Apple'dan Beklenmedik Hamle!

Bu konuyu okuyanlar

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
şimdi bu uygulamanın Saferi veya Flash ile ne alakası var? Arasındaki bağı ben kuramadım, bendemi bi gariplik var :\

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
diğer telefonlar için böyle bir program lazım..örnek samsung d900i...tabi onu bi de yüklemesi var:)

Ayd

Asistan
Reaksiyon puanı
4
şimdi bu uygulamanın Saferi veya Flash ile ne alakası var? Arasındaki bağı ben kuramadım, bendemi bi gariplik var :\

Safari alternatifi derken operanın appstore da yer almasını kastediyor. Daha önce Steve Jobs iphone da safariden başka tarayıcıya gerek olmadığından bahsetmişti sonrasında ise Opera appstore da yayınlandı...

Flash ile alakası ise yine Steve Jobs flasha destek verilmemesinin en büyük nedeni işlemciye fazla yük binmesi ve neticesinde pil tüketiminin artışı.

Bu haberde kastedilen Steve Jobs alternatif tarayıcıya gerek yok diyor, Operayı appstore da yayınlıyor. Flash playerı fazla güç tüketiminden desteklemiyoruz ayağı yapıyor ama kameradan bağımsız led aydınlatmasını çalıştıran pil tüketimini arttıran uygulamayı appstore da yayınlıyor.. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu olayı :)

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
apple reklamı olsun da haberin içi bi şekilde doldurulur...Haber ne? iphone a flaşı çalıştıran program apple dan onay almış..peh peh peh...Apple dan Beklenmedik hamle!!!!

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Safari alternatifi derken operanın appstore da yer almasını kastediyor. Daha önce Steve Jobs iphone da safariden başka tarayıcıya gerek olmadığından bahsetmişti sonrasında ise Opera appstore da yayınlandı...

Flash ile alakası ise yine Steve Jobs flasha destek verilmemesinin en büyük nedeni işlemciye fazla yük binmesi ve neticesinde pil tüketiminin artışı.

Bu haberde kastedilen Steve Jobs alternatif tarayıcıya gerek yok diyor, Operayı appstore da yayınlıyor. Flash playerı fazla güç tüketiminden desteklemiyoruz ayağı yapıyor ama kameradan bağımsız led aydınlatmasını çalıştıran pil tüketimini arttıran uygulamayı appstore da yayınlıyor.. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu olayı :)

teşekkürler şimdi taşlar yerine oturdu :)

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
hayır taşlar yerine oturmadı malesef..
internet tarayıcı gibi sık kullanılan bir programın enerji tasarrufu bahanesiyle flash desteğini reddetmek ayrı konu..
telefonu el feneri olarak kullanabilmek için bir programa izin vermek apayrı..asıl aynı bahaneyi ileri sürerek yasaklasaydı önemli haber değeri taşıyabilirdi..en azından ayfoncular için..
telefonun ışığını kullanmak için fotoğraf veya vidyo çekim programını açmak daha çok pil götüreceğinden, haber çelişkili...
asıl rahatsız olduğum konu da teknoloji sitesinin diğer gazete int siteleri gibi basit şeyleri abartarak veya çarpıtarak anasayfaya taşımaları...
ne kadar ayfon haberi yaparsan o kadar değerin artar gibi bir durum mu var...

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Bu tür uygulamaları telefonumda kullanmıyorum...