Arkadaşına aşık olmanın iki sonucu vardır.

Konusu 'İtiraflar' forumundadır ve PRoMeTuS tarafından 30 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. PRoMeTuS

PRoMeTuS Profesör

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

- Arkadaşına aşık olmanın iki sonucu vardır.

Hiç başınıza geldimi bilmiyorum, ama benim başıma geldi
    Yakın arkadaşıma aşık oldum.. Ona açılmak için doğru zamanın ne olduğu konusunda o kadar kararsızdım ki, aptalca hareketler yapmaya başlamıştım.. Zaman geçtikçe büyüdü içimdeki sevgi ve köpürdükçe eritiyordu beni, yolun sonunda ya onu kaybedecektim yada yanımdan hiç ayrılmayacaktı.
    Kaybetmek ah o kötü kelime her an rüyalarıma giriyordu, fakat kanka dedikçe yalan söylemenin hissi yakıyordu yüreğimi. Dayanamadım, söyledim bir gün ; Sevdiğimi. Ama o "olmaz" dedi ve "sen benim arkadaşımsın, kankamsın.. Seni kaybetmek istemiyorum" diye ekledi yavaşça. Birşey diyemedim, cümleler düğümlendi. Tekrar düşün diyeibldim sadece. Yüzde doksan olmaz dedi ve o an yüzde onluk şansımın olması bile mutlu etti beni..
    Ayrılırken otobüse bindirdim ve benim için tekrar düşün dedim. Başka ne diyeceğimi bilmiyordum. Bakakaldım otobüsün arkasından.
    Tek düşündüğüm yüzde onluk kısımdı ve asla olmamasını istediğim kaybetmek. Aradan bir hafta geçti tekrar konuştum onunla olmaz dedi bu sefer kesin olarak. O an kaybetmek benim için en acı şeydi. Ona son dediğim eğer kararını değiştiriren beni nerede bulacağını biliyor olduğuydu. Ve ekledim "bitti bu arkadaşlık oyunu". ve şiir yazıp gönderdim maille.

O gün bugün 1,5 sene oldu ama hala aklımda o var. Hatıraları çok olunca silinmiyor, silenemiyor kolayca.. Ortak arkadaşlarımız vardı hepsiyle bağlantım neredeyse koptu. Arasıra da olsa onlar aracılığıyla bir araya gelsekte bakamıyorum yüzüne, oda kaçınıyor belki haklı belkide üzgün olarak..

Kaybettiğim arkadaşın acısı hayatta en kötü şey belkide. Onunla tekrardan konuşmak bi yana bir selam vermesi bile mutlu edecek beni. ama nasıl yapacağımı bimiyorum onu tekrar kazanmak istiyorum..

Bu durumda olan varmı bilmiyorum ama bana bi yol gösterirseniz gerçekten mutlu olacağım. Artık günlüğe yazmak sıkıyor içimi, bi cevap bekledikçe kahroluyor insanın yüreği..

2. fish

fish Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben hiç aşık olmadım en yakın arkadaşıma....ama yakın arkadaşım bana oldu...şimdi düşünüyorum o kızarkadaşının yerinde olsam sana nasıl davranırdım diye...

ben de olmaz diyip görüşmeyi kesmiştim...aslında hiç istemezdim iletişimi kesmeyi...eminim o da istememiştir..ama birarada olduğunuz sürece senin hep birşeyler umut edeceğini düşünmüştür...

sevip de karşılık alamamak zor şey olsa gerek...ama inan ki seven kişiye karşılık verememek de çok zor birşey...insan hem karşısındakini üzüyor böyle hem de kendini...

iki net seçeneğin var...ya ısrar et, ya kesip at....senin durumunda yapacağın şeyin orta hali yok ...

ben sevdiğin kızın yerinde olsam ya ısrar edilmesini ya da tamamen unutulmayı tercih ederim...çünkü sizin özel bir durumunuz var..herhangi iki insan değil, zamanında iki iyi dostmuşsunuz...

o yüzden zor ama seçimi o değil sen yapmak zorundasın bu arkadaşlığı bozduğun için prometuscum...

3. iersin

iersin Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı durum benimde başıma geldi.Çok sevdiğim bi kız arkadaşım vardı,sürekli konuşur sohbet ederdik,ama ne olduysa benimde düşüncelerim değişti ve ben ona söyledim bunu.Kabul etmedi,sen benim normal arkadaşımsın ben sana o gözle bakamam dedi.O an gerçekten yıkılmıştım.Onunla tamamen ilişkimi koparmayı düşündüm ama o bunu unutabileceğimizi eskisi gibi devam edebileceğimizi yoksa çok üzüleceğini söyledi.Bende kıramadım onu ve eskisi gibi olması için çok çabalıyorum halada öyle ama görüşlerim değişmedi onu çok seviyorum oda bunu biliyor ve bana ümit vermemeye çalışıyo her fırsatta.Onunla eskisi gibi yüzyüze bakamıyoruz dostluğumuz msn ve tel de kaldı artık.Yanyana gelince konuşamıyoruz malesef.Bu nereye kadar sürer bende bilmiyorum tek bildiğim benim çok üzüldüğüm.Bu olayın bitmesi tamamen bana bağlı ama onuda kaybetmek ve üzmek istemiyorum,unutmaya çalışıyorum sadece.Sende benim gibi aynı durumdasın eğer acı çekmek istemiyosan ve hergün karşılaşmıyorsan benim gibi tamamen irtibatını kesmeni tavsiye ederim.Yoksa hergün üzülürsün benim gibi..

4. CEH

CEH SDN Okuru

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah sabır versin kardeşim.

5. Peter

Peter Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    yaw aynı olay yemin ederim başıma geldi kankamı kaybetmek istemem dedi ama hala daha aklımda :(

6. capslocksmith

capslocksmith Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde 1 yıl oldu...

biraz farklı bi durumdu bizimkisi,ama galiba beni başkalarına karşı kullandı...

çok detaya giremicem ama bu bana çok pis koydu, artık nerde olduğunu bile bilmiyorum..

ara ara aklıma geliyor...ama işte ne yaparsın, olmazsa olmuyor işte..

7. findukfaresi

findukfaresi Dekan

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    0
    benim 8 senelik yakın arkadaşımla 3 yıldır bir ilişkim var. her şey yolunda aynen devam ;)

8. Mai Nai

Mai Nai Merhaba Dünyalı! Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    HS Officer
    Yer:
    İstanbul - Sivas
    Dostum kesinlikle çok berbat bir durum.Zaten kalp nerede olmadık aşk var ona konar.Yakın arkadaşına aşık olan ve karşılık bulamayanlara tavsiyem onlarla irtibatı kesmeleridir.Olayı ne kadar çok uzatırsan o kadar fazla acı çekersin.Tamam o kişiden uzaklaşmakta , onun yanında olup belki bir gün diye beklemekte çok acıtır yüreğinizi ama göz görmedikçe, zaman geçtikçe unutuluyor.Tabi birde öldüm bittim mahvoldum olaylarına girmemek gerek.Yoksa gerçekten içinden çıkılmaz bir duruma düşebiliyor insan.Tecrübe ile sabittir.

İşte herkeste corpus gibi olmuyor, olamıyor.Allah sabır versin aşk acısı çekenlere.Umarım bu yılda herkes gönlüne göre bir aşk bulur.Bulamayanlarda benim gibi tek tabanca gezer :D Dertsiz başıma belli bir süre daha dert almak istemiyorum.En azından başımdaki dertleri savana kadar :)

9. caglarcosgun

caglarcosgun Profesör

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    adam ne yazmış ne demiş sen ne diyosun
    hocam unutacaksın.zor ama başka yolu yok.bundan sonra biriyle tanışırsan yavaştan al.ölçüyü tut.ne çok yakın ol ne çok uzak.sonra ters gider işler.böyle şeyler olur.öff.akşam akşam morelim bozuldu.Allah sabır versin

10. UgurABA

UgurABA Dekan

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    Bazı kızlar çıkar karşına ve herzaman her istediğinin olmadığını öğretirler sana, bunu sana öğreten de o kızmış olmuş yapabileceğin birşey YOK...

11. bilmiş*gülücük

bilmiş*gülücük Profesör

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    bence kötü bişi yaa yani zor bişey valla
    ama eğer karşılıklıysa kötü olmaz heralde :D

12. sleepless006

sleepless006 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım çok zor bir durum açıkçası ne yapabileceğin konusunda da bri fikrim yok kelin ilacı olsa kendi başına sürer misali bende de var aynuı dert ama ne arkadaşıma söyleyebildim ne de ondan uzaklaşıp ondan vazgeçebildim her türlü yolu denedim ama aklımdan çıkaramadım başka kız a-rkadaşlar edindim hep onunla kıyasladım vs ayrıldım yapamadım

şimdi mümkün olduğunca görüşmemeye çalışıyorum onu tamamen kaybetmektense böle gördüğüm anda eskisi gibi yakın olmayı tercih ediyorum bu benim bulduğum yöntem tabii sonunda ne olur bilmem ya karşıma onu unutturacak biri çıkacak ona aşık olacağım yada böyle onu severek ondan köşe bucak kaçacağım

13. PRoMeTuS

PRoMeTuS Profesör

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yılbaşı hatrına dayanamadım aradım telefonu değişmiş. Sanırsam artık istesemde birşey değişmeyecek... Bende her zaman giden bu arkadaşıma, dostuma yanacam..
    çağlar kardeş inanırmısın bilmiyom ama ölçü işinin ayarını tamamen kaçırdım. Artık arkadaşalrıma arkaşça bile yaklaşamıyorum. Ortamdan sürekli kaçmak, yalnız kalmak istiyorum. Belkide çekmem gereken bi acıymmış diyim tekrar normale dönüyorum.
    Belki bir gün bitecek, ama umduğum o zamanın erken gelmesi artık...

14. myefsane

myefsane Dekan

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum geçmiş olsun ama bunu göze alarak açıldın arkadaşına hiçbişey kesinlikle eskisi gibi olamaz.

15. erdemmin

erdemmin Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  16. RosenRood65

RosenRood65 Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Adı Aşk Hep Aynı NedeN !!!!

17. cakal_fb

cakal_fb Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ona kilitlenip kalman çok doğal insanoğlu böyledir işte bişeyi elde edemediği sürece deliler gibi peşindedir aklından cıkaramaz ama sahip olduktan sonra eskisi gibi vazgeçilmez değildir...Pamela'nın güzel bi şarkısı var :D "Garip varlıklarız başkasında kendini hep arar varlıklarız....Buldugumuz an uzaklaşan" arkadaşım kısacası sen erdemmin arkadaşın dediği gibi kendini başka taraflara yönel duygusal ilişkiler kurmamaya çalış allah kolaylık versin...

18. saadet

saadet Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zor bir durumun içerisindesin dostum, ama unutmaktan başka çaresi yok :(

19. HapS

HapS Profesör

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları: