZ YAHUI BAŞARISIZ. O fiyatta 4k çeken FHD60 çeken ve OIS'ı olan cihazlar varken bu cihazda hiçbiri yok. Sadece FHD 30 FPS çekebiliyor.

Şimdi video konusuna detaylı şekilde gelirsek.
FHD60 çekerseniz video daha akıcı olur.
4K çekerseniz nerdeyse tüm telefonlarda olduğu gibi bitrate artar çözünürlük zaten artıyor kalite otomatikmen yükselir.

OIS ise videoda sarsıntıyı önler hatta gece fotoğraflarında işe yarar .
Bunların hiçbiri A7 17'de yok.

Huawei P9,
Gündüz fotoğraf çekmekten başka bir işe yaramıyor.
Video yetenekleri yok gibi birşey aynı A7 17'de olduğu gibi OIS yok 4K yok sadece FHD60 var sarsıntıdan izleyebilirseniz tabi.

Bazı kullanıcılar bataryadan şikayet ediyor.
İşlemci o fiyata göre kötü.

@Canan35 Arkadaşın yanlış yönlendirmelerini dikkate almamnızı öneririm. İlla garantili bir cihaz arıyorsanız da bu cihazlara bulaşmayın az çıkın şuan vatan gece indirimindE Vatan bilgisayarın internet sitesinde S7 2200 , S7 Edge ise 2500 TL
Zenfone 3 ise yine vatan gece indiriminde 1500 TL hem de 64GB depolaması ve 4GB RAM'ı olan model.

Yine hepsi buradada ön kamerası çok iyi olan arka kamerası da iyi olan Xperia X 1400-1500 TL civarlarında.
Yanlış bilgisiz önermelere itibar etmeyiniz.

[BARIŞ]

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar 2000 tl'ye kadar bütçem var. Bana görünümü şık bir telefon tavsiye edebilir misiniz rica etsem ? Xiaomi 5x çıkmış çok şık mesela.. Tavsiyelerinizi bekliyorum.. Şimdiden Teşekkürler..
Fiyat bütcenizi artırıp s7 alabirsiniz fakat butcem bukadar derseniz teknosada Xiaomi Mi5s var 1400 TL

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Iphone 6 al geç. Oyun oynamayacaksan WP bakar arada arkası boş kılıfla hava atarsın. Selfi işinide arka kamerayla halledersin.

wolkie82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@Canan35 arkdaşım bu @Murat Burç hayatında s7 edge den başka tel kullanmamış, yorumlarında deniliyor deniliyor diyerek kulaktan dolma laflarla boş muhabbet yapıyor. Bu arkadaşın tüm yorumlarına bakın kendi kendine yok onda bu yok diyor. Siz bütçenize göre gidin bakın. En içinize sineni alacaksınız. Söylenen özelliklerde boştur. Bunların hepsiyle de güzel fotoğraflar çekersiniz.

@Murat Burç sana da şunu söyleyim ben önerdiğim tellerin hepsini kullandım. O an göre de öneriler yapıyorum. Senin gibi 2 tane inceleme videosu inceleyip önermiyorum. Telefondan anlamıyor vs deme seni bile 2.el telefon diye alıp satarım. Git önce s7 edgenin taksitini bitirde Yeni çıkan tellere bak. Malum s7 edge 2 yıl oldu çıkalı
@Canan35 arkdaşım bu @Murat Burç hayatında s7 edge den başka tel kullanmamış, yorumlarında deniliyor deniliyor diyerek kulaktan dolma laflarla boş muhabbet yapıyor. Bu arkadaşın tüm yorumlarına bakın kendi kendine yok onda bu yok diyor. Siz bütçenize göre gidin bakın. En içinize sineni alacaksınız. Söylenen özelliklerde boştur. Bunların hepsiyle de güzel fotoğraflar çekersiniz.

@Murat Burç sana da şunu söyleyim ben önerdiğim tellerin hepsini kullandım. O an göre de öneriler yapıyorum. Senin gibi 2 tane inceleme videosu inceleyip önermiyorum. Telefondan anlamıyor vs deme seni bile 2.el telefon diye alıp satarım. Git önce s7 edgenin taksitini bitirde Yeni çıkan tellere bak. Malum s7 edge 2 yıl oldu çıkalı

wolkie82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

M

Murat Burç

SDN Okuru

Ben S7 Edge kullanmıyorum önce onu bi öğrenin gelin S7 kullanıyorum.
Gelip iPhone 6 gibi çöp bir telefonu önererek zaten nasıl bir bilgiye sahip olduğunuzu belli ettiniz gerisine cevap vermeyeceğim.:D
@Canan35 tekrar söylüyorum iPhone 6 alma bu kadar açık ve net. Hatta P9 ve a7 2017'yi de alma.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085

En yakın arkadaşımın telefonu s7 edge, benimki s8, 17 yaşındaki kuzenimin Mate 9. Amcamın(42) iphone 6, Halamın iphone SE, kız arkadaşımın iphone 6. Aradaki farkı anlarsın