AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2019 MEB İle AÖL 3.Dönem Sonuçları Sorgulama Sayfası!

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Açık Öğretim Lisesi AÖL sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. 6-7 Temmuz tarihinde yapılan MEB AÖL 3.dönem sınavlarına girdiler. Şimdi ise gözler sınav sonuçlarının açıklanma tarihine çevrildi. Belli sebeplerden liseyi açıktan okumak zorunda kalanlar konu ile ilgili araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Sınav sonuçları, MEB Açık Öğretim Lisesi" adresinden duyurulmaktadır. Sınav sonucunda mezun olamayan öğrencilerin bir sonraki dönem için kayıt yenileme ve ders seçim işlemlerini yapması zorunludur. Peki AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorgulama nasıl yapılır?

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 MEB ile AÖL 3.dönem sonuçları sorgulama sayfası!

AÖL 3.dönem sınav sonuçları açıklandı mı? On binlerce öğrencinin katılım gösterdiği Açık Lise sınavlarının üzerinden yaklaşık iki hafta geçti. Sınavlarını olan adaylar büyük bir merakla MEB'in resmi sitesinde sonuçların açıklanmasını bekliyor. Sınavlar yapıldıktan sonra cevap kağıtları Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde optik okuyucularla okunmaktadır ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Peki AÖL 3.dönem sınav sonuçları açıklandı mı? Sınav sonucu nasıl sorgulanır? İşte yanıtı

AÖL 3.DÖNEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?
MEB, AÖL 3.dönem sınav sonuçlarının açıklanma tarihine ilişkin detaylara yer verdi.
İşte detaylar;
AÖL 3. dönem sınavlarının sonuçları 01 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

1 Ağustos tarihinde açıklanacak olan AÖL 3. dönem sınav sonuçları MEB Açık Öğretim Lisesi adresinden tüm öğrencilere duyurulacak.

AÖL SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Sınav sonucunda mezun olamayan öğrencilerin bir sonraki dönem için kayıt yenileme ve ders seçim işlemlerini yapması zorunludur.

AÇIK LİSE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem kayıt yenileme işlemleri 21/08/2019 - 27/09/2019 tarihlerinde alınacak.

I. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin açılması 21 Ağustos 2019

23 I. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin kapatılması 18 Ekim 2019

24 I. dönem sınava giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması 04 Aralık 2019

I. DÖNEM SONU SINAVLARI

07 Aralık 2019 Cumartesi

08 Aralık 2019 Pazar

Kaynak: Sabah