AntiVirüs Programı Yazma

Bu konuyu okuyanlar

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar ,

Eset , Norton , Avast Gibi Virüs Programları Hangi Program Kullanılarak Nasıl Yazılıyor ?

Oyunu Felan Yazmayı Anladımda Virüs Programını Bir Türlü Çözemedim Prof Bir Virüs Programı Yazmak İçin Hangi Programlar Lazım ?

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
sen olaya biraz büyük yerdenmi başladın yoksa normal bir programı zaten yapabiliyormusun ?

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
normal bir programla bir farkı yok ki antivirüslerin.c ve c++

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
ClamAV kaynak kodlarını inceleyerek başlayabilirsin.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Yazılım biliyorsanız c dilini kullanarak antivirüs programı yapabilirsiniz, bunun için de dev c++ visual c++ borland c++ gibi derleyiciler kullanabilirsiniz.

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
C++ Dili Biliyorum Az Çok Dev C++ Programı Var Ama Komut Dosyası Açıyor O Orda Tıkandım İşte Komut Dosyası Açıyor Nasıl Bunu Şekillendiricem , Tema Ekliycem Vb..

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
C++ Dili Biliyorum Az Çok Dev C++ Programı Var Ama Komut Dosyası Açıyor O Orda Tıkandım İşte Komut Dosyası Açıyor Nasıl Bunu Şekillendiricem , Tema Ekliycem Vb..

Daha işin yazılım boyutunu bile tam olarak bilmiyorsunuz, kaldı ki bu iş sadece yazılım bilmekle de olmuyor, antivirüsü yapacağınız işletim sisteminin nasıl çalıştığınıda çok iyi bilmeniz gerek, amacım sizi kırmak değil ama, siz bu işi baya bir erteleyin..

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Hiç hesap makinesi bile programlamamış bir kişi nasıl antivirüs yazar.
Bence de bu işi baya bir erteleyin.
Amacım sizi kırmak değil, ayaklarınızın yere basmasını sağlamak.
İdealist olarak hedeflerinizi belirleyin ancak yolda yürürken gerçeklere göre yürüyün.

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayır hesap makinesi filan kolay iş onları yapabiliyorum zaten. Daha çok olduğunuda biliyorum. Benim amacım neler yapmam gerektiğini öğrenmek. C++ dilini öğrendikten sonra programı nasıl görselleştiricem. Neler öğrenmem, neler yapmam gerek onu bilmek istiyorum.

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=283491]dragonus[/MENTION] önceki mesajıma bak

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Hayır hesap makinesi filan kolay iş onları yapabiliyorum zaten. Daha çok olduğunuda biliyorum. Benim amacım neler yapmam gerektiğini öğrenmek. C++ dilini öğrendikten sonra programı nasıl görselleştiricem. Neler öğrenmem, neler yapmam gerek onu bilmek istiyorum.

işin süs kısmı en kolay iş merak etme.görselleştirmek filan kolay.sen ilk önce :D programın alt yapısını yap'da.

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamam anladım sanırım sağol Shit Happens

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Programlara görsellik kazandırmak için farklı yöntemler kullanılabilir. XML, OpenGL, DirectX.

Bazı programlama dillerinin (veya derleyicisinin yada İde'sinin) kendi dahili grafik
desteği olabiliyor.

GWBASİC exe'yi İnternetten bulub indirin ve de Türkçe anlatımlarından birinide
İnternette bulun ve biraz çalışın. 32 bit olmayan sistemlerde Dosbox veya 32 ile uyumluluk yazılımı gerekecek.

Sınırlı dahili grafik desteği ile nasıl ve neler yapılabileceğini keşif edin. Önünüzde uzun bir yol var. Size renkli bir başlangıç neşe ve mutluluk verebilir.

Anti Virüs programlarına kısaca söyleyebileceğim: Programlar bir virüsü tanıyabilmeleri için, o virüsün bir tanımına ihtiyaçları var ve sürekli güncellelemeler vasıtasıyla bu tanımlar yenilenir ve yeni tanımlar veri tabanına eklenir. Bu virüslerin önce keşif edilmesi ve de nasıl tanınabilecekleri belirlenmesi gerekiyor. Virüsün keşif edilebilmesi içinde, önce birilerinin Bilgisyarlarına bulaşması gerekiyor. Ve bu birileri virisü Bilgisayarlarında keşif ettikten sonra, onu paketleyip, Antivirüs yazılım şirketine/kuruluşuna göndermeleri gerekiyor. Bu iş Visual Studioda üç adet buton tıklamak ile al sana hazır program demek ile olmuyor.

algea

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Katılıyorum arkadaşlar. Anti virus programlama ileri derecede bilgi ve tecrübe gerektiriyor. Hem ileri sistem bilgisi gerekiyor hemde assembly diline de hakim olmak gerekiyor. Eski exe viruslerinde basit imza tarama gibi bir yöntemle tespit edebilirsin ama iş temizlemek konusuna gelince ileri bilgi gerekecektir. Ayrıca bunun worm'u var trojanı var var oğlu var. Bana kalırsa programlamayı öğrenmek için yanlış bir taraftan başlamışsın.

akyazinet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
C, C++, Delphi, VBasic, C#, Java ve daha bir çok dille yazılabilir, günümüzde web üzerinden tarama yapabilen antivirüsler bile mevcut. Antivirüs yazmak için önce virüs yazmak lazım :) Virüs yazmak için virüs yazılacak sistemin çok iyi bilinmesi lazım. Programlama dili yazım kolaylığı ve performans olarak farklılık gösterir.

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yazilim dilerini elden geçir ögrendikten sonra yazmak istersen o zaman düşün:dirol:

KibritVsÇakmak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir hedefin olması güzel ama bu iş öyle basit değil.
Dersini daha 2 gün önce aldım ve öyle olmayacağına karar verdim :biggrin:
O yüzden dilin detaylarını ve işletim sisteminin detaylarını iyi bilmen gerekiyor.
Kısacası tecrübe işi.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
ülke olarak yaptıkta.bir siz kaldınız.
programlamaya yeni başlayanların fix lafları.

1.işletim sistemi yapacam.
2.antivirüs yapacam.
3.:D beğendiği her programı yapacak/

zaten şirketler enayi.Binlerce Milyonlarca insan boşa çalışıyor.

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar belki alakasız belki saçma gelicek ama bir soru hem web ortamında hemde desktop ortamında kullanılabilen ortak bir dil varmıdır ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar belki alakasız belki saçma gelicek ama bir soru hem web ortamında hemde desktop ortamında kullanılabilen ortak bir dil varmıdır ?

Evet, neredeyse hepsi. Programlama biliyor olman yeterli.

mrtAkdeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece programlama dili bilerek bu işi yapamazsın. Güvenlik firmalarına bakarsan üst düzey yöneticilerin çoğu eski hacker şeklinde tabir ettiğimiz insanlardır. Çünkü bu işin ne olduğunun bilincindeler. İşletim sistemlerinin çekirdek yapılarını öğrenmen gerek, nereye nasıl saldırı yer. Kaldı ki antivirüs denilen olayı tek başına yapamazsın, yanında bir ekibin olması gerekir ki sürekli virüs imzalarını takip edebilesin, çözümler bulabilesin... Soru amaçsız geldi bana.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Çok yönlü bilgi gerektiriyor. Tek başına ortaya bir şey çıkmaz. Çok çok eskiden olsaydı bu kadar karmaşık değildi. İmza veritabanının güncelliği eskisi kadar ön planda değil. Bilinmeyen zararlıların tespiti çok daha önem kazandı. Buda artık tek başına etkili değil.
Uygulamayı istediğin dilde geliştirebilirsin. Ancak c/c++/asm olmadan eksik olmaz. Bu işe başlamanın en iyi yolu karşı saflarda vakit geçirmekten geçer.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Virus programi degil anti virus programi ilk once aralarindaki farki ofren sonra yazmaya basla...

drake565

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Virüslerin hash kodu var (hash dı galiba ) işte o kodları kullanarak yapılıyor internette bulabilirsin

tezmagduru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba bende tez ödevim için androidde antivirüs programı yazmak istiyorum çok fazla bilgim yok yardımcı olurmusunuz?