Apartmanımda Süperonline var ama ben TTNET kullanıyorum. Çünkü...

Bu konuyu okuyanlar

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
mrb. ben 2008'den beri ttnet kullanıcısıyım. Quicknet döneminden beri fiber interneti merak ederim. kaç zamandır da "süperonline apartmanıma gelse bir dk durmam, geçerim" derdim. bu ay evi taşıdık ve yeni apartmanımda süperonline olduğunu öğrendim. hemen müşteri hizmetlerini (0850 222 0 222) aradım. iki görüşme yaptım ve toplamda aramızda şu konuşmalar geçti:

-Süperonline iyi günler. nasıl yardımcı olabilirim?

-mrb. ben süperonline'a geçmek istiyorum. bilgi alacaktım.

-tabi, öncelikle adresinizi kontrol ediyorum... evet apartmanınızda süperonline mevcut. hangi tarifeye geçmeyi düşünüyorsusnuz? limitli, limitsiz?

-limitsiz olan.

-peki. şu an kampanyamız var. 10 mbps fiyatına 20 mbps hız veriyoruz. ilk 12 ay 9,90 TL. modem ve kurulum ücretsiz. sadece 29 TL aktivasyon ücreti ödeyeceksiniz.

-bunun için 24 ay taahüt vermek gerekiyor sanırım değil mi?

-evet 24 ay taahüt vermeniz gerek.

-ancak benim şu an oturduğum evde ne kadar süre ile ikamet edeceğim belli değil. 24 aydan önce başka bir yere gidersem ve gittiğim yerde süperonline fiber olmazsa ne olacak? sözleşme iptal olacak değil mi?

-hayır. bu durumda sizi Süperonline ADSL'e geçiricez.

-nasıl yani kontratımız Süperonline ADSL üzerinden mi devam edecek?

-evet beyefendi.

-peki 24 ay taahüt vermek istemezsem nasıl olur?

-o zaman kampanyadan faydalanamazsınız.

-sorun değil. modem ve kurulum nolur peki?

-modem yine ücretsiz veriliyor.

-yalnız benim modemim var. Airties marka modemim var ve 24 mbps'a kadar hızı da destekliyor.

-sizin modeminiz olmaz beyefendi.

-neden?

-Airties'ın modemleri bizim hızımız için "yetersiz" kalıyor. o yüzden biz kendi modemimizi veriyoruz.

-yetersiz mi kalıyor? allah allah. ilk kez duyuyorum. peki siz hangi marka modem veriyor sunuz? Datron, Zyxel falan mı?

-Tilgin marka kablosuz modem veriyoruz.

-ne marka?

-Tilgin.

-pardon anlayamadım, Tilgin mı dediniz?

-evet beyefendi Tilgin kablosuz modem.

-bu markayı ilk defa duyuyorum! şimdi bu dediğiniz modem, Airties, Datron, Zyxel, Linksys... hepsinden daha kaliteli yani öyle mi?

-biz Tilgin kullanıyoruz beyefendi.

-pekala. bu modem için ücret almıyorsunuz ne de olsa. peki hep bende mi kalıyor?

-aboneliğiniz bitince sizden geri alıyoruz beyefendi. yanlız bu sırada modemde bir arıza olursa veya modeme zarar veriseniz, sizden ücretini tahsil ediyoruz.

-ne kadar bu ücret?

-180 TL.

-180 TL mi? Tilgin modeme 180 TL öyle mi? hay allahım. peki neyse. 29 TL aktivasyon. modem ücretsiz. başka bişey yok değil mi taahütsüz abonelik için?

-150 TL kurulum bedeli var beyefendi!

-anlamadım?

-bir defaya mahsus 150 TL kurulum bedeli alıyoruz beyefendi.

-150 liraya neyin kurulumu bu yahu?

-beyefendi, evinize kablo çekilecek. bunun bir işçiliği var. kurulum bedeli bunun için.

-apartmanda zaten tesisatınız var. ordan evime çekeceğiniz kablonun metresi kaç paraki benden 150 TL istiyorsunuz?

-beyefendi kurulum parası dediğim gibi...

-kablo çekmeye 150 TL alınmaz. siz benden üstü kapalı bir şekilde modem parası talep ediyorsunuz. sözde "ücretsiz verdiğiniz modemin parasını "kurulum bedeli" adı altında peşin alıyorsunuz. bu nasıl iş allah aşkına?

-beyefendi 150 TL kurulum bedeli olarak alınıyor. bu konuda size başka birşey söyleyemem.

-ama 24 aylık taahüt verirsem bunu almıyorsunuz değil mi?

-evet beyefendi.

-pekala. size iyi günler.

-iyi günler beyefendi.

Bir...
ben Süperonline Fiber için abone oluyorum. 24 ay içinde, taşındığım yerde Süperonline Fiber yoksa, sözleşme iptal olur. Süperonline ADSL'e geçirip, sözleşmeyi devam ettirmek de neyin nesi? ben senin fiber altyapın için sözleşme imzalıyorum. türk telekom'un ADSL altyapısı için değil!

İki...
kullanıcıyı, bilmediği bir modemi kullanmaya zorlamak nasıl bir iştir? üstelik bu adı sanı belli olmayan modeme de 180 TL bedel biçeceksin?

Üç...
kurulum parası adı altında, modem parası alacaksın. üstüne "emanet" verdiğini söyleyip, "arızalanırsa senden parasını alırım" diyeceksin. yok artık!

kısacası, süperonline yetkililerinin "bu hizmeti, bu ülkede veren bir tek biz varız. bize mecbursunuz. biz ne dersek kabul etmek zorundasınız" şeklindeki tavrı beni bezdirdi. mevcut servis sağlayıcım ile devam kararı aldım.

üzüldüğüm tek bir nokta var; sözde rekabet kaliteyi getirir ama bu memlekette rekabet (nedense) hep müşteriyi yolma noktasında yaşanıyor. şirketlerin, adı ne olursa olsun, yegane düşüncesi küpünü doldurmak.

yıllardır süperonline gibi rakipler yaygınlaşsa da, Türk Telekom zülmünden kurtulsak diye bekledik ama sanırım daha çok beklicez...

okuduğunuz için teşekkürler. :blush:

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
İşte bu yüzden Superonline'a geçmekte tereddütlüyüm. Aynı şekilde apartmanımda var.

Ens1252

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu konuyu TTnetDestek nicki üyede okuyor.Bu konu hakkında ne düşünüyor acaba ?

anamur

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bir noktayıda ben belirteyim. Başka bir fiber noktasına taşındığında senden tekrar kurulum parası istiyor. Fiyat mı? 100 TL.
Kaynak:Kendim :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Yurt dışındayım ve fiber internet kullanıyorum. Hızım 60 Mbit. Sadece aylık ücret olan 30 TL'yi ödedim ve aktivasyon için 1 kuruş para ödemedim. Adamlar eve geldiler ve istediğim uzunlukta cat5-e kablo çektiler. Superonline'ın bu yaptığına resmen y****klık denir...

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bunları nerden ne şekilde duydun, kimle görüştün bilmem ama yanlış bilgilendirme yapıyorsun. :D

2.5 sene oldu Super online kullanıyorum. Bulunduğum bölgede super online kullananlar çoğunlukta.

Öncelikle modem meselesine gelelim.
Super online Kendi modemlerini veriyor çünkü,
Süper Online ın diğer hizmetlerinden istersen faydalanabilir istersen faydalanmayabilirsiniz. (ör: telefon hizmeti. Modem arkasında 5 adet telefon çıkışı var.)
Super Online ın verdiği modem fiber altyapısını destekler. 100mBit hızı rahatlıkla hayli hayli kaldırabilir. eğer gerekli donanımı ve altyapıyı sağlarsan fiber ile 10gBit hızı dahi alabilirsin.
Fiber alt yapısı cam elyaftan yapıldığı için yüksek hızlara ulaşabilir stabil hız sağlayabilir.

Gelelim TTNET'e. Kullanmış olduğun DSL bağlantısı telefon hattı üzerinden yapılıyor. sen kendin bile demişsin. 24mBit'e kadar modemim destekliyor diye. O modem ve o alt yapıyla o hızı göremeyebilirsin. bu aynen pipetten 24 litre su geçirmek gibi. Stabil hız alamazsın. Bakır kablolardan geçiyor. Her an kesilmesi muhtemel. PTT ye olan uzaklığın önemli. Yani gidip o hızı ttnet ten alsan kullanamayacaksın bile. 8Mbit'i bile ıkına ıkına alıyor insanlar.

Modem değiştirme konusuna gelince. Şu ana kadar superonline a modem için para veren görmedim. Çevremdede bu böyle. 6 kez modem değiştirildiğine şahit oldum. Adam sırf kendi istediği olsun diye çamaşır değiştirir gibi modem değiştiriyor. Super online 1 kere bile para istemedi. Ayrıca kurulum kablo çekim vs ücreti de ödenmedi, ödemedim.

Ayrıca kimse seni zorla süperonline'a geçirmeye çalışmıyor. Süper Online sana 2 sene sözleşmen olur başka yere geçersen her yerde fiber alt yapımız olmadığı için adsl üzerinde devam edersin diyor. İSTER GEÇ İSTER GEÇME yani kararı sana bırakıyor. Sen 2 sene bulunduğun bölgende oturmamayı düşünüyorsan geçmezsin bu bukadar basit.

2 senelik sözleşme dolduğunda modemler bizde kalıyor. Ör. Ben. 2.5 sene oldu. modemleri hala bende. 1 ay önce 20Mbit'e kampanyadan geçtim 2 sene daha sözleşme uzattım.

kısacası, süperonline yetkililerinin "bu hizmeti, bu ülkede veren bir tek biz varız. bize mecbursunuz. biz ne dersek kabul etmek zorundasınız" şeklindeki tavrı beni bezdirdi. mevcut servis sağlayıcım ile devam kararı aldım.
Bu hizmeti veren Süper online var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Kabul etmek zorunda değiliz. Uydu Net ,MetroNet gibi sağlayıcılar varken BEN ONLARI SEÇTİM, ONLAR BENİ DEĞİL. Onlar bize muhtaç biz onlara değil. Sen git yine yetkililerle yüz yüze görüş. Her firmanın yaptığı gibi sana da özel kampanya yaparlar emin ol. ;)

Not: Amacım tartışma yaratmak değil. Diğer süperonline ve ttnet kullananların görüşlerini de alalım. Ne düşünüyorlar acaba?

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

ayrıca Fiber için modemlerde mevcut.
http://www.superonline.net/yardim/modemler.aspx

benim kullandığım
pirelli-a226G.jpg

üstte bahsettiğim 6 kere etraftan aldığı duyumlar neticesinde modemini değiştirmeye zorlayan ve tilginin daha iyi olduğunu savunan arkadaşımın kullandığı modem
TilginHG1110.jpg

ayrıca modem arkasında usb de mevcut. buraya USB ile disk bağlayıp ağdan ulaşabilirsiniz. USB yazıcı, USB Flash bellek, USB HDD vs. TTNET'in modemleri ile bunları yapabileceğinizi sanmıyorum ki Airties kim ki Robotics vb. gibi firmalar varken. Ucuza mal edilmiş zyxel, airties vs. ile ttnet in yaptığı anlaşma sonucu dağıtılan modemler.

---------- Post added at 18:02 ---------- Previous post was at 18:00 ----------

Ayda paşa paşa 49Tl mi veririm. Alırım 20Mbit hız.
Aldığım hizmetten de memnunum. Tutum TTnet'e 8mbit hız için 50 lira vermeye bile değmez. yine imzalarım 2 senelik sözleşmeyi.

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

Yurt dışındayım ve fiber internet kullanıyorum. Hızım 60 Mbit. Sadece aylık ücret olan 30 TL'yi ödedim ve aktivasyon için 1 kuruş para ödemedim. Adamlar eve geldiler ve istediğim uzunlukta cat5-e kablo çektiler. Superonline'ın bu yaptığına resmen y****klık denir...

aynısını süper online da bana yaptı. Aylık 49TL ile fiber internet için cat6 kabloyu evimin istediğim yerinden istediğim uzunlukta çekerek modeme bağlayıp ayarlarını yaptılar. Duvarı bile deldirdim gelen şahıslara. Extra ücret ödemedim :)

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
ben pek haksız göremedim açıkçası SO'yu
keşke olsa da bizde geçsek :)

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Magnet arkadaşıma katılıyorum, süperonline'dan daha iyi hizmet veren varsa o servis sağlayıcısına geçin, ama öyle bir firma yok, eldekilerle bu kadar isteyen geçer isteyen geçmez ttnet'le sürünür. benim yaşadığım yerde olsa bir dakika durmam süperonline'a geçerim.

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Magnet arkadaşıma katılıyorum, süperonline'dan daha iyi hizmet veren varsa o servis sağlayıcısına geçin, ama öyle bir firma yok, eldekilerle bu kadar isteyen geçer isteyen geçmez ttnet'le sürünür. benim yaşadığım yerde olsa bir dakika durmam süperonline'a geçerim.

Belki vardır. İş yerimde Super online ın bu hizmetini kullanamadığım için iyi olduğunu düşündüğüm ve arkadaş tavsiyesi üzerine Uydu net e geçirdim. Fakat istediğim performansı o da sağlamadı.

Belki Metro Net verir aynı hizmeti araştırmak lazım.

sururi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bunları nerden ne şekilde duydun, kimle görüştün bilmem ama yanlış bilgilendirme yapıyorsun. :D

2.5 sene oldu Super online kullanıyorum. Bulunduğum bölgede super online kullananlar çoğunlukta.

Süper Online ın diğer hizmetlerinden istersen faydalanabilir istersen faydalanmayabilirsiniz. (ör: telefon hizmeti. Modem arkasında 5 adet telefon çıkışı var.)
Super Online ın verdiği modem fiber altyapısını destekler. 100mBit hızı rahatlıkla hayli hayli kaldırabilir. eğer gerekli donanımı ve altyapıyı sağlarsan fiber ile 10gBit hızı dahi alabilirsin.
Fiber alt yapısı cam elyaftan yapıldığı için yüksek hızlara ulaşabilir stabil hız sağlayabilir.

Gelelim TTNET'e. Kullanmış olduğun DSL bağlantısı telefon hattı üzerinden yapılıyor. sen kendin bile demişsin. 24mBit'e kadar modemim destekliyor diye. O modem ve o alt yapıyla o hızı göremeyebilirsin. bu aynen pipetten 24 litre su geçirmek gibi. Stabil hız alamazsın. Bakır kablolardan geçiyor. Her an kesilmesi muhtemel. PTT ye olan uzaklığın önemli. Yani gidip o hızı ttnet ten alsan kullanamayacaksın bile. 8Mbit'i bile ıkına ıkına alıyor insanlar.

Modem değiştirme konusuna gelince. Şu ana kadar superonline a modem için para veren görmedim. Çevremdede bu böyle. 6 kez modem değiştirildiğine şahit oldum. Adam sırf kendi istediği olsun diye çamaşır değiştirir gibi modem değiştiriyor. Super online 1 kere bile para istemedi. Ayrıca kurulum kablo çekim vs ücreti de ödenmedi, ödemedim.

Ayrıca kimse seni zorla süperonline'a geçirmeye çalışmıyor. Süper Online sana 2 sene sözleşmen olur başka yere geçersen her yerde fiber alt yapımız olmadığı için adsl üzerinde devam edersin diyor. İSTER GEÇ İSTER GEÇME yani kararı sana bırakıyor. Sen 2 sene bulunduğun bölgende oturmamayı düşünüyorsan geçmezsin bu bukadar basit.

2 senelik sözleşme dolduğunda modemler bizde kalıyor. Ör. Ben. 2.5 sene oldu. modemleri hala bende. 1 ay önce 20Mbit'e kampanyadan geçtim 2 sene daha sözleşme uzattım.

Bu hizmeti veren Süper online var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Kabul etmek zorunda değiliz. Uydu Net ,MetroNet gibi sağlayıcılar varken BEN ONLARI SEÇTİM, ONLAR BENİ DEĞİL. Onlar bize muhtaç biz onlara değil. Sen git yine yetkililerle yüz yüze görüş. Her firmanın yaptığı gibi sana da özel kampanya yaparlar emin ol. ;)

Not: Amacım tartışma yaratmak değil. Diğer süperonline ve ttnet kullananların görüşlerini de alalım. Ne düşünüyorlar acaba?

benim kullandığım
pirelli-a226G.jpg

üstte bahsettiğim 6 kere etraftan aldığı duyumlar neticesinde modemini değiştirmeye zorlayan ve tilginin daha iyi olduğunu savunan arkadaşımın kullandığı modem
TilginHG1110.jpg

ayrıca modem arkasında usb de mevcut. buraya USB ile disk bağlayıp ağdan ulaşabilirsiniz. USB yazıcı, USB Flash bellek, USB HDD vs. TTNET'in modemleri ile bunları yapabileceğinizi sanmıyorum ki Airties kim ki Robotics vb. gibi firmalar varken. Ucuza mal edilmiş zyxel, airties vs. ile ttnet in yaptığı anlaşma sonucu dağıtılan modemler.

Aldığım hizmetten de memnunum. Tutum TTnet'e 8mbit hız için 50 lira vermeye bile değmez. yine imzalarım 2 senelik sözleşmeyi.

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

aynısını süper online da bana yaptı. Aylık 49TL ile fiber internet için cat6 kabloyu evimin istediğim yerinden istediğim uzunlukta çekerek modeme bağlayıp ayarlarını yaptılar. Duvarı bile deldirdim gelen şahıslara. Extra ücret ödemedim :)

Helal olsun

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
yani?
Superonline, ttnet veya diğer sağlayıcılardan hizmet alıyorsan seninde görüşlerini alalım.

Özellikle MetroNet kullanıcısı varsa MetroNet in avantajlarını vs yazarsa ben de fikir edinmiş olurum

berrram

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kullanan arkadaşa bir sorum varda bizim oturduğumuz yerde süper online var ama aprtmanımızda yok apartmana kutu türü bir şey falan takılıyomuş bir de herkesin ortak bir ağdan internete bağlandığını duydum böyle bir şey var mı ayrıca o apartmana takılnan kutu hakkında bir bilginiz varsa biraz acabilir misiniz onu

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Fiber altyapısına bağlı donanımlar o kutu dediğin. bizim sitede 10 blok mevcut. Çevrede fiberin geçeceği noktaları kazarak Fiber optik kablolar döşeyip belli binaların bodrum katlarına o kutu dediğin donanımlar yardımı ile fiber kabloyu bağladılar. o binadakilere Cat 6 kablo ile bu donanım sayesinde dağıtım yapıyorlar.

Ortak ağ söz konusu değil. Kutunun içini görmedim ama fiber yapıya uygun büyük rooter lar bildiğim kadarı ile.
Yan sitede 33 blok mevcut. onlarında bodrum katlarına döşendi.

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Belki vardır. İş yerimde Super online ın bu hizmetini kullanamadığım için iyi olduğunu düşündüğüm ve arkadaş tavsiyesi üzerine Uydu net e geçirdim. Fakat istediğim performansı o da sağlamadı.

Belki Metro Net verir aynı hizmeti araştırmak lazım.

bizim buralarda durumu çok vahim, uydunet'i sordum bizim apartmana 30 blok uzaklıkta ve sadece bizim için kablo çekilemiyormuş, metronet'i aradım mayıs gibi koblo çekeriz haziranda kullanmaya başlarsınız dedi ama hala kablo bile döşenmedi, süperonline'a mail attım neden burda çalışmanız yok diye, çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor diye cevap yazmışlar ama yıllardır hiç bir ilerleme göremedim, yani anlayacağınız ttnet'e mahkumum, zaten apartmanlarında olupda geçmeyenler de başlı başına bir konu.

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Çekiyorlardır yav. Firma bütçesini arttıracak sonuçta. Hizmet vermek zorunda. Eli kulağındadır :p

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Çekiyorlardır yav. Firma bütçesini arttıracak sonuçta. Hizmet vermek zorunda. Eli kulağındadır :p

valla bende öyle tahmin ediyordum ama hiç bir firma ne bizim bulunduğumuz yerde ne de gezip görebildiğim yerlerde çalışma yapmıyor.bu adamlar kabloları dağlara taşlara döşemiyor herhalde.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
bence bu işe yetkili biri el atsın bize doğru olanı söylesin buradaki arkadaşlara yalancı demiyorum ama herkes birbirinin aksini söylüyor ttnet destek olduğu gibi en azından bazı konular için superonline destek olsa fena olmaz.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bunları nerden ne şekilde duydun, kimle görüştün bilmem ama yanlış bilgilendirme yapıyorsun.
:D

benim kullandığım
pirelli-a226G.jpg

TilginHG1110.jpg

Aldığım hizmetten de memnunum. Tutum TTnet'e 8mbit hız için 50 lira vermeye bile değmez. yine imzalarım 2 senelik sözleşmeyi

kusura bakma ama, ben süperonline müşteri hizmetlerinin dediğine inanırım. senin veya birbaşkasının değil. :)
2 yetkili ile görüştüm ve söylediklerini ilk mesajımda yazdım. bana taahüt vermezsem 150 TL kurulum ücreti alınacağını söylediler. hem de peşin. taksitli değil!

gelelim modem konusuna. kendi altyapısına uygun modem vermesini anlarım. ama tek bir markayı "dayatmasını" anlayamam. adsl servis sağlayıcılarının bile çoğu birden fazla modem seçeneği sunuyor. üstelik bunlar genellikle piyasada tanınan markalar. Tilgin gibi markalar değil.

merak ediyorsan google araması yap bakalım Tilgin modem için nette nasıl konular açılmış?

Google Arama: tılgın modem

ayrıca sözleşme süresi dolmadan taşınırsam ve yeni adresimde fiber altyapı yoksa sözleşme "otomatik" süperonline adsl oluyor. yani İSTER GEÇ İSTER GEÇME gibi bir durum yok. seke seke geçeceksin. müşteri hizmetleri böyle söylüyor. :)

DoZy3234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an itibariyle Magnet " ın dediklerinden yola çıkarak ki katılıyorum kendisine SmileAdsl den ayrılıp SüperOnline " a geçmeyi düşünüyorum tabi alt yapıyı ne zaman yaparlarsa ki bayağı bekleyeceğiz anlaşılan.

Teşekkürler Aydınlattığınız için :clap:

Nuri.alco.

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Süperonline'mış.Ya kalsın aman istemez. :D TÜRK telekomum bana yeter.

DoZy3234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı paraya niçin hakkını aramayasın ? Haksızmıyım ? Millet Uzaya Çıkmış Dostum :)

DoZy3234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:) Cahilliğimden belki ama bu MetroNet " i İlk defa bu konuda duydum SüperOnline ı tercih ederim.Adamlar cığır açmış :lol:

Tr-turqx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Merhaba Arkadaşlar,

Tabiki Herkez Kendine Göre Haklı . Hizmetin En İyisini Nerden Alırsa Onu Savunur ve Onunla Beraber Olur.. Herkez Şu Firma Çok İyi Bu Firma Çok Kötü Diye Yorumlar Yazıyor Peki Ya Bu Ortamın İç Yüzü İle İç İçe Olanlar? Onlar Ne Düşünüyor Acaba. Size Kısaca Biraz İç Yüzünden Bahsedeyim. Türk Telekom Özelleştikten Sonra Şirket Adına Çok Yol İlerledi Bi Kere Bu Aksi İddaa Edilemez Bir Durum. Bunun Akabinde Türk Telekom Eski Olan Bütün Sistemini Yenileme Yolunda ve Neredeyse % 80 ni Yenilenmek Üzere ve Hedef 2014 . 2014 te Türk Telekomun Hedefi Bakırdan Kurtulmak Tabiki Yüzde Yüz Kurtulması bu Kadar Kısa Sürede Olmaz Ama Çok Büyük Ölçüde Müşterileri Kurtulmuş oLacak Kırsal Zamanla Düzelecek. Şuan İçin Telekom Bünyesinde HAES'lere ( Harici Aktif Erişim Sistemleri) Yönelme Çok Büyük Ölçüde İlerlemekte. Yani Bu Şu Demek Oluyor Tek Santralden Bütün Çevreye Değilde Her Bir Kaç Mahallenin Başına Konan Yeni Nesil HAES 'ten Herkeze Yüksek Hızlı İnternet Sağlamak. Santraliniz Mahallenize Geliyor. Mesafe Olayı Ortadan Kalkıyor. E Zaten Büyük Ölçüde Ve Hala Local Yenilemesi Devam Ediyor. Yani Kısaca İlerleme Her Zaman Oluyor. S.O Da Alanında İlerliyor Ama Ben Telekom a Rakip Bir Firma Olduğunu Düşünmüyorum. O Sadece Belli Başlı Yerlere Hizmet Sağlamak İstiyor. Bütün Ülkeye Servis Sağlaması Bir Telekom Gibi Olması İçin Çok Yol Kat etmesi Gerek..

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Aynı paraya niçin hakkını aramayasın ? Haksızmıyım ? Millet Uzaya Çıkmış Dostum :)
hakkımı aradığım için bu konuyu açtım zaten. tepkimi dile getirmek için. yoksa hiçbir şirketle alıp veremediğim yok. :)
:) Cahilliğimden belki ama bu MetroNet " i İlk defa bu konuda duydum SüperOnline ı tercih ederim.Adamlar cığır açmış :lol:
metronet için forumda arama yaparsan konusunu bulabilirsin. elektrik şebekesi üzerinden internet veriyorlar. artısı paralel bağlantı olayı var. yani indirme ve gönderme hızı eşit. eksisi ise (foumda yazan kullanıcı mesajlarından aklımda kalan) sadece sitelere verilmesi ve her apartmana tek ip verilmesi. :)

DoZy3234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler açıkcası çok aydınlandım.Ama biz fiberden bahsediyorduk :) Ayrıca sitede otursam %99 fiber alt yapı varoluyor, olmazsada getirtirdik. Uğraşmazdım :)

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
kusura bakma ama, ben süperonline müşteri hizmetlerinin dediğine inanırım. senin veya birbaşkasının değil. :)
2 yetkili ile görüştüm ve söylediklerini ilk mesajımda yazdım. bana taahüt vermezsem 150 TL kurulum ücreti alınacağını söylediler. hem de peşin. taksitli değil!

gelelim modem konusuna. kendi altyapısına uygun modem vermesini anlarım. ama tek bir markayı "dayatmasını" anlayamam. adsl servis sağlayıcılarının bile çoğu birden fazla modem seçeneği sunuyor. üstelik bunlar genellikle piyasada tanınan markalar. Tilgin gibi markalar değil.

merak ediyorsan google araması yap bakalım Tilgin modem için nette nasıl konular açılmış?

Google Arama: tılgın modem

ayrıca sözleşme süresi dolmadan taşınırsam ve yeni adresimde fiber altyapı yoksa sözleşme "otomatik" süperonline adsl oluyor. yani İSTER GEÇ İSTER GEÇME gibi bir durum yok. seke seke geçeceksin. müşteri hizmetleri böyle söylüyor. :)

Kusura bakılacak bir durum söz konusu değil. Burası forum ortamı siz nasıl düşüncelerinizi rahatlıkla yazabiliyor insanları bilgilendiriyorsanız bende düşüncelerimi yazarak insanları bilgilendiriyorum. Ayrıca ben bana inanın demedim zaten. :) Tartışma yaratmak için söylemedim bu konuları. Yinede ortada kırılganlık veya yanlış anlaşılma varsa affola, yinede deneyimlerimi aktarıyorum. :)

TTNET'in verdiği modemler nelerdir? AirTies, Exper, Pikatel, ZyXEL.

Şuan dedikleriniz doğrultusunda SüperOnline ile görüştüm.
2 senelik taahhüt istenmezse 29 tl Başlangıç ve aylık ücret. Tahhüt olmadığı için 1 seferlik 150 tl. Bunun dışında herhangi bir ücret ödenmiyor.
"Modemlerin garantileri bulunduğu için sizden kaynaklı kırılma vs olmadığı sürece ücretsiz olarak değişim yapıyoruz" dendi. Ayrıca "bizim hizmetimizi aldığınız sürece modem sizde kalıyor." dendi.

Sizin dediğiniz gibi, tahhütlü alır 2 sene dolmadan başka bir yere taşınırsanız ve fiber net o bölgede yoksa Ücretsiz olarak adsl başlangıcı yapılır veya hizmet durdurulur almış olduğunuz hizmet doğrultusunda ilk başta alınmayan bizden hediye edilen 150tl alınır. Fiber alt yapı varsa yine ücretsiz olarak geçiş yapılır dendi.

Bende adsl hizmetlerini sordum. ADSL hizmetleri türkiyede farklılık göstermez aynı altyapıyı kullanır dedi(telekom). Fiber net farklı olduğu için ve size kampanyalardan yararlanıp belli ücretleri ödememeniz için 2 senelik taahhütü öneriyoruz dedi.

Şuan TTNET ile görüştüm
Aynı mantalite TTNET te de mevcut. Tahhüt istemezsek modem dahi verilmiyor ve hiçbir kampanyadan yararlanılmıyor.
Tahhüt istersek modem veriliyor. Başlangıç ücreti alınıyor ve modem parası(Airties rt 204-Piyasa fiyatı 120TL'ymiş. fakat 49 tl ye veriyolarmış. Nette 59TL ye gördüm.) tahhüt süresince aylık faturaya yansıtılıyor. Tabi bu kullanıcıya dokunmuyor.

TTNET ile SuperOnline arasında gördüğüm fark.
Tahhütsüz, SuperOnline kurulum ücretini alıyor. TTNET ise modem ve kampanyadan yararlandırtmadığı için her hangibir ücret almıyor.
Taahhütlü, 2 sene dolmadan ayrılırsa kullanıcı, SuperOnline modem ve kurulum ücretini alıyor. TTNET ise yine modem ve hangi kampanyalardan yararlandıysak bunun ücretini alıyor.
Modemlerde ise, Taahhüt süresince modemlerde yer alan sıkıntılar: SüperOnline'da Garanti süresi doğrultusunda eve gelen yetkililer modemi alıp değişim sürecine tabi tutuyor. TTNET'te ise Modemi PTT ye götürerek ADSL modem sağlayıcılarına(AirTies, Exper, Pikatel, ZyXEL) ait firmalarda garanti süresine tabi tutuluyor. Gerekirse değişim yapılıyor.

Gel gelelim konuya. Sonuçta ADSL firmaları telekom altyapısı kullandığı için fark etmeyecektir. Ama fiber için değer.

TTNET'in fiber fiyatları ile kıyaslıyorum.
TTNET FiberNET 32 Mb 10GB Ayda 43 TL
SUPERONLİNE 20Mbps Limitsiz 69,00 TL (Kampanya ile 49TL)

Şimdi burada TTNET'in yine bir cinlik düşündüğünü sanıyorum ben. 32Mbit hat veriyosun ama 10GB indirme kotası neden koyuyorsun? O hızla o adam 10GB'ı 1 günde geçer.
SüperOnline'nın ise TTNET'e göre 20mbit gibi daha düşük bir hatta indirme limiti olmadan 69TL ve Kampanya ile 49TL ye verdiğini görüyorum. TTNET'te kota aşımını vs sayarsak 69 tl veya 49 tl gibi bir rakamı rahatlıkla aşacağını sanıyorum ki TTNET Adsl kullanırken yaşadım. hiç sabit ücret gelmedi bana.

Gelelim yine modem konusuna. Şimdi dediğiniz doğru olarak kabul edilebilir. Neden 2 adet modemle dayatma yapıyor? Onu ben bilemem. Ama fiber altyapısını kaldırdığı kesin. TTNET'te 4 modemle dayatma yapıyor. Onuda ben bilemem. Ama sözleşmeleri gereği bunları yapmak zorunda. TTNET Fibernet'i sormadım fakat eminim ki fiber de ttnet in verdiği modem markaları da 1'e 2'ye düşecektir.

Bu yazıyı 2 firma ile görüşerek yazıyorum. Sizi yalancı çıkarma gibi bir amacım yok. Hangi hizmeti kulanmak istiyorsanız kullanın bu da beni ilgilendirmez. Ayrıca süper online benim şirketim değil veya orada çalışmıyorum. Yandaş değil vatandaşım :p

Son mesajlar