Apple VS Samsung (Sizce kim alır?)

Konusu 'Telefon Önerileri' forumundadır ve Ozkan_D tarafından 10 Eylül 2017 başlatılmıştır.

?

Sizce hangisi? (sebebini lütfen cevaplarda belirtin)

1. Apple Iphone

2. Samsung Galaxy/Note vb...

Results are only viewable after voting.
  1. Sıfır Noktası

Sıfır Noktası Üyecik

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Dünyanın merkezi
    Bu konu başlığındaki soruya kesin bir cevap veremeyiz, çünkü elma ile armutu yada dizel motorlu bir araba ile benzinli bir arabanın kıyaslanması kadar saçma, eğer tarafsız bir şekilde cevaplarsak 2 açıdan değerlendirmek gerek, 1- Yazılım , 2- donanım.

Telefon alacak kişi için hangisi ağır basarsa ona göre tercih yapar.Paylaştığın konuşma diyaloglarında (B) kişisi olaya yazılımsal açıdan baktığı için apple diyor ve haklı o konuda, sende olaya donanımsal açıdan yaklaştığın için sen haklısın.Iphon'u ıphone yapan yazılımıdır ki Zaten apple yazılım konusunda iddialıyım diyor,mesela Samsungun değil 4 gb ram olması , 10 gb Ram bile olsa ram'n yarısından fazlasını android yiyor, androidte 10 gb ramin yaptığını ioste 1-2 gb ram yapıyor,apple donanımda değil yazılımda iddiasını gösteriyor, ama diğer taraftan mesela bugün akşam tanıtılacak olan Iphone X modelinin oled ekranını ve bugüne kadarki iphonelerin içindeki işlemci donanımını Samsung üretiyordu, kamerasını Sony üretiyordu ve hala devam ediyor.Mesela konu başlığındaki anketinde ben Samsunga oy verdim çünkü donanımsal açıdan baktım olaya.Şuan ki S8 çok fantastik bir telefon bayağı beğeniyorum hem tasarım açısından hem donanım açısından.Çünkü piyasada donanımsal anlamda Samsungun eline su dökebilen yok, Yazılımsal anlamda da Apple'a yaklaşan yok. İkiside farklı dünyalar.Yani şu marka bu markayı gömer tarzında birşey diyemeyiz, diyende marka fanboyudur.

Ozkan_D bunu beğendi.

2. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    biz zaten gömer demedik o fiyata alınabilecek en iyi ve en yeni cihazlardan birini almasına rağmen arkadaşları onunla alay edip o kadar paraya apple almamak salaklıktır gibi şeyler söylemişler bizde burda bir sürü özelliğin kesinlikle üstün olmasına rağmen sırf marka takıntısı yüzünden başka insanlara ahkam kesmesini eleştirdik.Yanlış anlaşılmasın belli firmalara yakınlık duymak sıkıntı değil misal ben ama ben lg gömer lg ezer demiyorum (diyemiyorum :D )

Ozkan_D, Tapatalk1925 ve mia.wallace bunu beğendi.
  3. ㄹㅌㅅ因ㅌㅜ炔

ㄹㅌㅅ因ㅌㅜ炔 Profesör

Beğenileri:
    589
    Ödül Puanları:
    113
    Açıkçası ben ios yazılımını beğenmiyorum çünkü ios eksik gibi geliyor bana androidte yüklenen yazılımlarla daha çok şey yapılabilir telefonda.Basitliği sevmem karmaşık arayüz her zaman benim için daha önemli hız değil özellik önemli iphone lardan nefret etmemin 1 numaralı sebebidir yazılımı.Telefonun arayüzünde çift pencere olmalı dosya kilitleme olmalı çift dokununca uyandırma olmalı ana ekran düzenleme tema desteği galeride şifreli fotoğraf gizleme kilit ekranına istediğin widget ekleme istediğini yazma vs vs örnekler çoğalır açıkçası bu yüzden bir arayüz ne kadar doluysa o kadar hoşuma gider benim.Varsın oyunu 5sn geç açsın problem değil bana işlevsellik lazım hız değil.

Ozkan_D bunu beğendi.
  4. sanalkarttr

sanalkarttr Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    apple marka ama özelik olarak ve son full ekranlardan sonra samsung açık ara önde

Ozkan_D bunu beğendi.
  5. mia.wallace

mia.wallace Doçent

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bahçelievler
    Şu siteye girerken kullanici adi sifre yazmaya ugrasmayip samsung pass ten irislerimle saniyeler icinde giriyorum. Telefonumu alip kurcalayan patavatsizlarin gormesini istemedigim resimleri videolari guvenli klasore atiyorum. Bittorrent-pirate bay isbirligi ile istedigim butun dizi filmleri yaklasik yarim saatte torrentten indiriyorum vlc'de "altyazi indir" secenegi var otomatik olarak tr altyaziyi bulup filme diziye koyabiliyor. Daha sayamayacagim bir suru avantaj. Bunlar bile iphone dan tiksindiriyor ama yukaridaki yazidaki gibi tamamen tercih meselesi film indirmez dizi indirmez yazilima onem verir vs vs

ConfickerBelasi ve lgsever bunu beğendi.
  6. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    Gerçekten güzel anlatmışsın imrendim şahsen.:D Ama bu nougatlı hali varya beni çok mutlu etti güzel olmuş ancak oreo almayacak olması bilemiyorum belki gelir küçük bir ihtimal belki...

Ozkan_D bunu beğendi.
  7. mia.wallace

mia.wallace Doçent

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bahçelievler
    Anlayamadim hocam s8 e oreo gelmiyor mu

Ozkan_D bunu beğendi.
  8. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    Benim telefona gelmiyor s8 e gelmezse gerçekten apple övmeye başlarım

Ozkan_D bunu beğendi.
  9. mia.wallace

mia.wallace Doçent

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bahçelievler
    Ahahhahaha ya o bile mesela androidde imkansiz degil istedigin zaman 8.0 portlarsin. Ozgur dunya iste

lgsever ve Ozkan_D bunu beğendi.
  10. Ozkan_D

Ozkan_D Üyecik

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Gerçekten güzel bir noktaya değinmişsiniz. Anlattıklarınıza katılıyorum fakat bana kalırsa yazılım i.in bunca donanım özelliğini kenara atmak saçmalık olurdu. Samsung' un yazılımı ise şuan bence kullanılmaz da değil. Iphone 6s kullanan annem var. cihaz şık ve güzel fakat ben elime aldığımda kalite hissini Samsungun cam kasasında ve devasa ekranında hissediyorum. Benim bütçem 3200 TL idi. Babam 1000 Tl lik düşüşü S8 plus ta görünce hayır diyemedi. Öbür tarafta alacağım telefon ya Huawei Mate 9 (TR garantili), ya d aIphone 6s (TR garantili) olacaktı. Bana kalırsa S8 plus bu indirimle bu fiyata düşünmeden al oldu ki aldığımı kesinlikle pişman değilim. Yazılım konusunda apple a söylenecek bir şey yok. Fakat o bütçeyle 6s Plusa bile gücüm yetmiyordu :) . 6s Plus s8 Plus ın rakibi bile olamazken 6s mi alsaydım? Cevabına evet Iphone alcaktın diyenlerin üstüne açıldı bu konu. Özet olarak Samsungun yazılımı apple dan geride olsa da Samsungun yazılımından kaynaklanan hiçbir şikayetim yok. Sadece kasada şikayetim var. Çok uzun parmaklara sahibim. Cihazı çok rahat tek elle kullananbiliyorum. Pramak izi için telefonu kavrayıp işaret parmağımı parmak izi sensörüne görtürdüğüm zaman parmak izim sensörü geçiyor. Geri çekincede kamerayı parmaklıyorum. Sensör alanı S7 edge deki gibi daha abüyük bir yüzeyde olsaymış daha iyi olurmuş :D . Sizin sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

lgsever bunu beğendi.
  11. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    63
    Çok güzel özetlemişsin şimdide keyfini sür .:D

Ozkan_D bunu beğendi.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş