Arduino'dan anlayanlar bakabilir mi?!!!

Bu konuyu okuyanlar

erenok34eo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,
Ben daha 8. sınıfa gidiyorum. 2 tane fuara arduino ile katıldım. Biri TUBİTAK bir ise İstanbul Valiliği tarafından düzenlenen bir fuardı. Konu şu ki kendime arduino'dan anlayan bir akıl hocası abi veya abla arıyorum. Facebook'tan ekleyecek ve takıldığım yerde iletişime geçip soru sorabileceğim biri. İlgilenenler yazarsa sevinirim.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bu şekilde direk "Merhaba, ben anlıyorum, istediğin zaman bana mesaj atabilirsin, gerekse sana projelerinde yardım eder ve nasıl yapıldığını birebir anlatırım" diyen birini bulman çok zor. Ama facebook'ta Ardunio gruplarına katılıp oralardaki diğer Ardunio'cular ile iletişime geçebilirsin. Sen onların bilmediğini yanıtlarsın, senden iyi bilen de senin sorularını yanıtlar :) 1 kişinin üstüne yıkmaktan çok daha mantıklı.

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
3 sene üst üste robotik yarışmasına katılıp, ODTÜ, Hacettepe' ye yarışma için gitmiş biri olarak söylüyorum:

Girme. Evet girme, kendi kendini geliştir. Torpiller yüzünden 5 yarışmayı haksız yere kaybeden biriyim. Yazdığım algoritma diğerlerine kıyasla çok daha iyi (karşılaştırdığımdan böyle söylüyorum), projenin vizyonu, görüntüsü, işlevselliği de aynı şekilde. Fakat kazanan projelere baktığında eğitim seviyesinde projeler olduğunu görebilirsin. Bilgisayar hocam da 3 yıllık maceradan sonra bu yarışmalara katılmaya tövbe etti. Aynı şekilde il çapında olan yarışmada bazı ilçeler de aynı tepkiyi verdiler.

Ümidini kırmak istemem ama, daha fazla kişinin bu şekilde taklaya gelip hayal kırıklığına uğraması canımı sıkıyor.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Başkasından medet umma derim. Kendin, kendinin öğretmeni ol... Kimsenin sana öğreteceği birşey, senin kendin öğrenmenden akılda daha kalıcı olmayacaktır bunu unutma...