Aranızda c programlama dili ile ilgili proje geliştiren oldu mu

C programlama dili ile proje geliştirdiniz mi

• Evet

Kullanılan: 1 50.0%
  • Hayır

Kullanılan: 1 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Enesİnce27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben c programlama dilini öğrendim fakat şu an bu dil ile ne yapabileceğimi bilmiyorum
Başlıktada dediğim gibi Aranızda c programlama dili ile ilgili proje geliştiren oldu mu
C programalama dili ile ne tür proje geliştirdiniz (c++ değil )

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Demek ki bir hiç şey öğrenememişsin. Kendini bir şeyler biiyormuş kuruntusu ile kandırıyorsun. (Bilen sormaz, bilene sorulur.) C ile, bilgisayarların sadece metin veya rakam işleyebilindiği zamanlarda metinsel uygulamalar geliştiriirmiş. Günümüzde 7-8 yaşındaki çocuklar bile, senin C bilgin (?) ile ömür boyu yapamayacağın şeyleri Scratch ile yapabiliyorlar.

Enesİnce27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeşim anlatamdım galiba c dilinin tarihçesini değil dilin kendisini öğrendim internette ise bu dil ile neler yapılabileceğini araştırdım fakat bulamdım ben zaten programlamada yeniyim 5 aydan beridir programlama öğreniyorum
Forumda bu dil ile ilgili neler yapılabileceğini sorduğumda senin gibi millet saçmasalak yanıtlar verdi.Ben sadece c dili ile proje geliştirenlere bu soruyu sordum sen ise bir şey bilmiyorsun onu bu biliyo şunu şu biliyo diye ezbere cevap yazmışsın eğer proje geliştirdiysen şu projeyi geliştirdim de geliştirmediysen çekgit

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
C biliyorsan, C ile ne geliştirebileceğinide bilirsin. C ile ne geliştirebileceğini bilemiyorsan, C bilmiyorsun anlamına gelir. Bu mantıklı değilmi? Genelde çoğunluk C veya C++ ile Komutsatırında çalışan bir hesap makinesi yapmaya çalışır. Sen de aynısını dene.

Enesİnce27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
C dili ile hesap makinesi yapmaktan daha kolay bir şey olmayacağını herkes bilir ben sadece c dili ile ne yapabileceğimi bilmiyorum oyun ve uygulama geliştirebilir miyim ,bir işletim sistemi yazabilir miyim ya da bir sistemi hackleyebilir miyim onu merak ediyorum bu dil ile neler yapabileceğimi aylardır araştırıyorum fakat hiçbir yerde yanıt yok forumda bu soruyu insanlara sormak istedim

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
O sorunun cevabını kendin bulacaksın. Ben sana sorsam, ben ne yapabilirm diye, sen nereden bileceksin cevabını. Herkes gibi sen de önce bir hesap makinesi yapmayı dene. Sonra da Forumu hacklersin.

erkankarabulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hocam senin kafanda nasıl bir proje var siz söyleyin biz geliştirilebilir mi onun cevabını veririz. Bu şekilde çok ucu açık bir soru oldu.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
C 1970'lerin programlama dili. O zamanın bilgisayarları bir tek hesaplama yapabiliyor ve bir de metin yazabiliyorlardı. İşlemlerin çıktısı da bir delikli şerit üzerine yazılıyordu. O zamanın bilgisayarlarının bir ekranları yoktu. Forumun programlama bölümünde ararsan C ile ilgili örnekler bulabilirsin. Fibonacci hesaplama, Bubblesort v.s. Günümüzde o tür programları kimse program yerine koymaz. Ama o tür programlar daha kolay yapılabildiğinden, sen yine de devam et. Bir şeyler öğrenmiş olursun. Ben de o türden nostaljik işler ile uğraşmayı severim.

erkankarabulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Evet c ile oyunda uygulama da geliştirebilirsiniz. Hatta c dili işlemci üzerine direk komutlar yollayabildiği için yaptığınız oyun ve uygulamalar diğer dillere örnek olarak c# ve javaya göre performans açısından daha zengin olur. Ancak c dili tam olarak nesne yönelimli olmadığından özellikle mobil oyun ve uygulamalarda c++ yada java kullanılır.