Apple'dan bir e-posta aldım ve sahte olduğunu düşünüyorum

Bu konuyu okuyanlar

silentdeath321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar selam bugün ios telefonumdan email de gezinirken apple dan bir mesaj geldiğini gördüm ve içeriği açtım içerikte hesabımın bloke olduğu ve yenilemem gerektiği yazıyordu bende yenilemek için kutucuğa bastım fakat sonradan siteler açılınca ip adresli falan hemen sahte olduğunu anladım ve telefonumun internetini kapatıp safariyi de kapattım fakat sonradan telefonun mobil verisi açılmış ama sanırım bu önemli değil çünkü safariyi tekrar açtığımda yeniden form gönderme işlemi yapılsınmı diyordu bende hayır dedim sonra tüm her şeyimin şifresini değiştirdim sizce önemli bir şey olur mu bir şey yapmam gerekir mi bu durumda lütfen yardımcı olun

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Tahminimce birkaç adım sonra hesap bilgileriniz istenecekti, herhangi bir uygulamaya erişim izni vermediğiniz ve hesap bilgilerinizi paylaşmadığınız için problem olmaz.

silentdeath321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim önemli bir gelişme olursa başkalarınında başına gelmemesi adına paylaşım yapacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

başka önerisi olan varsa önerilere açığım

Son düzenleme:

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Bana da öyle bir mesaj geldi unlock account felan diyordu şansıma +18 siteye attı ha o site de açılmadı vpn'siz olduğum için, aidiyet.esb.org.tr'ye attı.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
İşlem sonrası şifrenizi hemen değiştirdiğiniz için bir sorun teşkil etmez diye düşünüyorum.

YtoRed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar selam bugün ios telefonumdan email de gezinirken apple dan bir mesaj geldiğini gördüm ve içeriği açtım içerikte hesabımın bloke olduğu ve yenilemem gerektiği yazıyordu bende yenilemek için kutucuğa bastım fakat sonradan siteler açılınca ip adresli falan hemen sahte olduğunu anladım ve telefonumun internetini kapatıp safariyi de kapattım fakat sonradan telefonun mobil verisi açılmış ama sanırım bu önemli değil çünkü safariyi tekrar açtığımda yeniden form gönderme işlemi yapılsınmı diyordu bende hayır dedim sonra tüm her şeyimin şifresini değiştirdim sizce önemli bir şey olur mu bir şey yapmam gerekir mi bu durumda lütfen yardımcı olun
Oltalama yöntemler ile çok kişi muzdarip oluyor ama linke gitsenizde birşey fark etmez en fazla ip adresinizi alırlar oda bi işlerine yaramaz bilgilerinizi girmedikçe sıkıntı yok ve bir ipucuda ben vereyim epostayı atan bence sizin yakından tanıdığınız bir hem apple kullandığınızı biliyor hem e postanızı dikkatli olun.