Arabaya Süt Döküldü

Bu konuyu okuyanlar

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
1 yıldan fazla olmuş artık koku moku kalmamıştır herhalde :)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşın da dediği gibi bir yıldan fazla oldu uzun mücadeleler türlü kimyasallar sonucu olayı zor da olsa çözdüm... :)
Ama çekilecek dert değil...

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Cam fayans gibi yüzeylerde bile süt pisliklerini temizlemek kolay değil. Hele döşeme gibi yerlerde mucize gibi bir şey.
Sen nasıl çözdün bilmiyorum ama kostik bulabilseydin işin daha kolaydı. Belki başkasının başına gelir diye yazıyorum. Kostiğin zor bulunduğunu düşünürsek porçöz, yağçöz gibi ürünleri suyla 1'e 10 karıştırıp kullanmak işini görecektir. Bu birde 50-70 derece sıcak suyla uygulanırsa etkisi artacaktır. Kimyasalı uyguladıktan sonra önce tekrar 50-70 derece suyla sonra normal suyla iyice yıkanmalı.

Yalnız araca uygulamadan önce başka yerde veya döşemenin ufak bölümünde test etmekte fayda var. Boya ve metale bile zarar verebilir. Gerekirse kimyasal miktarı azaltılmalı.

Aman dikkat bu maddeler ele göze cilde elbiseye çok zararlı. Kalıcı bir ömür boyu çıkmaz zararlar verebilir. Eldiven gözlük maske vs. kullanmak gerekli.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Estafurulluh, ahkam kesmedim.Varsa bir kusurum özür de dilerim sorun değil.Sadece çözülmüş bir konuda cevap yazmak mantıksız diye düşündüm.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Hocam tamam özür dilerim, sadece çözülmüş bir konuda cevap yazmak ne kadar doğru olur diye düşündüm.

Kusura bakmayın.

tomonay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
BUnların hepsi hikaye
çözüm bulunmaz ama çok kolay ??

Dikkat !!!

süt dökülen yerlere ! kg iyi yatak limon alıyorsun
ve onu sıkıyorsun daha sonra 1/2 saat sonra yıkıyorsun
bir daha koku moku kalmıyor

yoksa yazın perişan olursun
bunuda kimse söylemez
dene çıkmaZ İSE söyle
çünkü süte limon sıktın mı kesilr ???

güle güle kullan
selamlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arabamın bagajına na 2lt süt döküldü gitdigim otoyıkama döşemeyi sökülecegini söyldi bende orjinali bozulmasındiye başka bi yol arıyorum

selfservis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benimde aracıma daha arabayı ilk gün alır almaz süt döküldü hemen koştum yıkamacıya vakumla çektirdim hijyen sprey vs bişeyler uyguladık dediler 400 lira ücret aldılar koku yok gibiydi 3-4 gün sonra hafiften çürük peynir kokusu gelmeye başladı 1 haftanın sonunda iğrenç yanına yaklaşılmaz oldu. Youtube da çözüm ararken Forscher Digestroyer Süt Kokusu Araç Koku Giderici ürününü gördüm telefonlarını aradım sağolsunlar çok ilgilendiler hemen satın aldım. Gittigidiyor n11 hepsiburada üzerinde de var. Garantili ve para iade garantisi de veriyorlardı. Ürün 2.gün elimde oldu. Akşam saatlerinde uygulama fırsatı buldum. Kesinlikle tavsiye ederim uygular uygulamaz koku gitti. Hoş bir kokusu var o da 3-4 gün sonra gitti ve aracım eskisinden de iyi oldu. Tavsiye ederim.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Dedem kusmuştu arabaya babam temizlemişti, koku yapmadı sonra.

ferdi soydan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Palio :)

Teşekkürler bir araştırayım şu an sökebildiğim tüm döşemeleri söküp yıkadım onlarda koku kalmadı ancak sökemediğim söksem de geri takamayacağım yerler var oralara sinmiş kokular camlar kaplı olduğunda aracı dolduruyor özellikle araca ilk bindiğimde bariz bir koku var... parfüm sprey gibi kokularla şu an durumu idare ediyoruz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

araca sut mazot vs. dokulmesinde hic cikmayacak diye birsey yok biraz zor is ama olmaz diye birsey yok biz bu isi yapiyoruz

Son düzenleme:

ferdi soydan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
araca sut mazot vs. dokulmesinde hic cikmayacak diye birsey yok biraz zor is ama
Arkadaşlar bu gün bizimkiler arabanın bagajına iki kilo süt dökme becerisini göstermişler :cursing:

Bagajın tüm döşemelerini söktüm deterjanlı su ile sildim kurumaya bıraktım...

Arabanın da camlarını açtım garaja çektim...

Şu an arabanın içerisinde pek bir koku yok gibi

Tabi arabanın içerisinde koku yok gibi diyorum ama o da gündüz güneş çıktığı zaman belli edebilir kendisini:thumbdown:

Ancak yıkadığım ve kurumaya bıraktığım bagaj döşemelerinden şüphem var...

Eğer bunlar koku yaparsa bu kokudan nasıl kurtulabilirim :confused1::(:confused1::helpsmilie:

Arabayı Sat gibi Orijinal Fikirlere Kapalı olduğumu şimdiden belirteyim :wink:
arabaya sut mazot vs dokulmesi bazi insanlara arabasini sattiriyo ama iyi bir temizlik isi halleder izmirde biz bu isi yapiyoruz ugrastirici bir is ama
8 yıl sonra çıkmıştır o ya, bence çıkmıştır.
biz yaparsak olur olmazsa ucret almayiz