Araba sürerken yakıttan nasıl tasarruf edilirmiş

Yakıt tasarrufu sizin için ne kadar önemli

• 1 puan

Kullanılan: 0 0.0%
  • 2 puan

• 3 puan

• 4 puan

• 5 puan

• 6 puan

• 7 puan

• Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

hinnare

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben araba sürerken hep aklım yakıttadır :) son zamanlarda çok takıntı yaptım bu işi :) günde 80-100km yol yapıyorum normal aslında böyle düşünmem... Ben hep boş viteste araba az yakar yada yakmaz diye düşünüyordum. Meğer viteste bırakıp gazdan çeknce direkt kesiyormuş yakmayı... araba sürerken yakıt tüketimi baya araştırdım çok değişikşeyler varmış :)

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Dizel araçlarda genellikle devirli gitmek yakıt tasarrufu sağlar. Başka birşey daha dizel araçlarda kesinlikle vites atacağımız zaman motorun bağırması gerekmektedir öncesinde atılan tüm viteslerde daha fazla mazot ve motorun ömründen çalmaktır. Onun haricinde yakıt tasarrufu sağlamak için eskiyen yada yıpranan bujileri değiştirmek yada tamir etmek gerekir. Onun haricinde uzun yolda giden her araç dur kalk yapan araçlara göre yarı yarıya daha az yakar. Tabi İstanbul gibi bir şehirde yaşayanlar için dur kalk gelenek haline geldiği için daha fazla yakıt harcıyor tüm araçlar.

AydınKurtulus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Devir saatini olabildiğince sabit tutmak gerekiyor, ani hızlanmalar ve yavaşlamalardan kaçınmak gerekiyor. Ayağının ayarı olması lazım yani :)

alcatraz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aracı uygun viteste tutup deviri sabit tutmak , fazla vites değiştirmemek size tasarrafu sağlar..Vitesi boşa almak bilinenin aksine tasarruf sağlamaz yakıttan.

md984mustafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Virajlarda frene basmayın ayağınızı gazdan çekin yeter ayrıca dizel bağırması sağlıksız düşük devirde sağlıksız 2200 civarı olacak hem yakıt hem turbo sağlığı için

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Yakıt tüketimini araba kullanırken düşünmenin yanlış olduğu kanısındayım. Yakıt tüketimine önem verenler için aracı alırken iyi araştırmasını tavsiye ederim. alabileceğiniz en güzel arabayı alın ve keyifle aracınızı sürün.

dizilertv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anlık yakıt tüketimine bakmaktan zaten basamıyorum araım bmw f30 3.20i basmazsan gerçekten yakmıyor

Son mesajlar