apple swift kolay mı zor mu ?

Bu konuyu okuyanlar

E-CORP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Apple swift programı her kullanıcı seviyesi için uygun mu ? Özellikle çocuklar ve yeni öğrenenler için bununla başlamak trendi takip etmek adına uygun mudur?

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Merhaba,

Cevap biraz gec oldu. Ben daha önce objective C ile yazilim gelistiriyordum daha sonra sirket istegi üzerine Xamarin'e gecmek zorunda kaldim ve gayet de memnun kaldim. Swift programlama dili objective-C ye göre cok daha anlasilir ve karmasik degil, zaten yeni yatirimlari da tamamen swift üzerine. Eger tercih edilecekse swift iyi olabilir.

Ancak ben Xamarin'i tavsiye ediyorum. 4 sene önce basladim Xamarin ile uygulama gelistirmeye. Ilk zamanlar cok fazla bug barindiriyordu ancak suan stabil durumda.Yeni basladigim firma da xamarin kullaniyor. Cünkü crossplatform a uygun bir teknoloji. C# ile kolayca uygulama gelistirilebilir. Microsoft, Xamarin'i satin aldi ve artik Visual Studio altinda geliyor ve hatta bilgidim kadariyla ücretsiz. Eger macOS üzerinde calisacaksaniz visual studio community kurarak ise baslayabilirsiniz. Eger windows üzerinden gelistirecekseniz her halukarda bir macOS makine ya da sanal bilgisayara ihtiyaciniz olacaktir. Perfomans acisindan bir macbook edinilmesi iyi olur.

Son olarak cocuklar ile ilgili, yazilimin daha kolay ögrenilebilmesi adina farkli bir yol izlenebilir baslangic asamasinda. MIT'nin gelistirdigi scratch suan icin en popüler teknolojilerden biri.. Scratch - Imagine, Program, Share

alternatifler icin buraya gözatabilirsiniz 7 Apps for Teaching Children Coding Skills | Edutopia
Bunlar baslangic asamasinda yazilima gelistirmeye kolayca adapte olunabilecek teknolojiler.

Kolay gelsin

Son mesajlar