Aras kargo rezilliği

Bu konuyu okuyanlar

OguzBeyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepsi̇burada.Com dan bi̇rşey aldim ama tabi̇ki̇ yi̇ne kargo hi̇zmeti̇ni̇ 20 yil geri̇den taki̇p eden aras kargo fi̇rmasi yillardir ayni beni̇ aramadiklari halde bana evde yoktunuz kargo geri̇ gönderi̇ldi̇ di̇ye mesaj atiyolar geri̇ 20 kez aradim ama açmadilar sonunda açtilar ve evde yoktunuz di̇yorlar beni̇ aramadiklari halde ki̇ bende evdeydi̇m şi̇mdi̇de araya kurban bayrami gi̇rdi̇ği̇ i̇çi̇n haftaya pazartesi̇ alabi̇li̇rsi̇ni̇z di̇yorlar nereye şi̇kayet edi̇yi̇m bunlari ali̇expressden alsam daha hizli geli̇rdi̇ yurt i̇çi̇nde 15 gün ni̇ye bekli̇yi̇m ben bi̇rde kargo parasi aliyorlar aldiğim şey ucuz olsa hadi̇ neyse di̇yi̇cem ama 150 tl'li̇k ürün böyle sorunlar yaşayan varmi kargo fi̇rmalari arasinda heralde en kötüsü aras kargo hi̇zmet veremi̇yorsan üstlenme bari̇ kargoyu kardeşi̇m

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,036
Kargocular şubeden şubeye hatta kargodan kargoya farkediyor. Geçen aras kargoda beş kargom vardı. 3'ü bizim eve en yakın doğru şubeye gönderildiğinden hızlıca geldi diğer ikisi önce kocatepe şubesine. Sonra yanlış diye afor şubesine gönderilmiş. Afor'a aktaran şahıslar kargomdaki adresi biryerlerinden uydurup yeni etikete yazmışlar. Afor ise iki kargomdan birini o gün getiriyor. Faturadaki adrese bakıp. Diğerini ise getirmiyor. Yok adres yanlış diyor. Yok kargo parası az alınmış diyor... Neyse tamam gelip alayım dedim. Şube ta sanayide. Merkeze aktarın dedim aktardılar. Gittim aldım. Etiketleri çıkarmaya başladım. En üstteki etikette Kadınana şubesinin adresi. Onun altında dünyada olmayan bir adres. Klavyeye oturmuş adamlar. En altta ise benim evimin adresi. Aktarırken güzelce adresimi kopyala yapıştır yapsalar elime daha önce geçecek ve adresime gelecekti.

OguzBeyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kargocular şubeden şubeye hatta kargodan kargoya farkediyor. Geçen aras kargoda beş kargom vardı. 3'ü bizim eve en yakın doğru şubeye gönderildiğinden hızlıca geldi diğer ikisi önce kocatepe şubesine. Sonra yanlış diye afor şubesine gönderilmiş. Afor'a aktaran şahıslar kargomdaki adresi biryerlerinden uydurup yeni etikete yazmışlar. Afor ise iki kargomdan birini o gün getiriyor. Faturadaki adrese bakıp. Diğerini ise getirmiyor. Yok adres yanlış diyor. Yok kargo parası az alınmış diyor... Neyse tamam gelip alayım dedim. Şube ta sanayide. Merkeze aktarın dedim aktardılar. Gittim aldım. Etiketleri çıkarmaya başladım. En üstteki etikette Kadınana şubesinin adresi. Onun altında dünyada olmayan bir adres. Klavyeye oturmuş adamlar. En altta ise benim evimin adresi. Aktarırken güzelce adresimi kopyala yapıştır yapsalar elime daha önce geçecek ve adresime gelecekti.
Şubeyle aramızda 5 kilometre mesafe var belediyede dolanarak yolcu aldığı için 1 saate gidiyor,Asıl konu o deyil ilk gün dalga geçer gibi eve geldik yoktunuz dediler ve aramadıkları halde,Bundan önce kargo aldığımdada yanlış adrese gitmişler ve gelip almadınız diyorlar adresi düzgünce yazdım adam sadece ''CG-4'' blok yazılan yere takıyor ve diyor ki,O bloktan bu şehirde 2 tane var diyip dalga geçiyor bide altına not attım şok marketin karşısı diye,Dünde bari gelip aliyim açıkmı dedim evet 6 ya kadar açık dediler saat 4 de gittim ve kapalıydı,Kargoyu getiren kişiyi tekrar aradım bayram nedeniyle dağıtma işlemi yok şube açıkmı bilmiyorum diyor,Açıkmı diye öğrenicem fakat aradığım halde ne şube ne de aras korgo hatları meşgule atıyor,Şimdi kalkıp gitsem kapalı olsa 1 saat gidiş,1 saat geliş boşa gitmiş olucam...

Reaksiyon puanı
5,171
Aras en hızlı kargolardan biridir ancak ürün her zaman evinize ulaşmayabilir. Eğer kargonuzu takip etmezseniz bu şekilde 15 gün beklersiniz...

OguzBeyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aras en hızlı kargolardan biridir ancak ürün her zaman evinize ulaşmayabilir. Eğer kargonuzu takip etmezseniz bu şekilde 15 gün beklersiniz...
Hayır kargomu takip ediyorum getirmedikleri ve aramadıkları halde getirdik yoktunuz diyorlar arıyorum 20.arayışta anca açıyorlar artık getiremeyiz siz alıcaksınız diyorlar

Reaksiyon puanı
5,171
Hayır kargomu takip ediyorum getirmedikleri ve aramadıkları halde getirdik yoktunuz diyorlar arıyorum 20.arayışta anca açıyorlar artık getiremeyiz siz alıcaksınız diyorlar
Bu genelde bayilerden kaynaklı. Açıkcası kargomu geçit şuberinden kendim gidip alıyorum. 2 gün tasaruf ediyorum.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Bana en geç 4günde ulaşıyor

Reaksiyon puanı
16,118
tırsıyor adamlar İzmir'de köpeklerden korkuyorlar orda herkesten...

Smg_201_smg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İstanbul'dan İzmir'e 1 günde kargo gelir bunlar 4 günde anca getirdiler

Voluntary_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hepsi̇burada.Com dan bi̇rşey aldim ama tabi̇ki̇ yi̇ne kargo hi̇zmeti̇ni̇ 20 yil geri̇den taki̇p eden aras kargo fi̇rmasi yillardir ayni beni̇ aramadiklari halde bana evde yoktunuz kargo geri̇ gönderi̇ldi̇ di̇ye mesaj atiyolar geri̇ 20 kez aradim ama açmadilar sonunda açtilar ve evde yoktunuz di̇yorlar beni̇ aramadiklari halde ki̇ bende evdeydi̇m şi̇mdi̇de araya kurban bayrami gi̇rdi̇ği̇ i̇çi̇n haftaya pazartesi̇ alabi̇li̇rsi̇ni̇z di̇yorlar nereye şi̇kayet edi̇yi̇m bunlari ali̇expressden alsam daha hizli geli̇rdi̇ yurt i̇çi̇nde 15 gün ni̇ye bekli̇yi̇m ben bi̇rde kargo parasi aliyorlar aldiğim şey ucuz olsa hadi̇ neyse di̇yi̇cem ama 150 tl'li̇k ürün böyle sorunlar yaşayan varmi kargo fi̇rmalari arasinda heralde en kötüsü aras kargo hi̇zmet veremi̇yorsan üstlenme bari̇ kargoyu kardeşi̇m
Beden media markt dan ram sipariş verdim 8gb lık kargo takipten durmadan takip ediyorum çünkü ucuz bur ürün değil 1000 tl civarı neyse kargo nun şubede oldugunu öğrendim ve bana ertesi gün mesaj geldi evde yoksunuz işte kargoyu şubeden alın diye anneme sordum kargo geldimi diye yo gelmedi dedi gitim aldım böyle böyle dedim adres hatası dediler.
Sonra hepsi buraddan kulaklık siparişi verdim 1 hafta sonra geldi ve yine evde yoksunuz diye mesaj geldi evde yoksunuz gelin kargoyu alın diye ama bu sefer 2 farklı adres girdim 1. Kendi evimin 2.bi akrabamın yani şu ki aras kargo ile anlasmalı sitelerden alişveriş yapmayın
En iyi kargolar mng yurtiçi surat korgo bunlar daha iyi

---- Mesajlar birleştirildi ----

hangi il? İzmir'de yok böyle öküzlükler...
Kardeşim ben izmir torbalida oturuyyom malesef buradada var yazıbaşı şubesi

Son düzenleme: