Apple Iphone 7 Sorunlu Cihaz Mı Kontrol Etme

Bu konuyu okuyanlar

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Sorgulamak için bu siteye girin SNDeepInfo - All information on the phone's IMEI or serial number karşınıza çıkan alana telefonunuzda bulunan seri numarasını girin ve sorgulayın.

iPhone 7 32 GB
43 hafta – Sorun yok.

iPhone 7 128 GB Jet Black 46. Hafta
Video kayıt sırasında ses var

7 Plus 256 GB Jet Black 41. Hafta
Çıtlama yok.
Kurulan saatler gibi ses çıkartıyor.
Sarı ekran yok.
Video çekerken fırtına varmış gibi ses var.

39. hafta iPhone 7
köşelere baskı uygulayınca çıtlama oluyor
sarı ekran yok
tıslama + videoda fırtına sesi mevcut

iPhone 7
47.Hafta cihazı hiç bir sorun yok.

39.hafta 7 plus 256 gb gold
Şarj sorunu var şu an.

46. hafta iphone 7 plus 128
sarılık sorunu yok
ses sorunu var. 1080p 30fps çekerken bile 4k ile hemen hemen aynı şiddette ses geliyor.

51. Hafta üretimi işlemci sesi ciddi boyutta rahatsız edici
İ7 Plus 128 Gb. 50. Hafta Üretim. Ekran Sarı Değil. Ses sorunu traktör gibi olmasa da var

Eğer iPhone 7 / 7 Plus’ınızda sarılık sorunu görüyorsanız öncelikle şu işlemi yapın:

Ayarlar->Genel->Erişilebilirlik->Ekran kolaylıkları->Renk filtreleri bölümüne gelin ve Renk Tonu kısmını seçtikten sonra Renk Özü ayarını sonuna kadar açın.
Aynı şekilde Yoğunluk kısmına gelin ve ekrandaki sararma gidene kadar kısın.

2- iPhone 7 çıtlama sorunu:

iPhone 7’nin köşelerine hafifçe bastırın. Çıt sesi geliyorsa bu soruna sahipsiniz demektir.

3- iPhone 7 / 7 Plus ses sorunları:

iPhone telefonunuzla 4K ile çekim yapmayı deneyin. Video sırasında fırtına sesi geliyorsa sorun var demektir.

Normal çalışırken Apple logosuna kulağınızı dayayın. Eğer saat sesi gibi bir ses geliyorsa, sorun var demektir.

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
6s i kulağıma dayadığımda incedem bi ses geliyor çınlama gibi normal midir bu sizce tam kameranın olduğu kısıma kulağınızı koyup bi de siz denermisiniz ekrana dokunaraktan bi dinleyin bakalım sizde de oluyor mu

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118
o sırada işlem yapıyorsa normal boştaysa şüpheli ama servisi normal der.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
6s i kulağıma dayadığımda incedem bi ses geliyor çınlama gibi normal midir bu sizce tam kameranın olduğu kısıma kulağınızı koyup bi de siz denermisiniz ekrana dokunaraktan bi dinleyin bakalım sizde de oluyor mu

Aynısı bende de var . Kameranın yanındaki mic alıcısından geliyor gibi. iPhone 7 kullanıyorum. Neden öyle bir ses var?

onuryurduseven

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Bendeki 7 plusda da elmaya kulağımı dayayınca tıkırtı gibi ses geliyor

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
ekran açık olduğu zaman ve kapadıktan bir mühlet sonra ses kesiliyor. Sanırım bu telefonu ele aldığımızda kendi kendine aktif olduğu için ekran , onu çalıştıran güç. Ne demek istediğimi anladınız umarım [emoji4]

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Bu link sorunlu olup olmadığını belirtmiyor yanlız.. Üretim bilgilerini içeriyor sadece yanlış yönlendirme olmasın.

muhasturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Benim iPhone 7 Plus da bu sarı ekran sorun ile karşılaştım ve bariz bir şekilde 6s Plus ile karşılaştırınca sarı ve sıcak kalıyor ekran. Tamamen turuncu olmasa da daha sıcak renkler ve sanki night shift açık izlenimi veriyor.

Bunu ayarlardan düzeltmek ise sorun olmadığı anlamına gelmiyor.

Müşteri hizmetlerini arayıp cihazı iade etme sürecini başlattım.

14 iş günü içerisinde iade veya değişim yapmak yasal hakkınız.

Benzer sarı ekran sorunu yaşayan var mı? Sizin iPhone 7 Plus ne durumda?

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Benim iPhone 7 Plus da bu sarı ekran sorun ile karşılaştım ve bariz bir şekilde 6s Plus ile karşılaştırınca sarı ve sıcak kalıyor ekran. Tamamen turuncu olmasa da daha sıcak renkler ve sanki night shift açık izlenimi veriyor.

Bunu ayarlardan düzeltmek ise sorun olmadığı anlamına gelmiyor.

Müşteri hizmetlerini arayıp cihazı iade etme sürecini başlattım.

14 iş günü içerisinde iade veya değişim yapmak yasal hakkınız.

Benzer sarı ekran sorunu yaşayan var mı? Sizin iPhone 7 Plus ne durumda?

Night shift açık değilken mi öyle sarı duruyor ekran?

zenci-köle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
hepsi defolu olduğundan sorunsuz ve iyi çalışan yok... verilen mesaj bu...

muhasturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Night shift açık değilken mi öyle sarı duruyor ekran?

Evet Night Shift falan yok. Daha cihaz ilk açılırken fark ettim. 6s Plus ile karşılaştırdım bariz bir şekilde sarı.

Google da onlarca aynı sorunla karşılaşan görebilirsiniz. Değişince düzgün cihaz alanlar var.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Evet Night Shift falan yok. Daha cihaz ilk açılırken fark ettim. 6s Plus ile karşılaştırdım bariz bir şekilde sarı.

Google da onlarca aynı sorunla karşılaşan görebilirsiniz. Değişince düzgün cihaz alanlar var.

Anladım abi bence sen yeni cihaz talep et! Bu sorun sanırsam pluslarda çok çıkıyor. Şimdi benim telde night shift i kapayarak baktım. Sarı ekran sorunum yok çok şükür. Ama night shift i otomatik zamanlı kullanıyorum. Akşamları gözüm yorulmasın diye. Benimki iPhone 7

muhasturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Anladım abi bence sen yeni cihaz talep et! Bu sorun sanırsam pluslarda çok çıkıyor. Şimdi benim telde night shift i kapayarak baktım. Sarı ekran sorunum yok çok şükür. Ama night shift i otomatik zamanlı kullanıyorum. Akşamları gözüm yorulmasın diye. Benimki iPhone 7

Evet malesef aynı sorunla karşılaşan çok insan var. 7 modelinde video da şırıltı sorunu var mı sessiz bir şekilde video çekip dinleyin sonra

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Evet malesef aynı sorunla karşılaşan çok insan var. 7 modelinde video da şırıltı sorunu var mı sessiz bir şekilde video çekip dinleyin sonra

Evet var! Ama mic güçlü olduğu için düşünüyorum. Sorun mu ki bu?

muhasturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cihazdaki işlemciden kaynaklı donanımsal bir sorun bu. iPhone 6s de bu sorun olmadığını görürsünüz.

muhasturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hmm ne yapmam gerek peki? Değiştireyim mi?

Ben bu telefonu özellikle kamerası için aldım ancak şırıltılı olması benim açımdan çok rahatsız edici. Karar sizin.

iphone 7 plus cızırtı problemi - YouTube
--- Gönderi Güncellendi ---
Hmm ne yapmam gerek peki? Değiştireyim mi?

Ben bu telefonu özellikle kamerası için aldım ancak şırıltılı olması benim açımdan çok rahatsız edici. Karar sizin.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38

--- Gönderi Güncellendi ---

Anladım da peki bu şuan bütün ip7 ler için mi geçerli? Değişim istesem bana vericekleri yeni telde de bu ses olacak mı? Dediğiniz gibi eğer işlemciden dolayı ise?

NewAqePrince

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba. Konuyu hortlattığım için özür dilerim. Ben de iphone 7 plus almayı düşünüyordum fakat bu sorunları görünce kararsız kaldım. Sonuçta bu telefona 3800 tl gibi küçümsenemeyecek bir para vereceğim .. Tıslama , sarı ekran gibi sorunları yaşamak istemiyorum açıkçası. Bu sorunlar sadece ilk serilerde mi görüldü , yoksa hala devam ediyor mu ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

FK5896

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Şu videoda cızırtı sorunu bende de var. Değişim olmuştu ama yine aynı. İşlemcinin sesi sanırım

Reaksiyon puanı
16,118
kafayı kakmazsan duymazsın bobin veya capasitör sesi o önemsiz.