Apple watch 4-5 hakkında sorular.

Bu konuyu okuyanlar

trakyalifiravun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim.Apple watchlar hakkında bir kaç sorum var eğer cevaplarını biliyorsanız yanıtlarsanız sevinirim.
1-Watch 4 ya da 5 te e sim özelliği olmadığını okudum BTK'nın açıklamasına göre ülkemizde e sim 2020 şubat ayında kullanılabilir duruma gelecekmiş.Peki bu e sim özelliği şu an Türkiye'de satılan watch 4 ya da 5 lerde olup sadece Türkiye'demi kullanılmıyor yoksa ülkemizde satılan watchlarda bu özellik olmayıp e sim ülkemizde kullanılabilir hale geldiğinde e sim özellikli watchlar mı gelecek?
2-Tam olarak hangi özellikler ülkemizde kullanılamıyor?

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
E sim var ama bizde olmadığı için aktif değil diye biliyorum . Ülkemizde e sim başlayınca kullanılanilir .

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Bizim burada satılan modeller e-sim özelliği olmayan modeller. Eğer desteklemeye başlarsa burada da e-sim destekleyen modeller satışa çıkar galiba. Mesela çelik olan modellerin e-sim özelliği olmayan modeli olmadığı için bizim burada satılmıyor
İkinci sorunuza gelince bizim ülkemizde çalışmayan;
ekg özelliği
Sesli siri özelliği
Apple pay özelliği. Önemli olarak aklıma gelenler

trakyalifiravun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bizim burada satılan modeller e-sim özelliği olmayan modeller. Eğer desteklemeye başlarsa burada da e-sim destekleyen modeller satışa çıkar galiba. Mesela çelik olan modellerin e-sim özelliği olmayan modeli olmadığı için bizim burada satılmıyor
İkinci sorunuza gelince bizim ülkemizde çalışmayan;
ekg özelliği
Sesli siri özelliği
Apple pay özelliği. Önemli olarak aklıma gelenler
Sesli siri derken neyi kastettin acaba normal siri var diye biliyorum

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Ritim bozukluğu bildirimi bile tr de yok alınır mı sence watch 5

Birçok ülkede henüz yok. Sağlık bakanlığı iznine tabi uygulamalar. Tabi ki olsa güzel olur fakat bu haliyle dahi güzel saat. Hem her zaman değerini koruyor. Onun için 2. El’e düşünce uygun fiyataalınabilir

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Şunu da eklyeyim eğer daha uygun fiyata bulabiliyorsanız watch 4 ile watch 5 arasında pusula ve az daha hızlı olması dışında hiçbir fark yok.
Ben teşekkür ederim ne demek yardımcı olabildi isem ne mutlu

trakyalifiravun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şunu da eklyeyim eğer daha uygun fiyata bulabiliyorsanız watch 4 ile watch 5 arasında pusula ve az daha hızlı olması dışında hiçbir fark yok.
Ben teşekkür ederim ne demek yardımcı olabildi isem ne mutlu
Aynen ama uygun fiyata temiz watch bulmak zor gibi ya bir sorum daha var türkiyedeki watchlarla telefon görüşmesi yapılabiliyor mu?

Son mesajlar