Apple almak için nedenler nelerdir...

Bu konuyu okuyanlar

efrasiyap26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
android s3 alacaktım ama arkadasım aklımı allak bullak etti Apple al diyo uğraşma androidle falan diyor 1 aydır telefon alamıyorum nalet yaaa hattı internete açtık telefon yok nokia n79la iş görmeye çalışıyoruz bi yardım edin arkadaslar lütfen

neden apple almalıyım
neden android almalıyım

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Arkadaşım şimdi bu beğenidir kişiden kişiye değişir kiminin İos hoşuna gider kiminin Android. Arasındaki farklara gelirsek Android açık kaynaklı bir yazılımdır yani özelleştirilebilir basit bir yazılımdır. ios da basittir ama özelleştirilemez Jailbreak dışında yani ios da bir zil sesi yapmak için ne kadar uğraşıyorsun istersen siteye bak ama android öyle değil.Yani sen benim telefonum ios olsun ona bağlı kalırım diyorsan al ama değilse android.

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yani stabilite istiyorsan , telefonda takılmalar , uygulamalar arası geçişler de kasılmalar olmasın diyorsan ios tercih et. Anroid her ne kadar iyi bir işletim sistemi olsada takılmalar teklemeler bazen insanın canını sıkıyor.

CieM

Asistan
Reaksiyon puanı
4
N79da güzel telefon kullanmaya devam et bence :)}] Ne yapacan telefon alıp ;)

WhiteSilverIp5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yanlış adrestesin sdn de çoğunluk android kullanıcısı oldugu için android ağır basar :)

efrasiyap26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
walla çıldırıcam arkadaslar tam niyet ettim Samsung Galaxy Beam alıyordum sonra aklıma girdiler HTC Sensetion XE almaya kalkıştım ondanda caydık s2 almaya kalktık sonra Xperia al dediler uzadı uzadı uzadı lanet geldi yemin ederim Tam son kararı verdim Samsung s3 alıyordum ki bizim ortak aklıma girdi yazılım mühendisi androidi sen mi geliştircen dedi git apple 4 al dedi valla sıkıldım atacam telefonu lanet olsun yaaa...

bi telefon önerin şu konumda son konu olsun artık...

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Apple iPhone 5 al Andorid'li hemde. iOS'lusunu tavsiye etmem.

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Yani stabilite istiyorsan , telefonda takılmalar , uygulamalar arası geçişler de kasılmalar olmasın diyorsan ios tercih et. Anroid her ne kadar iyi bir işletim sistemi olsada takılmalar teklemeler bazen insanın canını sıkıyor.
telefona gore ve kullanmaya gore degisir androidin kasmasi vs.
ios basit kullanicilara android daha cok telefonla fazla vakit gecirenlere hitap ediyor. iphone 4sden galaxy s3 e gecis yaptim. cokta memnunun

yanlış adrestesin sdn de çoğunluk android kullanıcısı oldugu için android ağır basar :)

bende s3 alana kadar hep iphone kullaniyordum daha oncede symbian kullaniyordum.donanimi iyi androidlerin iphondan eksigi yok fazlasi var. ancak gider 200 liralik android alirlar kasiyor. takiliyor derler

bende s3 alana kadar hep iphone kullaniyordum daha oncede symbian kullaniyordum.donanimi iyi androidlerin iphondan eksigi yok fazlasi var. ancak gider 200 liralik android alirlar ondan sonra android kasiyor. takiliyor derler

walla çıldırıcam arkadaslar tam niyet ettim Samsung Galaxy Beam alıyordum sonra aklıma girdiler HTC Sensetion XE almaya kalkıştım ondanda caydık s2 almaya kalktık sonra Xperia al dediler uzadı uzadı uzadı lanet geldi yemin ederim Tam son kararı verdim Samsung s3 alıyordum ki bizim ortak aklıma girdi yazılım mühendisi androidi sen mi geliştircen dedi git apple 4 al dedi valla sıkıldım atacam telefonu lanet olsun yaaa...

bi telefon önerin şu konumda son konu olsun artık...
galaxy s3 yada note2 al iphondan sıkılırsın bir hafta sonra.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
niçin apple?
güzel soru...

tek bir sebep yeter de artar bile.
3000. tl!

evet, evet... 3000 tl'lik fiyatı,
başka bir sebebi yok.

çünkü bizim millette bir anlayış vardır: "fiyatı en yüksek olan mutlaka malın en iyisidir", zihniyetidir bu.
halbuki özellik olarak apple'dan bence daha iyi olan bir S3, yahut one x+, veya sony'nin yeni çıkan üst düzey son telefonları vs.
fiyatları 1500 tl, aralığında...

seni yolundan çeviren arkadaşın sana iyilik etmemiş arkadaşım,
nihayetinde bir telefon bu, 1500 tl. verecekken seni 3000 tl'ye yönlendirmesi sahiden bir kötülüktür benim için.
o fark, bir garibanın iki aylık asgari ücretidir kardeşcağız.
yo hani, sahiden o fark kadar bir üstünlüğü olsa anlayacağım da, yok.
sadece marka kazığı, hepsi o kadar.

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
niçin apple?
güzel soru...

tek bir sebep yeter de artar bile.
3000. tl!

evet, evet... 3000 tl'lik fiyatı,
başka bir sebebi yok.

çünkü bizim millette bir anlayış vardır: "fiyatı en yüksek olan mutlaka malın en iyisidir", zihniyetidir bu.
halbuki özellik olarak apple'dan bence daha iyi olan bir S3, yahut one x+, veya sony'nin yeni çıkan üst düzey son telefonları vs.
fiyatları 1500 tl, aralığında...

seni yolundan çeviren arkadaşın sana iyilik etmemiş arkadaşım,
nihayetinde bir telefon bu, 1500 tl. verecekken seni 3000 tl'ye yönlendirmesi sahiden bir kötülüktür benim için.
o fark, bir garibanın iki aylık asgari ücretidir kardeşcağız.
yo hani, sahiden o fark kadar bir üstünlüğü olsa anlayacağım da, yok.
sadece marka kazığı, hepsi o kadar.
turkiyede 3000 tlye satiyorlar iphone 5i ben yurtdisindayim galaxy s3 iphondan pahali burada. iphone 1550 lira

20121010150300.jpg
[/URL][/IMG]

turkiyeye 2 tane iphone5 gotursem 1800 den satabilirmiyim acaba!

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ooo nerden bulacan 2 tane pasport kayit ettirecen bir suru is

unlocked ama passport lazim bu aletlere

En azından unlock ise satılır diye düşünüyorum. Bakın, gittigidiyor.com ve sanalpazar.com sitelerine iPhone 5'lerin fiyatları çok uçuk. 1800 TL'ye iyi satılır. Unlock olması önemli, çünkü İsveç üzerinden getirilen locked telefonlar Tele2/Telenor hatlarına kilitli oluyorlar ve sim free yapmak için en azından ekstra 100 dolar ödemeli alıcı. Ayrıca pasaport kaydı. Mesele yani. Unlock olduğu için alınır. Kimse geveyle ayrıca uğraşmak istemez. :) Dediğim siteleri bir incele, kafana yatarsa getirip satarsın... :)

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Uygulamam çok olsun kalite olsun güvenilir olsun stabil olsun özgün olsun iOS !
Ben özgürüm canım sıkıldımı istediğim romu kurar arka planı değiştirir widgetleri kullanırım Android !

Böyle

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
En azından unlock ise satılır diye düşünüyorum. Bakın, gittigidiyor.com ve sanalpazar.com sitelerine iPhone 5'lerin fiyatları çok uçuk. 1800 TL'ye iyi satılır. Unlock olması önemli, çünkü İsveç üzerinden getirilen locked telefonlar Tele2/Telenor hatlarına kilitli oluyorlar ve sim free yapmak için en azından ekstra 100 dolar ödemeli alıcı. Ayrıca pasaport kaydı. Mesele yani. Unlock olduğu için alınır. Kimse geveyle ayrıca uğraşmak istemez. :) Dediğim siteleri bir incele, kafana yatarsa getirip satarsın... :)
yok ben satma niyetinde degilimde fiyata dikkat cekmek istedim.
bazilari 3000 liralik apple kullaniyorum. diyoda bende demek istedigim aslinda fiyati yari yariya kazık yiyerek hava atmaya gerek yok

efrasiyap26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
isveçli ortalığı karıştırdın haaa git konu ac bari benim konuyu mahfettin

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
senin konu bastan karisik zaten bizimi dinliyecen arkadasinimi bi karar ver once

efrasiyap26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adamlar ne güzel anlatıyor sen geliyorsun pazarlama yapmaya calısıyorsun bak hiç seninle tartışmıcam ona göre isvecli

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hangi amaçla almak istediğin önemli tabii.

Google ve cihaz markasının sahibinin sana sağladığı kanatlarla mümkün olduğunca özgürce uçmak istersen, Android... Apple'ın çizdiği sınırlar dahilinde, Apple'ın kontrolünde uçmak istersen, iOS... :D

Kişiden kişiye değişiyor ve gerçekten önemli farklar mevcut, farklı kullanıcı alışkanlıklarına cevap veren, iki farklı mobil işletim sisteminden bahsediyoruz. Kendinizi hangi kategoriye daha uygun gördüğünüzü siz daha iyi bilirsiniz. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiler verirsenin, sorunuza daha kolay cevap bulabilirsiniz. Kullanıcıları yaptığı en büyük yanlış, henüz tam olarak tanımadıkları sistemleri tercih etmeleri. Örneğin, iOS ne gibi özellikler sağlıyor veya engelliyor? Androidli telefonlardan farkı tam olarak nedir? Bunlar bilinmeden telefon almanız önerilmez.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Uygulama satın almak için para veririm diyorsan iPhone al. Herşeyi bedava isterim diyorsan android al.

Serhat Y

Asistan
Reaksiyon puanı
0
adamlar ne güzel anlatıyor sen geliyorsun pazarlama yapmaya calısıyorsun bak hiç seninle tartışmıcam ona göre isvecli
kesinlikle haklısın git yeni konu aç orda pazarlamanı yap burdaki konu belli adam iphone galaxy arasında aldı varsa bununla ilgili bi önerin ver cevbını