SİZCE HANGİSİ

• Spotify

• Apple Music

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Eren Kose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Öncelikle herkese iyi forumlar bu yazıda elimden geldiğince kısa ve anlaşılabilir bir karşılaştırma yapıcam okuduktan sonra sizinde yorumlarınızı bekliyorum.Öncelikli olarak söylemeliyim ki bana göre Spotify nedenine gelecek olursak biraz şaşırtıcı olacak ama Apple Music den daha stabil.Mesela arayüzü Apple Music den daha rahat,ardından çalma listesi oluşturmak ve var olan bir çalma listesine bir parça eklemek çok daha rahat ve Apple Music gibi kendi kendine kapanmıyor 2 ay Apple Music kullandım bu hata beni çok sinir etti,birde Spotify daki şu özellik bile çok güzel mesela uygulamayı katıyorsunuz ama 10 dakika sonra girdiğinizde kapatmadan önce dinlediğiniz müzik orda aynı dakikada aynı saniyede duruyor oluyo.Tabii ki Apple Music in de artıları çok ama ben ele almadım daha doğrusu yazmak istemedim ama Bunu da söylemeden edemiyeceğim iPhone cihazlarda pil tüketimi Apple Music de daha avantajlı şarzınızın ömrü daha uzun.Bunlar kendi görüşlerimdi isteyen katılır isteyen katılmaz herkesin kendi özgür iradesi ama yorumlarını ve sizin görüşlerinizi merak ediyorum

izmir_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1 yıldır Spotify kullanıyorum dediğiniz gibi stabil çalışıyor ve ses olarakta apple musicden daha iyi apple music geçen yıl 3 ay deneme sürümü kullandım ama Spotify 1/0 önde

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
bence spotifyden baska alternatif aramak bile saçma

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Apple Music 6 ay, Spotify ise 1 yıldan fazla kullanıyorum.

Apple Music
+ iPhone kullanıyorsanız Apple Music kullandığınızda telin batarya kullanımı daha iyi.
+ Telefonun kendi müzik çalarından şarkıları dinlemek daha güzel.
+ Shazam'da parça dinlettirdikten sonra Apple Music ile dinle butonuna basınca Apple Music uygulaması açılıyor.
- Oyun müzikleri çok az, film müzikleri de yaygın değil.
- İstediğin şarkıyı bulmama ihtimalin çok sık (özellikle dj, remix olan parçalar çok kısır)
- Albüm düzeni pek iyi değil.

Spotify
+ Şarkılar Apple Music'e göre çok fazla.
+ Ses daha iyi
+ Menü düzeni, çalma listeleri ve albümler Spotify'da daha düzenli.
+ Günlük hazırlanan çalma listeleri çok başarılı. Çoğu şarkıyı sevmişimdir.
+ 4 yerde kullanabiliyorum. PS4, masaüstü PC, iş yerimdeki dizüstü bilgisayar ve telefonum.
+ Shazam'da parça dinlettirdikten sonra Spotify ile dinle butonuna basınca Spotify uygulaması açılıyor.
+ Çoğu oyun ve film müziği bulmak mümkün.
- Sadece siyah tema var, beyaz tema olmasını isterdim. Belli zaman sonra Siyah tema çok baymaya başlıyor.
- Bazen bug yaşıyorum. Bazı şarkılar çalmıyor ve çalmadığı gibi telefonun müzik çalarındaki parçalarıda açtırmıyor. Cihaza restart çekmem gerekiyor (S7 Edge)

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Apple Music 6 ay, Spotify ise 1 yıldan fazla kullanıyorum.

Apple Music
+ iPhone kullanıyorsanız Apple Music kullandığınızda telin batarya kullanımı daha iyi.
+ Telefonun kendi müzik çalarından şarkıları dinlemek daha güzel.
+ Shazam'da parça dinlettirdikten sonra Apple Music ile dinle butonuna basınca Apple Music uygulaması açılıyor.
- Oyun müzikleri çok az, film müzikleri de yaygın değil.
- İstediğin şarkıyı bulmama ihtimalin çok sık (özellikle dj, remix olan parçalar çok kısır)
- Albüm düzeni pek iyi değil.

Spotify
+ Şarkılar Apple Music'e göre çok fazla.
+ Ses daha iyi
+ Menü düzeni, çalma listeleri ve albümler Spotify'da daha düzenli.
+ Günlük hazırlanan çalma listeleri çok başarılı. Çoğu şarkıyı sevmişimdir.
+ 4 yerde kullanabiliyorum. PS4, masaüstü PC, iş yerimdeki dizüstü bilgisayar ve telefonum.
+ Shazam'da parça dinlettirdikten sonra Spotify ile dinle butonuna basınca Spotify uygulaması açılıyor.
+ Çoğu oyun ve film müziği bulmak mümkün.
- Sadece siyah tema var, beyaz tema olmasını isterdim. Belli zaman sonra Siyah tema çok baymaya başlıyor.
- Bazen bug yaşıyorum. Bazı şarkılar çalmıyor ve çalmadığı gibi telefonun müzik çalarındaki parçalarıda açtırmıyor. Cihaza restart çekmem gerekiyor (S7 Edge)

Her ikisinide kullandım, hala da apple müzik kullanıyorum, ancak birkaç sorum olacak size.

1. Ses kalitesinin hangisinde daha iyi olduğunu anlamak için hangi donanımı kullanmamız gerekli?
- ayrıca spotify ve apple music hangi ses formatlarını kullanıyor?
2. Apple Müzik ve Spotify şarkı arşivinin hangisinin fazla olduğunu nereden öğrenebilirim?

Ben hem ses formatı hem de arşiv yönünden apple müzik daha iyi diye biliyorum. Şahsi fikrim listeler konusunda Spotify daha iyi, liste konusunda apple müzik çok sıkıntı, Fizy hepsinden iyi listeleme konusunda :)

bhgrcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Herşeyi geçtim ses, fazla şarkı falan sadece apple musicin tasarımı bile kullanmamak için sebep,nedir öyle wordpress gibi hangi kafayla yaptılar bilmiyorum

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
İkisinide kullandım. Ses konusunda bir fark hissedemedim, standart denilebilecek düzeyde ikiside. Spotify Flac desteği getirirse tadından yenmez tabi :) Spotifyın arşivi kesinlikle daha geniş, oyun ve film müzikleri konusunda özellikle. Daily mixler, haftalık öneriler gerçekten iyi Spotifyda. Ben de Spotify diyorum.

Son düzenleme: