Antivirus Programı Sistem Dosyalarını Sildi WIN7...

Bu konuyu okuyanlar

Hacker Yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Öncelikle herkese merhaba . Bu Sorunu Çözmeme Yardımcı Olan Herkese Çok Teşekkürler ..
SORUNA GEÇELİMM..
Herşey Bir USB Flash Bellek ile Başladı . Bilgisayarımda Virüs Olduğu İçin İçine Dosya Yükleyemiyordum . Bu Sorunu Forum Sitelerinde Araştırdım . Bir Dost Aynı Soruna Mağruz Kalmış ama bir Cevap Sayesinde Bu Sorunu Çözmüş ve Cevapta Antivirüs Programı ile Virüsleri Kaldırın Gibi Bir Cevap Vardı . Bende Bunun Üzerini ESET Nod32 Antivirüs Programını Yükledim Ücretsiz Deneme Sürümü İle Kullanmaya Başladım . Tarama Yaptım . 4 Trojan (Truva Atı) 1 Worm (Solucan) Virüsü Bulup Anında Sildi ve Bilgisayarınızı Yeniden Başlatmanız Gerek Dedi Bende Yeniden Başlat Dedim. Ve Mavi Ekran Hatası Verip Yeniden Başladı ve Windows Başlatılıyor Yazısına Gelince Reset Atıyordu .
Bu Sorunu Bilgisayar Açılırken F8'e Bastım ve Seçeneklerden ''Windows'u en son başarılı sonuçlanan önyükleme ile başlat '' gibi bir seçenek vardı ona tıkladım ve artık bilgisayar açılıyordu ama bir sürü özellikleri kullanılmıyordu . Windows Aero Çalışmıyordu , Sistem geri yükleme çalışmıyordu , Harici tarayıcılar çalışmıyordu . Onların HepsiniGeçtim 4 Tane DVD Denedim Hiçbiri İle Format Atamadım .

BİLGİSAYARDAN BİR GÖRÜNTÜ ...
rdf.PNG

EĞER BİR ÇÖZÜM YOLU BULAMAZSAM BİLGİSAYARCIYA BAŞVURACAĞIM ..
(UZUN ZAMANDIR BİR BİLGİSAYARCIYA İHTİYACI OLMAMIŞTI) ..
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.....

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Aynı yöntemi deneyerek diğer kurtarma seçenekleri arasından" tam kurtarma"yı (veya o anlama gelen seçeneği) seç.

mehmetari

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Windows 7'yi usb belleğe yaz .

Usb bellek ile boot edip temiz kurulum yap.
En mantıklısı bu.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
sfc /scannow
komutu silinen temel dosyaları geri getirebilir.
Yani sistemi işler hale getirir ama temalar vs silinmişse yeniden yüklemek dışında seçeneğin yok.

Hacker Yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
sfc /scannow
Bu Komutu Kullandım %83'te Durdu Hata Verdi ...
HATA: Windows Kaynak Koruması istenen işlemi gerçekleştiremiyor .
--- Gönderi Güncellendi ---
Bilgisayar Kapalıyken format atmaya çalışınca Diskler Gözükmüyor.. Bilgisayar açıkken yapınca Ağ Bağlantılarınızı Kontrol Edip Tekrar Deneyiniz Gibi Bir Hata Veriyor..

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bilgisayar kapalıyken nasıl format atıyorsun ? Bilgisayar açıkken nasıl format atıyorsun ? detaylı yazabilirmisin.

Hacker Yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bilgisayar Açıkken WIN7 Dosyasının İçindeki Setup İle Yapıyorum... Bilgisayar Kapalı iken F11'e basıp yüklenecek sürücüyü seçiyorum...

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
System kurtarma'dan tam kurtarma yada kurulum seçeneği varmı? Varsa oradan dene.

Hacker Yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bildiğime göre yok ... Hem Zaten Sistem Geri Yüklemede Çalışmıyor.. :(:(
Tüm sistem kurtarma seçeneklerini denedim hiçbirinde sonuç yok ...:sob::sob::sob:

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Sisteme program yükleyebiliyorsan, HDD Healt, HDD Tune gibi bir program ile diskin sağlıklı olduğunu bir sına.

Hacker Yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
HDD Healtt'ı ve HDD Tune'yi Yükledim Sağlıklı Olup Olmadığını nasıl anlayacağız...

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Program ile diski taratacaksın "Hacker" kardeşim.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
sfc /scannow hata vermiş ise format atmak dışında seçeneğin yok.
Format atarken diskleri görmüyorsa ya usb'yi usb3 yerine usb2 slotuna bağlayarak dene, ya da bios'dan disk ayarını geçici olarak IDE olarak işaretle, formattan sonra tüm sürücüleri yükleyince tekrar AHCI ayarına geri dönder.

Hacker Yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Taramaya başlayınca hata veriyor .
Kardeşim DVD'yi Takiyorum. Bilgisayar'i kapatıp açıyorum . BIOS'tan sürücüyü seçeceğime F11'e basıp bu seferlik yüklenecek sürücüyü seçtim. Anlamamışsın Galiba..