Antivirüsler için trial resetleme/deneme süresini sıfırlama programları yasal mı?

Bu konuyu okuyanlar

rdur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Baktığınız için teşekkürederim öncelikle:yes:
Belki çok garip bulacak veya gayet normal sorulabilir bir soru diyeceksiniz.Ama böyle seçkin ve bilgili üyelerin bulunduğu bu ortamı seçtim doğru/doyurucu cevap almak için.Ben yazılımlar konusunda hiç bilgili değilim.Web'de Antivirüsler için trial resetleme/Deneme süresini sıfırlama programları var.
Bu programlar yasalmıdır? Masummudur? Yoksa crack ve/ veya benzeri illegal programlarla eşdeğermidir?Yasadışımıdır?Yazılımı üreten firmayı bir şekilde az veya çok zarara sokarrmı bu tür yazılımları kullanmak?

Not:Sorunum vicdan meselesidir.:blush:Kimseye bir şekilde zarar vermek istemem?Verilecek yanıtları sentezleyip hareket edeceğim.Tüm ilgilenen "değerli sdn üyelerine" şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
yasal değil.bazıları sisteme zarar da verebilir.piyasada ücretsiz antivirüsler var onları kullanabilirsin.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Özellikle şu katılımsız adı altında olanları asla önermem..
Arka planda garip uygulamalar peydahlanıp, çalışmaya başlıyor onlarla birlikle..

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Bu programlar yasalmıdır? hayır Masummudur? hayır Yoksa crack ve/ veya benzeri illegal programlarla eşdeğermidir? evet Yasadışımıdır? evet Yazılımı üreten firmayı bir şekilde az veya çok zarara sokarrmı bu tür yazılımları kullanmak? evet

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Üreten kişi kaybedecekse tabi ki yasal değil. Ortada bir emek var.

Reaksiyon puanı
2,146
evet yasadışıdır ama ayda bir format atıp aylık deneme sürümlerini kullanabilirsin o da biraz saçma olur :D

Reaksiyon puanı
2,146
o kadar zahmete gerek yok.30 günde 1 regeditteki bir kaç değeri silsin.ömür boyu kullansın.

işin şakası :)
arkadaş vicdanen baktığı için türlü katakullilerle sıfırlamak olmaz ama format atmak tamamen yasal, yoksa trial reset programları da bi kaç kayıt silip trial süresini sıfırlıyor aynı şey trial reset kullansın o zaman

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Diyelim sen bir program tasarlıyorsun ve günlerce emek harcıyorsun. :) Sonra tam para kazanayım derken biri çıkıyor bunu almayın ben bir araç yaptım bunu kullanın diyor.Bunun sence yasal olmasını istermisin :)

Tabi ki yasal değil. :D

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Antivirüs kampanyalarını takip ederseniz böyle şeylere ihtiyacınız kalmıyor. Her yıl bu şekilde idare eden ve korsan antivirüslere arkasını dayamak zorunda olmayan insanlar var :)

Reaksiyon puanı
2,146
bende hala kis 2012 var mesela, veritabanı güncellenmiyor ama tarama yapıyor sonuçta, yeni lisans almama gerek yok şimdilik, çıkarsa güzel bi kampanya bi lisans daha alırım 2 sene de öyle idare ederim :)

lewiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zaten trial yazılımlar tam koruma sağlamıyor mesela e s e t t e denedim lisans keyi girdikten sonra virüs bulmaya başladı , hem bunlara uğraşmaya gerek yok bazı antivirüslerin free sürümleride gayet başarılı

rdur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Emeği geçen tüm büyüklerime küçüklerime sonsuz teşekkürler ediyorum beni aydınlattığınız için.
Biraz geç oldu ama temiz oldu.:)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Birinin süresi bitince, onu kaldırıp, diğerini kurarsın ve böyle bir seneyi rahat geçirirsin.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Herkes yasal değil filan demiş ama trial reset uygulamaları yasaldır ama etik değildir :)