Apple mı Samsung mu ?

Bu konuyu okuyanlar

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Apple mı Samsung mu ?

Bir tarafta yazılım konusunda uzmanlaşmış bir firma, diğer bir tarafta ise her türlü sektörde üretim yapan bir firma. Sonuç sizce ne ?

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Damar bir inceleme olmuş :D Baya hit yapar bu konu :D

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
konunun pimi çekildi :)

sercankd

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tartışmaya gerek varmı Apple tasarım yapıyor ama içindeki parçalarda samsung kullandığını görebilirsiniz. siz hiç bir samsung ürününde apple donanımı gördünüz mü? yani bu annemin çocukken bana söylediği lafa benzedi "benden çıktın beni mi beğenmiyosun?"

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
fikir ve yaratıcılık apple'dan malzemesi samsung'dan kısaca

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Hangisi bana daha fazla özgürlük veriyorsa odur.O kadar para veriyoruz...

v0ld3m0rt1s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İyide nerden çıkardınız Apple'ın Samsung işlemcilerini kullandığını. Bu arada o işlemciler Samsung'un değil. ARM'dan aldığı lisansla üretim ve sınırlı geliştirme izni var. Aynı şekilde Apple da o şekilde. A5 veya Exynos, özelleştirilmiş çipsetler..

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
İyide nerden çıkardınız Apple'ın Samsung işlemcilerini kullandığını. Bu arada o işlemciler Samsung'un değil. ARM'dan aldığı lisansla üretim ve sınırlı geliştirme izni var. Aynı şekilde Apple da o şekilde. A5 veya Exynos, özelleştirilmiş çipsetler..
telefondaki tek donanım işlemci mi?

disobedient

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bu konu hakkinda tartismaya bile gerek duymuyorum.
galip bellidir : APPLE
cunku kendi özgü apayri bi marka.

futureng

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Apple ın belli bir konseptin öncülüğünü başlattığı belli birşey. Fakat Android olmasa insanlar apple ve uygulamaları için çok fazla para harcamak zorunda kalacaktı. O yüzden apple a fikir için teşekkürler, Android e de daha uygun telefonlara kavuştuğumuz için teşekkürler... Şimdi oldu sanırım :)

Holden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bir Apple kullanıcısı olarak tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki Android sistemlerin verdiği özgürlük ve sunulduğu fiyat gamı Apple'ın liderliğini bitirecek gibi gözüküyor.Bunu Apple'ın anavatanındaki pazar payı araştırmaları işaret ediyor.Ayrıca artık akıllı saatlerin bile android sistemi kullandığını düşünürsek ne demek istediğim daha açık anlaşılır gibi...Ancak şunu belirmekte de fayda var; kullanıcı seçimlerinin en güçlü belirleyicisi olarak fiyat aralığı göz önüne alınırsa ;örneğin bir iphone 4s 64 gb'ın Birleşik Devletler'de sadece 400$+ayda 15$ gibi bir fiyatla satıldığı(bizdeki fiyatlardan bahsetmeme gerek var mı bilmem) düşünüldüğünde Samsung ve konuda isminin geçmemesine şaşırdığım genç ve büyüyen şirket HTC'nin Amerika'da Apple'ın tahtını sallaması için daha uzun bir vade gerekli olduğunu düşünüyorum.

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kulaklarını kapatıp kimseyi dinlemeden Apple Apple diyenlere diyecek bir şey yok zaten :) Cahil cüheyla bir ottan anlamadan yaşayıp gidiyorlar.

İki firmanında beğendiğim ve beğenmediğim ürünleri var. Son zamanlarda Apple patent olaylarıyla ilgili tutumundan dolayı gözümden düştü. Tekelleşmeye çalışıyor resmen, kendi cihazlarından daha üstün cihazları yenemediğinde patentlerle saldırıyor.

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Apple diyen ne için Apple diyor? Özellikle ne için ama merak ediyorum?

Arkadaşımda iPhone 4 vardı gitmiş 4s almış. Dedim niye aldın ne gerek vardı ''olum Siri var bunda Siri'' diyor. Adamın zerre kadar ingilizcesi yok Siri var diye paraları saçıyor. Biri elinde gördüğü zaman direk havasını atar Siriden giriyor her seferinde gösteriş yapmak için.

Türkiye'de o kadar çok iPhone kullanan var ki sırf havası var diye alan var başka nedeni yok. Ben millete hava atmak için elma logosuna 2.5 bin tl verecek kadar enayi değilim. Ne güzel daha büyük ekranlı içinde özgürlük sunan Android bulunan Samsung Galaxy SII alırım keyfime bakarım arkadaş. Samsung Galaxy S2 bana daha çok çekici geliyor iPhone'a göre.

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Applecıların , Iphonecuların yuzde 70 i cahil arkadaş çok samimi söylüyorum 30 luk kısım bilinçli ama çok ciddiyim yuzde 70 i cahil. Adam gidiyor telefoncuya ya en iyi telefon hangisi ondan ver diyor , veya araştırmıyor bakıyor en pahalısı bu o zaman bu en iyisi deyip alıyor e o kadar para verince bak galaxy s2 daha iyi felan dersende direk alacağınzı tepkiler şöyle olabilir ;

-ya market bile yok onda! (android marketten bir haber yaşıyor)
-uygulama yokmuşki onda hiç kötü o (gitgide artıyor uygulamalar ve şuan gayet iyi seviyede var)
-bikerem iphone un dokunmatiği kadar iyi olamaz (aynı teknolojiyi kullanıyor samsung ve apple)
-retina ekran var iphone da retinaa (Super AmoLED'den habersiz..)
-ya androidde çok virüs varmış telefon güvenliği çokl düşük tabi vs vs

Siz bu adama derseniz ya iphone da bluetooth yokmuş "bu devirde bluetooth mu kalmış canım ben hayatım boyunca bluetoothtan bişey almadım" der , ee 3g ile görüntülü görüşmeede yapılmıyormuş derseniz "ya uygulamalarla oluyor o canım em yani mesela facebooktan felan uygulamalarla oluyor iphone lar arası" der , şarjı az gidiyomuş hemde çıkmıyomuş bataryası yedek batarya alsak felan derseniz "işte orjinallik orda zaten herşey telefonun içinde süper bizim 2 gün sizin 1 gün gidiyor ehehe" der , radyosuda yokmuş bunun derseniz "bu devirde radyomu kaldı canım" der hatta internetten bir radyo sitesine girip "aha açılıyor işte" diyebilir, ee daha tam anlamıyla multi tasking yok bu telefonda derseniz "he o ne ?" gibi bi tepki verebilir , özgürlük var androidte ama derseniz "jailbreak yaparım temamı degisitririm widget eklerim ben oh mis özgürlük" diyebilir dahada arttırabilrim bu örnekleri inanın hepsine bizzat şahitim ne zaman böyle bir tartışmaya girsem bu lafları duyuyorum arkadaş anlamıyorum ben bu applecıları :D

Son olarak şunu diyeyim Apple kullanıyorsan her zaman sömürülmeye mahkumsun , bataryan bozuldu gönder fabrikaya servis ücretini öde yapcak birşey yok 20 tl ise batarya 100 tl alırlar, aksesuar alcaksın illaki apple ın cıkarıdıgnı almak zorundasın , jailbreak yapmadan bedavadan uygulama atamassın telefona , telefonuna yetkin yok tam olarak , uygulamamı gelitşireceksin mac bilgisayarın olmak zorunda.. Kısacası sömürgeci zihniyette hala Apple özgürlük seven biri Iphone görünce kaçar benim gibi Android özgürlüktür diyerek yazımı bitiriyorum.

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fati[H]eaT;2107696 dedi ki:
Applecıların , Iphonecuların yuzde 70 i cahil arkadaş çok samimi söylüyorum 30 luk kısım bilinçli ama çok ciddiyim yuzde 70 i cahil. Adam gidiyor telefoncuya ya en iyi telefon hangisi ondan ver diyor , veya araştırmıyor bakıyor en pahalısı bu o zaman bu en iyisi deyip alıyor e o kadar para verince bak galaxy s2 daha iyi felan dersende direk alacağınzı tepkiler şöyle olabilir ;

-ya market bile yok onda! (android marketten bir haber yaşıyor)
-uygulama yokmuşki onda hiç kötü o (gitgide artıyor uygulamalar ve şuan gayet iyi seviyede var)
-bikerem iphone un dokunmatiği kadar iyi olamaz (aynı teknolojiyi kullanıyor samsung ve apple)
-retina ekran var iphone da retinaa (Super AmoLED'den habersiz..)
-ya androidde çok virüs varmış telefon güvenliği çokl düşük tabi vs vs

Siz bu adama derseniz ya iphone da bluetooth yokmuş "bu devirde bluetooth mu kalmış canım ben hayatım boyunca bluetoothtan bişey almadım" der , ee 3g ile görüntülü görüşmeede yapılmıyormuş derseniz "ya uygulamalarla oluyor o canım em yani mesela facebooktan felan uygulamalarla oluyor iphone lar arası" der , şarjı az gidiyomuş hemde çıkmıyomuş bataryası yedek batarya alsak felan derseniz "işte orjinallik orda zaten herşey telefonun içinde süper bizim 2 gün sizin 1 gün gidiyor ehehe" der , radyosuda yokmuş bunun derseniz "bu devirde radyomu kaldı canım" der hatta internetten bir radyo sitesine girip "aha açılıyor işte" diyebilir, ee daha tam anlamıyla multi tasking yok bu telefonda derseniz "he o ne ?" gibi bi tepki verebilir , özgürlük var androidte ama derseniz "jailbreak yaparım temamı degisitririm widget eklerim ben oh mis özgürlük" diyebilir dahada arttırabilrim bu örnekleri inanın hepsine bizzat şahitim ne zaman böyle bir tartışmaya girsem bu lafları duyuyorum arkadaş anlamıyorum ben bu applecıları :D

Son olarak şunu diyeyim Apple kullanıyorsan her zaman sömürülmeye mahkumsun , bataryan bozuldu gönder fabrikaya servis ücretini öde yapcak birşey yok 20 tl ise batarya 100 tl alırlar, aksesuar alcaksın illaki apple ın cıkarıdıgnı almak zorundasın , jailbreak yapmadan bedavadan uygulama atamassın telefona , telefonuna yetkin yok tam olarak , uygulamamı gelitşireceksin mac bilgisayarın olmak zorunda.. Kısacası sömürgeci zihniyette hala Apple özgürlük seven biri Iphone görünce kaçar benim gibi Android özgürlüktür diyerek yazımı bitiriyorum.
dostum yazına aynen imzamı koyuyorum; ayrıca ben bu uygulama işine akıl erdiremedim applede 500 bin uygulama varmış Android 300 bin yawf kardeşim kim 500 bin uygulama kullanıyor apple alo alodan başka bişey bilmeyen enayilerin etiket yapmak için aldıgı bir reklam ürünüdür ha getirirsin avrupadan 400 euroya o bile çokta adam almış derim 1800 e sgs2 dururken gidipte 2700 e 4s para vericek param yok üstelik donanım olalark çok daha üst bir tlfon bu tartışmasıs işletim istemine gelincede bence Android ois tan çok daha güzel bir işletim sistemi bence radyo, bluetooth 3g konuşma çok benim için çok önemli işte bi maç dinlicek oluyorum açıyorum radyoyu misgibi dinliyorum appleciler cahil kimse bunun aksini savunmasın ki iponenin işlemcini samsung üretiyor :)

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=17879]Fati[H]eaT[/MENTION]: Android Marketteki free uygulama sayısı Apple Appstore'u geçti zaten, geçenlerde haberi vardı.

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
applenin fiyatı bugün 2500-2700 tl yerine 500 tl olsa burada bitane apple fanboyu kalmazdı emin olun

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bazıları android ios tartışmasına çevirmiş konuyu. Başlığa dikkat edelim Apple vs. Samsung

fyodor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu ne lan fb gs tartışması gibi.

nevuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Size göre hangisi iyiyse alın kullanın beyler :D İki şirkette marka hak ediyorlar aldıkları paraları

ilkercelik1990

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
İphone 3G kullandım. ama en iyi android işletim sistemi....
Samsung kullandım güzel telefon ama bada işletim sistemi olduğunu için sattım.

Snipertr

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bende ne Apple var nede samsung un bir telefonu. Şu an beni idare edecek bir nokia kullanıyorum. akıllı bile değil. ben yönlendirmesem hiç birşey yapacak değil :)

Yaz sonunda yurt dışına gideceğim için bekliyorum. Şimdi bunca araştırmalar, tartışmalar ve kullanıcı tecrübelerinden sonra neden bir apple ürünü alıp kendimi aplle a mahkum edeyim ki? Çok saçma geliyor bana. en basit işleri bile yapamamak onca para vermeme rağmen. ki onun yapabileceklerinden daha fazlasını daha uyguna ve daha kullanışlı bir firma bana sunuyorsa. yani tipini sevdim aldım abi aşkın gözü kör diyenlere veya diğer apple ürünleri kullandığı için iphone mahkum olanlara sözüm yok ama arkadaş sen keriz misin?

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bende ne Apple var nede samsung un bir telefonu. Şu an beni idare edecek bir nokia kullanıyorum. akıllı bile değil. ben yönlendirmesem hiç birşey yapacak değil :)

Yaz sonunda yurt dışına gideceğim için bekliyorum. Şimdi bunca araştırmalar, tartışmalar ve kullanıcı tecrübelerinden sonra neden bir apple ürünü alıp kendimi aplle a mahkum edeyim ki? Çok saçma geliyor bana. en basit işleri bile yapamamak onca para vermeme rağmen. ki onun yapabileceklerinden daha fazlasını daha uyguna ve daha kullanışlı bir firma bana sunuyorsa. yani tipini sevdim aldım abi aşkın gözü kör diyenlere veya diğer apple ürünleri kullandığı için iphone mahkum olanlara sözüm yok ama arkadaş sen keriz misin?

1- Apple bana hiçbir kısıtlama yapmadı. Nasıl Android işletim sistemlerine modlar yüklenip root yapılıyorsa ve özgür oluyorsa(!), iOS'a da JailBreak yaparak özgür olursunuz. Şimdi Android'ciler gelip de yok efendim Apple sizi kısıtlıyor da yok efendim ebeveyn gibi bir firma felan araştırmadan konuşuyorlar arkadaş !

Ben keriz değilim ama sen gerçekleri göremediğin için kral keriz sen gibisin !

Araştırmalarını da yanlı sitelerde yapmazsan gerçeği hakikatiyle görürsün ;)

Tercihim Apple'dan yana :)

Snipertr

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
ah canım benim. üzerine almış sevdalı

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Android ile Apple'ın yaptığı her şey ve fazlası yapılabiliyorsa, üstüne daha ucuzsa, daha büyük ekranlı, daha güçlü işlemcili modellere sahipse neden Apple alayım ?

Son mesajlar