Apple'dan ürün değişimi almak için ne yapabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

Bilal Darcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Başlıktan anlaşılıyor elimdeki Cihazı alıp swap cihazı vermeleri için ne yapmam gerekiyor ? Hangi durumlarda ürün değişimi yapıyorlar ? Teşekkürler

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Forumu oku biraz sorduğun sorunun cevabını bulursun.

Pursue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Telefonun kullanıcı hatası olmayan bir sorun çıkartması gerekiyor. Darbeden doğan arızalar kullanıcı hatasıdır ve garanti dışıdır.
Yani kısacası bir parçanın tamiri veya değişimi gerekiyorsa bu riski göze almıyor Apple ve Swap cihaz veriyor.
Bu arada SWAP Cihaz sıfır değildir, sıfıra yakın demektir bilgin olsun..

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Başlıktan anlaşılıyor elimdeki Cihazı alıp swap cihazı vermeleri için ne yapmam gerekiyor ? Hangi durumlarda ürün değişimi yapıyorlar ? Teşekkürler
Cihazınızın donanımsal bir arızasının olması gerekli var mı yok mu bunu öğrenmek istiyorsanız apple destek bölümünden bir danışman ile sohbet başlatın tanılama yapmasını istediğinizi söyleyin o size söyler cihazınızda sıkıntı var mı yok mu.Büyük ihtimalle yoktur sanırsam çünkü siz bir nevi uyanıklık yapıp cihazınızı yenisi ile değiştirmek istiyorsunuz cihazınız çizikli olduğu için.(Alınacak bir şey yok durum bunu gösteriyor.)Bazı arkadaşlar yok ahizesi arızalı yok karşı tarafın sesi az geliyor gibi bahanelerle değiştirdiklerini söylüyorlar.İsterseniz deneyin ama ben inanmıyorum.Çünkü orda cihazınızda gerçekten bir donanım arızası var ise değişim yapıyorlar.Ben bir kere cihazımı verdim yenisi ile değiştirildi fakat benim söylediğim sorunların hiçbirisi cihazımda çıkmadı gerçekten cihazımda donanım arızası olduğu için yenisini verdiler.Umarım yardımcı olmuşumdur.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Telefonun kullanıcı hatası olmayan bir sorun çıkartması gerekiyor. Darbeden doğan arızalar kullanıcı hatasıdır ve garanti dışıdır.
Yani kısacası bir parçanın tamiri veya değişimi gerekiyorsa bu riski göze almıyor Apple ve Swap cihaz veriyor.
Bu arada SWAP Cihaz sıfır değildir, sıfıra yakın demektir bilgin olsun..

Swap cihaz sıfır cihazdır sadece bütün kontrolleri yapılmış cihazdır. Forumda biri söylemişti bunu.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Apple yetkilisi Erinç bey yani 1 sene önce Apple Türkiye yetkilisi idi birebir numarasını verdi konuştuk. Sordum . Cihaz değişimi cihazın tamiri münkün değilse, parça bulunmuyor ise veya parça sipariş edilecek ancak 20 iş günü geçecek ise sıfır veya refurbished cihaz veriliyor. Ancak Apple biz yenilenmiş cihaz vermiyoruz sıfır veriyoruz diyorlar.

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Swap cihaz sifir kutulu bi normal telefon degil mi ? Yoksa herhangi bi sorundan dolayi alinip tamir edilen ve sifir cinsinde yapilan telefon mu ?

Bilal Darcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Cihazınızın donanımsal bir arızasının olması gerekli var mı yok mu bunu öğrenmek istiyorsanız apple destek bölümünden bir danışman ile sohbet başlatın tanılama yapmasını istediğinizi söyleyin o size söyler cihazınızda sıkıntı var mı yok mu.Büyük ihtimalle yoktur sanırsam çünkü siz bir nevi uyanıklık yapıp cihazınızı yenisi ile değiştirmek istiyorsunuz cihazınız çizikli olduğu için.(Alınacak bir şey yok durum bunu gösteriyor.)Bazı arkadaşlar yok ahizesi arızalı yok karşı tarafın sesi az geliyor gibi bahanelerle değiştirdiklerini söylüyorlar.İsterseniz deneyin ama ben inanmıyorum.Çünkü orda cihazınızda gerçekten bir donanım arızası var ise değişim yapıyorlar.Ben bir kere cihazımı verdim yenisi ile değiştirildi fakat benim söylediğim sorunların hiçbirisi cihazımda çıkmadı gerçekten cihazımda donanım arızası olduğu için yenisini verdiler.Umarım yardımcı olmuşumdur.
Yok yok alınmam teşekkürler

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Sıfır telefon değil diye bir kanaat oluştu bayadır , bende bilmiyorum
Yarım saat önce apple destek ile iletişime geçtim swap cihaz nasıl olur nedir diye sordum bana verilen cevap şuydu fabrikadan diğer cihazlarla aynı anda çıkıyor bi farkı yok ama mesela bi tanesi sorunlu üretiliyor wifi algılayıcısı sorunlu çıkıyor onu alıp mühendisler tarafından inceleyip sıfır bi parça takıp fabrikdan swap cihaz diye çıkıyor.Her parçası sıfır oluyor, bir parçası çalışmayıp sıfırla değişiyor Ya da mesela bir iphone 6S aldınız, baktınız ki arka kamerası çalışmıyor.Gittiniz, size swap verdiler ve onu aldılar.Onun kamerası sıfırlanıyor, o da bir swap cihaz oluyor yani durum bundan ibaret ama her kafadan da ayrı bi ses çıkıyor swap cihaz da olmaya bilir sıfır sorunsuz bi cihazda alınabileceğini söyledi ama bunu anlamamızın mümkün olmadığını söyledi birde size , alınan sıfır telefonu 1-2 gün içinde alınan yere iade edilme olayında o iade telefonunda swap diye size gelebilirmiş

Bilal Darcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Herkese teşekkürler . Bende cepkask da var o telefon değişimi hiç mi yapmaz ?