Araç performansı

Bu konuyu okuyanlar

redghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
araç performansım çok düşük lütfen bilgi sahibi olan birileri yardımcı olsun yoksa parçalamak üzereyim ben bu arabayı :) şaka bir yana tabi özellikle yokuş yukarı veya az eğimli rampa çıkarken bile vites küçültüyorum, trafkte fazla hızlı hareket edemiyorum vs. gibi sorunlarım var. Yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Araclar eskidikce motorlar duser. Ornegin bizim 2005 model jazzimiz vardi. Arac yokus bile tirmanamayinca civic executive aldik.

redghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Araclar eskidikce motorlar duser. Ornegin bizim 2005 model jazzimiz vardi. Arac yokus bile tirmanamayinca civic executive aldik.
evet hocam çok haklısınız ancak şuanda değiştirme gibi bir lüksüm yok performans yükseltici gibi alternatif birşeyler arıyorum diyebilirim.

redghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben öyle düşünmüyorum utku bey. Ben performansından memnun değilim yani bana yetmiyor bir şekilde diyebilirim.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Zaten hatayi en basta duster alarak yapmissiniz. Satip 2002 model bir civic almaniz bile kara sokar sizi.
Şu renault dacia ön yargısını bir nevi anlarımda 7 yaşındaki aracı sattırıp 15 yaşındaki bir aracı alıp bu adam nasıl bir kaŕa girecek ? Ve araç eskidikçe motor düşer derken neyi ima ettin utku dostum :) Temiz bakılan bir aracın motoru kolay kolay dökülmez @redghost hocam senin sorununa gelince duster dizel mi ? Aracın filtreleri temizlendimi? motor bakımı yağ bakımı yapıldımı hangi akaryakıtı kullanıyosun sürekli aynı yerden mi alıyosun araçtan ne zamandan beri şikayetçisin turbo bakımlarını yaptınmi ? Biraz karısık olsada bunları bilmek gerek :)

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
bizde 2015 model 301 var canavar gibi araba motoruda temiz saglam bakıyoz araca

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Şu renault dacia ön yargısını bir nevi anlarımda 7 yaşındaki aracı sattırıp 15 yaşındaki bir aracı alıp bu adam nasıl bir kaŕa girecek ? Ve araç eskidikçe motor düşer derken neyi ima ettin utku dostum :) Temiz bakılan bir aracın motoru kolay kolay dökülmez @redghost hocam senin sorununa gelince duster dizel mi ? Aracın filtreleri temizlendimi? motor bakımı yağ bakımı yapıldımı hangi akaryakıtı kullanıyosun sürekli aynı yerden mi alıyosun araçtan ne zamandan beri şikayetçisin turbo bakımlarını yaptınmi ? Biraz karısık olsada bunları bilmek gerek :)
2005 model jazz. Sadece 80kmde. Şehir içi kullanıldı. 1 senedir ellenmiyor. Sence bu araç temiz kullanılmamışmı hocam bir kadın tarafından...

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
2005 model jazz. Sadece 80kmde. Şehir içi kullanıldı. 1 senedir ellenmiyor. Sence bu araç temiz kullanılmamışmı hocam bir kadın tarafından...
Kullanılmış olabilirde konu bu değilki benim takildigim taraf , Neden daciayi satip eski bir honda alsin ? :)

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
301 symbol ve c elyse ile aynı platformda üretiliyor. Yani dayanıklıdır belki ama en nefret ettiğim modeller arasındadır ve Güvenli de değildir

redghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bakıyorum da konu baya uzamış ilginiz için teşekkürler. Fakat benim performanstan kastım aracımı bir tık daha üste çıkarmaktı bana yetmiyor. bunun için çeşitli markalar duydum aranızdan bilen var mı acaba ?

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Bakıyorum da konu baya uzamış ilginiz için teşekkürler. Fakat benim performanstan kastım aracımı bir tık daha üste çıkarmaktı bana yetmiyor. bunun için çeşitli markalar duydum aranızdan bilen var mı acaba ?
Ustam yukarı yazdığım gibi bakımları tamsa ve araç Turbo dizelse yazılım attırabilirsin .

redghost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam yazılım işine hiç bulaşmak istemiyorum. Beyine motora müdahale edilmesinden yana değilim. İyi ki de böyle düşünmüşüm pedal commander diye performans arttırıcı bir cihaz duydum 1 hafta önce gittim taktırdım baya memnun kaldım. 5 dakikalık montaj süresi oldu sonra yavaş yavaş alıştım zaten sorunum çözüldü. Herkese teşekkürler mesajları için.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Hocam yazılım işine hiç bulaşmak istemiyorum. Beyine motora müdahale edilmesinden yana değilim. İyi ki de böyle düşünmüşüm pedal commander diye performans arttırıcı bir cihaz duydum 1 hafta önce gittim taktırdım baya memnun kaldım. 5 dakikalık montaj süresi oldu sonra yavaş yavaş alıştım zaten sorunum çözüldü. Herkese teşekkürler mesajları için.
güle güle kullan:)