Apple VS Samsung (Sizce kim alır?)

Konusu 'Telefon Önerileri' forumundadır ve Özkan Doğan tarafından 10 Eylül 2017 başlatılmıştır.

?

Sizce hangisi? (sebebini lütfen cevaplarda belirtin)

1. Apple Iphone

2. Samsung Galaxy/Note vb...

Results are only viewable after voting.
  1. Özkan Doğan

Özkan Doğan Asistan

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Haklısınız değerli dostlar. Aynen dediklerinizi suçlamadan doğru bir şekilde ilettim kendilerine. Bu saatten sonra da ne benim onları ne de onların beni ikna edebileceğini söyledim. Tepkiyse aynen şu oldu. grupta 3 kişi var. Kopyalayıp yapıştırıyorum.

A: Mal gibi düşünüp samsungla apleı karşılaştır. Hala inat hala inat. Sen çok b*k biliyon benim gibi (bir yerde çalışmış deneyim etmiş her telefonu) çalışan birisine inanmıyon kendi bildiğini okuyon. Afferim o paraya kazık yemeye devam et.

B: kanka o özellikleri kim takıyor ya? Bi kere samsung max 2 yıl kullan at. ve çok ısınıyor. Hala neyi savunuyorsunki a*k.

ben: ya gençelr bu özellikler apple da olsa övüüne övüne dersiniz. Sırf ben diyorum diye kötülüyorsunuz. İris taryıcıi full vision,always on amoled, edge panel, parlaklık, kamera ve en önemlisi hızlı şarj. Telefon 100 dakikadan kısa sürede 0d an 100 e geliyor. Benim de yoğun kullanımda 1 günümü rahat çıkartıyor. Saydığım özellikleri olmayan bir cihaza apple diye bu kadar vermek mantıklımı? o 2 yıl kullan at dediğin 4 GB ram ile uzatıldı. Ama Iphone unda bunu 2 GB ram ile yapması büyük başarı.

A: Lan halamı Samsung. Çalıştığım yerde en çok bozulan cihaz samsumg. en şikayetçi oulan tel samsung. Ya güldürme beni.

B: Knk hızlı şarj cidden çok iyi ama Samsung ısınıyor yaaaa

Ben: Kanka gram ısınmıyor. En çok bozulan cihaz samsung diyorsun ama samsung çok fazla cihaz üretiyor her ttelefon birmi?

A: iyice çıldırttın brni. Samsung samsung. Bi bok başaramaayan hep aynı samsung. Apple candır kapat konuyu lan yeter.

B: Kanka bensana hak veriyom ama Iphone daha kaliteli.

BU DİYALOGLARIN ARDINDAN A NIN 5 PARA ETMEZ, B İLE İSE DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE KONUŞUP ANLAŞMAK İÇİN ÖZELE ALDIM

Ben: Kanka sence bu kadar özelliğin arasında ısınıyor diye ( ki ısınmıyor) apple demen normal mi?

B: Android gerçekten berbat. Samsung iyi olsaydı o kadar özelliği o paraya satmazdı. sende diyorsun. ucuzdu. demekki kalitesiz. Vardrı bir b*kluğu da o kadar ucuz. Sen hiç ucuz apple gördünmü. Yok çünkü kaliteli. apple candır. Kamera diyosun ama apple daha gerçekçi doğal çekiyor. Çift kamera var. Samsung fotoyu efekte boğuyor. Apple daha iyi. açık ve net.

Ben: Genelleme yapalım. Samsungta iris tarayıcı, IP68, full vision, always on, (kulaklık girişi gibi küçük detaylarıda unutma) en önemliside hızlı şarj...
    Apple da ise İos ve çift kamera. sence?

B: sırf apple kkötülensin diye çift kamerayı, gerçekçi çekimi ve Siri yi söylemiyorsun. Bak işte zaten baştan Iphone a haksızlık ediyorsun.

Ben: Samsungun bixby si de geliyor yalnız.

B:geriden gelir anca.

Ben:Yeter lan. saçma sapan konup durma. apple irisi, full visionu, hızlı şarjı getirebildimi??? hala getiremedi. Ancak geriden gelen o. İP68 bile Iphone 7 serisinde geldi.

B: Hahahaaahahaa. Birisi Türkçe dil desteği olan ve düşünerek cevap veren bir sanal asistan, diğerleri ise küçük parçlardan oluşan donanımlar. apple siriye uğraşmasaydı şuanda onların kralını yapardı. Ya sen neyin çabasındasın? 2 yıl sonra Samsung telefon işinde iflas edince bu konuşmayı hatırlatırım. Neyse ya uf sen oyuna gelcenmi gelmicenmi onu söyle.

Ben: yemek yiyip geliyom 15 dkya.

Sonuç olarak huylu huyundan vazgeçmez. Bütün forumda bu konuyu bekliyormuş anlaşılan. 2 yıl sonra Samsnug telefon işinde iflas ederseye çok güldüm ama kendi düşüncesi. Apple fanboyunu ikna etmek, doğuştan köre bir rengi anlatmak gibiymiş...
    --- Gönderi Güncellendi ---
    B den cevap geldi. İnternetten karşılaştırmalara baktımda O paraya samsung değil Xioami alsaydı ya kanka ?

Demekki apple fanboyları kalitenin ne demek olduğunu bilmiyor :D

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Eylül 2017
    Mustafa Deliktaş bunu beğendi.

2. ㄹㅌㅅ因ㅌㅜ炔

ㄹㅌㅅ因ㅌㅜ炔 Profesör

Beğenileri:
    654
    Ödül Puanları:
    113
    Gereksiz zaman kaybı gereksiz stres hep bunlar.

Özkan Doğan bunu beğendi.
  3. Özkan Doğan

Özkan Doğan Asistan

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Ya haksız oldukları bir konuda gereksiz ısrar yapıyorlar. Haklı olsan bile arkadaşın büyük bir ücretli telefon almış. Bir hayırla. Direk mal gibi onumu aldın demesi bile ne derece düzgün bir adam olduğunu anlatıyor. Bu arada eklemeyi unuttum. A kişisi beni biraz fazla sinirlendirdi dün. Kendisi aradım ve 5 dakikalık bir konuşma geçti. Orda çalıştım senden çok bilgim var dedi. Kendisine sordum. Apple 2000 mahı 2 saatten fazla sürede, Samsung 3500 mahı 1.5 saatten kısa sürede dolduruyor. Buna ne dersin? Kendisinin cevabını ise halen çok net hatırlıyorum. ''Saçma sapan fazla teknik konuşma lan. Mah ne demek sende bilmiyon ama bir yerden okuyup diyon işte benimi yiyon'' eli ayağına dolandı. Bilmediğini gizleyemedi ama çok teknik aslında sende bilmiyon demesiyle dahada komikleşti olay. Quad HD ekran dedim, ekran her telefonda var malmısın a*k dedi. Kapatmadım çünkü bilmeyip kapatmayı kendine yediremedi. Samsungun diyafram değeri kaç dedim?, ne bilim ben Samsungu takipmi ediyom sanki dedi. Diyafram değeri ne ile alakalı dedim. 10 saniye kadar sessizlik oldu. En sonunda ''Sana gerçekten acıyorum. Teknik bilginle Samsungu öne geçirmeye çalışıyosun apple her zaman 1 numara olacak bunu bil'' dedi. En son sen telefoncuda çalıştığını söylemiştin değilmi dedim. Evet ama orda bana bunları öğretmiyolar. Masadaki parçayı ver, bozuk Samsungu getir. Bak azıma dolanmış Bozuk Samsung dedi. kardeşim senin çalıştığın hiçbirşeye yaramamış. Bu bilginlede bana apple ı savunamazsın. Seni cidddiye almıyorum. Hadi görüşürüz dedim. Bir süre cevap vermedi. Bende kapattım.
    Aslında suç arkadaşlarımda değil. Suç o paraya gidip Iphone alan ve Iphone u zenginlik göstergesi sayan dışarının sosyetik abla/ abilerinde. İnsanlar ne görürlerse onları yapıyor. A ya bugün ulaşmaya çalıştım. Aradım reddetti. Wp den mesaj attım engelledi. Bu kadar koyduysam bu mutluluk bana yeter :D

4. Death Mark

Death Mark Profesör

Beğenileri:
    382
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Turkey
    ya ne gerek boşu boşuna yazı dökmeye gül geç gitsin resmen ekrana anlatıyon :D

5. ㄹㅌㅅ因ㅌㅜ炔

ㄹㅌㅅ因ㅌㅜ炔 Profesör

Beğenileri:
    654
    Ödül Puanları:
    113
    Herkes telefoncu olmuş zaten onların bildiği sadece fiyat ois desen kimse bilmez ben ne zaman birine telefon hakkında bilgi versem vala telefoncu senin kadar anlamıyor diyorlar bende hep aynı şeyi söylüyorum onların tek bildiği fiyat bak sana şunu diyeyim ben lg g2 ilk çıktığı zamanlar aldım bir telefoncuya gittiğimiz zaman lg de marka mı demişti bak tüm dükkanlar hep apple samsung aksesuar yedek parça hep öyle ben dedim bu bu yılın en iyi cihazı bu Cihaz tutacak falan inanmadılar.Bir arkadaş vardı 15 yıldır samsung kullanıyor oda aynı şeyleri diyordu son birkaç yıldır hep lg kullanıyor elinde lg g6 var eskiden samsungtan şaşmam diyordu şimdi lgden.Telefoncular her zaman piyasa ağzıyla konuşur hiçbir halt bilmez çoğu bizim burda bir tane telefoncu töbe bilirse eğer quallcom nedir.O yüzden diyoruz boşa uğraşma he de geç.

6. Özkan Doğan

Özkan Doğan Asistan

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Zaten sadece fikrinizi öğrenmek için açtım konuyu. Aynı karara varmış olduk. Telefonu almak isteyenler şuanda hepsiburqadada 1000 TL indirimde. Satıcı farklı olsa bile düşünmeden ALIN. Hiçbir sıkıntı yaşamadım IMEI numarası sağlam ve mühürlü kutuda kusursuz geldi.

7. kadirirdem

kadirirdem Dekan

Beğenileri:
    636
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Ankara
    Tipik cahil Apple fanboyları,aldırma haklısınız yav he he de geç.Hayırlı Olsun.

8. Özkan Doğan

Özkan Doğan Asistan

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Zaten 5 arkadaşımız ankette Iphone u seçmiş fakat sebebini belirtmemiş :D .Arkadaşlar lütfen sebebini belirtin ki doğru söylüyor bu yüzden tercih edilebilir diyelim. Burda amacım Iphone u kötülemek kesinlikle değil tabletlerine hastayım.

9. Murat Burç

Murat Burç Rektör

Beğenileri:
    3.150
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    Bak sana iPhone seçen iki kişinin adını veriyorum. Mraltag ve İrfan Fatih Ağaçayaklar. Etiketle sor.:D:D

10. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    83
    Aynısı dedim ya bizimkiler benim tanıdıklardan biri s7 diğeri g5 öbürüde note 5 aldı takan olmadı (tabi sahipleri ve benim dışımda) ama birisi iphone 7 alınca aman aman efendim yanına gidip geri gelmeler falan aç lan dedim kamerayı G5 ide yanına koydum seninki kaç para onun ki kaç para dedim apışıp kaldılar.

11. atakanozer

atakanozer Üyecik

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Aday Memur
    Samsung son çıkardığı modellerle özellikle S8 ve S8+ ile Apple'dan daha üstün olduğunu kanıtlamış durumda.

12. MoMoLa

MoMoLa Asistan

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    İşletim sistemini ve programları bir tarafa bırakıp, sadece kasa vs’den bahsedersek iphonun çok daha kaliteli olduğunu yıllar geçtikçe daha iyi anlıyorsunuz.

2011’den beri kullanıyorum (4s, 5s, 6s plus) arkadaşlarımın samsung cihazlarının soyulmalarını felan görünce çok şaşırdım.

13. Anıl Bozkurt

Anıl Bozkurt Asistan

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    cam kasa mı soyulacak hocam şimdiki cihazlarda ?

14. Murat Burç

Murat Burç Rektör

Beğenileri:
    3.150
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    S6'dan beri cam ve aliminyum malzeme kullanıyor samsung amiralleri.
    Neyin soyulmasından bahsediyorsunuz?

15. MoMoLa

MoMoLa Asistan

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Arkdaşta note 3 vardı kenarları soyulmuş, ekran olmayan camın altında baloncuk vardı.

Dikkat edeseniz kullandığım cihazları yazdım.

16. Murat Burç

Murat Burç Rektör

Beğenileri:
    3.150
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Kütahya Merkez
    Bugün ki samsung kasalarına bakmadan iPhone kasası daha kaliteli diyorsunuz böyle saçma bir yorum olabilir mi?
    Note 3'den falan bahsetmiyoruz. Bu konudaki cihaz S8 Plus.

17. Anıl Bozkurt

Anıl Bozkurt Asistan

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    note 3 2013 te çıkmış. iphone un 2012 de çıkan modeli iphone 5 e bakarsak zaten:
    Kullanımla ilgili bu, kasayla değil.

18. Özkan Doğan

Özkan Doğan Asistan

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Elimde 2014 ten kalma note 3 vardi. Zaten note 3 ten s8 plusa gecis yaptim. Cihazin sadece gri renk cercevesi dusmeler sonucunda tekrar ediyorum DÜŞMELER sonucunda bir soyulma yaşadı. Cihaza çok titiz baktım. Kasada bir eskime söz konusu değil. Suandaki s8 plus ise cok kaliteli bir malzemeden yapılmış. Zate samsung birçok cihaz üretiyor. Her telefonu aynı sağlamlıkta/ donanımda değil. Bu amiral gemisi telefonlarda malzeme kalitesine laf söylenemez. Çok iyi bir işçilik var. Samsungun yeni cihazlarına bakarsanız ne demek istedigimi anlarsınız. Düşünceleriniz degisecektir.
    Tekrar söylüyorum. Burda hedefim Apple berbat telefon üretiyor demek değil. Bazı tepkiler aldım ve bu beni her ne kadar görmezden gelsem de üzdü. Soluğu da burda aldım. Tarafsız bir şekilde değerli forum üyelerinden yardım istedim. Sağolsunlar katılımcılar çok yardım etti. Belirli ssleride wp den durumuma ekledim. Az da olsa beni haklı bulup özrünü dile getirenler oldu. Arkadaşlar ALGIYI KIRIN. Detaylı ve yüzeysel düşünün. Tabiki Apple telefonların dikkatinizi cekecek ozellikleri olacaktir bu bir tercih meselesi. Benim durumumda doğru olan birçok kişiye yanliş geldi. Hakaretler aldım. Az da olsa olumlu geri dönüs aldim. Bu konuda yardımci olup cevap veren herkese teşekkür ederim. Cihaz hakkında sorularınız varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

19. bekkdeniz

bekkdeniz Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İstanbul
    Dostum android cihazda kullandim iosta su an ios kullaniyorum bu ikisi arasinda secim yapmak zor nedeni ise samsung gercekten guzel islere imza atiyor bence appledan daha cok ozellikli telefonlari mevcut soylede bir gercek var cogu kisi iphone yazilimi ios yuzunden aliyor iphone kendi yazilimi gercekten cok guzel ekstrasi siri ben mesela gunluk hayatta cok kullaniyorum birde jailbreak oldumu tadindan yenmiyor iphone da en sevmedigim sey ise tvlere direkt olarak mirecast goruntu vermemesi cok sacma geliyor bana ekstra gidio kablo alacaksin falan samsung bu yuzden bi tik onde kardesim iyi yapmissin ben iphone alisik oldugum icin iphone kullaniyorum ama ozellik bakimindan kesinlikle samsung (Y)

20. AsLog

AsLog Üyecik

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    ATT
    Yer:
    Yalova
    Android Gücü Sayesinde Samsung Fark Atar (BANA GÖRE) ;)

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş