Arc ye flashtool dan root yapamıyorum ve cm9 kernel to flash'ta tel. açılmıyor??

Bu konuyu okuyanlar

merasity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ICS den 2.3.4 orjinal roma döndüm. fakat tekrar cm9 yüklemeye çalıştım. en son reboot dedim cwm den, cyanagenmod9 animasyon ekranında kaldı telefon. sonra tekrar cwm ye girdim ve şu işlemleri yaptım.
1 - Wipe data/factory reset
2 - Wipe cache partition
3 - Advanced - Wipe Dalvik Cache - Go back
4 - Mounts and Storage - Format /system - Go back
5 - Install zip from sdcard - choose zip from sdcard seçeneklerini uygulayarak zip dosyasının üzerine gelerek flaşlama işlemini başlattım.
fakat kurulum sırasında hata verdi. kurmadı. sonra orjinal rom yükledim. tekrar flashtool ile fastboot moddan cm9 u start kernel to flash komutu ile flashladım. kabloyu çıkarım teli açtım, ama ekrana hiçbirşey gelmedi. yani volume down tuşuna basarak cwm ye girme aşamasına bile gelemedim. free xperia project yazısı gelmiyor hiç. ne yapmam gerekiyor.

İKİNCİ BİR PROBLEM İSE ROOT YAPMA İŞİ. ACABA ROOT YAPMADIĞIM İÇİN Mİ BÖYLE OLDU DEDİM. ORJİNAL ROM U TEKRAR YÜKLEYİP ROOT YAPMAYA ÇALIŞTIM. KİLİT DÜĞMESİNE BASINCA BEKLEDİ VE ŞU HATAYI VERDİ
cleaning rootit files
mounting system R/W
FTError

CM9 U NASIL YÜKLEYECEĞİM??????

merasity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kilitten kasıt bu *#*#7345 falan diye girilen yerden bahsediyosanız onu yaptım. ama root yapmadım. yani flashtoolda kilit tuşuna basmadım. ama şimdi onu da yapmıyor, kernelim rootlanmayan versiyon sanırım. kernele takılmadan rootlama işlemi varmış, telefonu kandırarak. onu denicem.

yalancibahar

Doçent
Reaksiyon puanı
4
kilitten kasıt bu *#*#7345 falan diye girilen yerden bahsediyosanız onu yaptım. ama root yapmadım. yani flashtoolda kilit tuşuna basmadım. ama şimdi onu da yapmıyor, kernelim rootlanmayan versiyon sanırım. kernele takılmadan rootlama işlemi varmış, telefonu kandırarak. onu denicem.

Room yüklemen için sırasıyla. Bootloader kilidi - root - cwm yapmak zorundasınız.