Apple marka iphone telefonların en kötü yanlarını tartışıyoruz!

apple marka iphone telefonlar genel itibari ile seviliyolar mı?

• Kullanılan toplam oy
    47

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Almayı düşünenlerin en çok sordukları soru bu oluyor. Kullananlar ne diyor bakalım, bir başvuru kaynağı olabilirse çok kişi faydalanır...

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Oyun için alıcak arkadaşların android alması çok daha iyi diğer yönden uzun süre güncelleme desteği her programın optimasyonlu çalışması yavaşlama gibi bir sorun olmaması sonucu Apple gayet başarılı bir telefon. ( Benim açımdam )

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Oyun için alıcak arkadaşların android alması çok daha iyi diğer yönden uzun süre güncelleme desteği her programın optimasyonlu çalışması yavaşlama gibi bir sorun olmaması sonucu Apple gayet başarılı bir telefon. ( Benim açımdam )
Peki hocam, hangi modeli kullandınız ve bataryadan kaynaklı yavaşlatılma problemi ile karşılaştınız mı?

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
İpad kullanıyorum o yüzden cevap vereceğim yeterli bağlantı olanakları yok uygulamaların bazıları daha pahalı ve zaten apple arka tablet fiyatına başlangıç seviyesi linux için pc telefon içinse gaming pc alınıyor (son modeller) iphone zaten alınmaz özelleştirme sıfır bence tek ipad alınır elektro gitarı irig ile bağlayınca süper ses çıkıyor BIAS AMP 2 kullanırsanız
Resmen amfi değerinde ses veriyor

fahribagci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Güncelleme desteği bakımından bir sıkıntısı asla yok. Sıklıkla güncelle geliyor.
Fakat kötü yanı şu. Apk gibi dosyalar o kadar kolay inmiyor. Sadece bir kaç kaynak var. Onlarıda Apple bazen engelliyor.
Bir diğer güzel özellik kamera. Hani iPhone telefonlarının kameralarının çözünürlükleri düşük oluyorlar ya, siz ona bakmayın. Benim telefonum iPhone 5S. Bildiğiniz gibi 5s'lerin ön kamelası 1.2 Megapiksel. Ama fotoğraflar ve görüntülü aramalardaki kalite güzel. Yani o kadar az bir çözünürlüğe siz aldanmayın. Zaten kamera çözünürlükle bitmez.
Bir diğer kötü yanı ise, güvenlik yüzünden Android cihazda yapabildiklerimizin bazılarını iPhone'larda yapamamak.
Siz bir Android cihazda kolaylıkla zil sesi yapabiliyorsunuz. Ama iPhone'larda bu durum böyle değil. İTunes Store diye bir şey var. Buradan en fazla 1.50TL vererek bir zil sesi satın alabiliyorsunuz.
Müziklerde bu şekilde. Ya Apple Müziğe abone oluyorsunuz, ya da iTunes Store'dan müzik indiriyorsunuz.
İPhone'larla ilgili her şeyi bana sorabilirsiniz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Apple tüm sistemleri ve ekosistemleri açısından zaten dışa kapalıdır. İnsanlar sürekli olarak yok müzik indirilmiyor, yok zil sesleri paralı, yok apk oyunlar inmiyor, yok fotoğraflar kolayca transfer edilemiyor vs vs gibi saçma yorumlar yapıyor. O kadar para vereceksen bi Apple Music de al.
Zaten iPhone alacak insan bunu bilmeli ve ona göre seçimini yapmalı. Ayrıca iPhone eleştiri odağı değiş genellikle iOS'tur.
Eksi yanları da bilinçli yavaşlatma ve pil sorunudur ama o da abartılacak şekilde değil.

• Beğen
Reactions: _X_

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Apple tüm sistemleri ve ekosistemleri açısından zaten dışa kapalıdır. İnsanlar sürekli olarak yok müzik indirilmiyor, yok zil sesleri paralı, yok apk oyunlar inmiyor, yok fotoğraflar kolayca transfer edilemiyor vs vs gibi saçma yorumlar yapıyor. O kadar para vereceksen bi Apple Music de al.
Zaten iPhone alacak insan bunu bilmeli ve ona göre seçimini yapmalı. Ayrıca iPhone eleştiri odağı değiş genellikle iOS'tur.
Eksi yanları da bilinçli yavaşlatma ve pil sorunudur ama o da abartılacak şekilde değil.
Cihazı alırken bunun farkındaydı babam zaten tek hedef televizyona bağlayıp film izlemek diğeri de gitar çalmaktı bunlardan gitar da olsaydı androidde samsung tablet alırdık herhalde :)
Ama gitar çalmak dışında bir işe yaramaz

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Cihazı alırken bunun farkındaydı babam zaten tek hedef televizyona bağlayıp film izlemek diğeri de gitar çalmaktı bunlardan gitar da olsaydı androidde samsung tablet alırdık herhalde :)
Ama gitar çalmak dışında bir işe yaramaz
Ben size cevap olarak yazmadım ama üstünüze alındınız herhlade. Ayrıca "bir işe yaramaz" derken neyi kast ettiniz ? iPad şuan en kullanışlı cihaz, tablet piyasasında lider ve bir çok bilgisayardan daha iyi. Açarsanız konuyu daha rahat anlarız.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
73195

forever...

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Şaka anlamında söyledim ama yanlış anlaşılacak birşey varsa özür dilerim.

snp617 işlemcili bir şey 3 buçuk 4 yıl sonra yavasliyacaktır yani o anlamda.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
IOS olması bence en büyük sorun.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
iOS olmasa o telefon tutulurmuydu sence o fiyatda tabi iOS olmasa o fiyata satılır mıydı ?

Ben IOS sevmediğimi söyledim kişisel görüşüm. IOS gibi bir işletim sistemi yaparak zaten büyük bir kitleye uğraştılar ben sevmiyor maalesef.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
çok gereksiz pahalı olması ve yenilik diye 3,5mm jakı kaldırdı ki esasında yenilik değil...

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Apple Öcü
Gm, Vestel melek

İmza ConfickerBelasi ve diğer konularında caps'e basmaktan kıran ama buna her ne hikmetse Amerikan malı diye güya tanımazlık göstermek isteyen konu sahibi... ?????? ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Apple Öcü
Gm, Vestel melek

İmza ConfickerBelasi ve diğer konularında caps'e basmaktan kıran ama buna her ne hikmetse Amerikan malı diye güya tanımazlık göstermek isteyen konu sahibi... ???????
Benzer üç konu daha açtım; huawei, samsung ve vestel... Herhangi bir olumsuzluk göremiyorum. Şurası gerçek tabiki, benim anlayışım, görüşüm belli ama konularımda bunu dikte ettirmem, serbest, özgür bir ortam benim istediğim bir ortamdır ve herkes görüşünü ancak o zaman en samimi bir şekilde belirtebilir ve budur asıl önemsenmesi gereken.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sevmek suç değilse, tersi de doğru... Sevmeme hakkımız da vardır ama bunu ifade etme biçimimiz kültürümüze, anlayışımıza ve hatta tüm değer yargılarımıza uygun olduğu sürece sorun yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne demiş tarkan bey (söz meclisten dışarı) :

Başkası olma, kendin ol Böyle çok daha güzelsin Ya gel bana sahici sahici Ya da anca gidersin ...

73206
73207

73208

Son düzenleme:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Teknoloji hızla gelişiyor ve yeni modeller piyasaya çıkıyor, yeni sorunlar türüyor, yeni anlaşmalar imzalanıyor, servis kalitesi artıyor veya azalıyor, müşteri memnuniyeti üzerine araştırmalar yapılıyor, özellikle son yıllarda teknoloji savaşları yaşanıyor (Özellikle 5g üzerine çok büyük teknoloji savaşları yaşanıyor)... Doğal olarak böyle bir konunun açılmasında ve tartışılmasında ben yarar görüyorum.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Apple güzel ve hızlı cihazlar ancak ios 12 de optimizasyon sorunları ve uygulamadan atma sorunları çok fazla..

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Apple marka olmayan iphone'mu var :)))) Espri bir tarafa şu an elimde yok ama genel olarak gördüğüm batarya ve tarayıcıda reklam engelleyici gibi sıkıntılar ve uygulama marketindeki uygulamaların ücreti diyebiliriz yada ekran paneli olarak ciddi bir adım atmadılar şuana kadar samsung'tan geriler o konuda.

Reaksiyon puanı
191
Başlığın bu kadar iğneleyici olmasına gerek yoktu :d

- iPhone'lar pahalıdır. Pahalı olması bir yana, fiyatları da zor düşüyor.

+ Donanım ve stabilite olarak android telefonlardan önde. Kendi kulvarında en performanslı telefonlar iPhone serisi desem yanlış olmam herhalde.

- Dışa acayip kapalı bir işletim sistemi var. Sırf telefona bir şey atmak için iTunes kurmak zorundasın. Bluetooth var ama yok, sadece başka bir iPhone'a transfer edebiliyorsun. Telefonda dosya sistemi diye bir şey yok. Eski iOS sürümüne dönmek için, sadece senin telefonuna özel bir SHSH2 blobuna ihtiyacın var, almadıysan geri dönmen mümkün değil. iTunes'dan attığın fotoğrafları telefonundan silemiyorsun, tekrar bilgisayara bağlamak zorundasın vs vs..
Cidden sinir bozucu bir işletim sistemi.