Antika Singer Dikiş Makinesi (1903 Model)

Bu konuyu okuyanlar

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,000
cc4hb.jpg

cc4jy.jpg

cc4ky.jpg

Arkadaşlar merhaba,

Bu dikiş makinesi anneannemde bulunmakta. Küçüklüğüm bunla oynamakla geçti... Geçen muhabbet ediyoruz ve dikiş makinesinin bazı özelliklerini öğrendim.

Bu makine dedemin annesininmiş. Kurtuluş savaşı zamanlarında ülkemizden taşı tarağı satıp göç eden yabancılardan (ırklarını da söylemişti ama hatırlayamadım) alınmış bir dikiş makinesi.

Hala çalışır durumda ve çok sağlam. Singer bu işi yıllar öncesinden çözmüş anlaşılan.

(1903 model yazdım ama tahmini bir değer)

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
buna benzer bi tane bizde de vardı , can sıkıntısıyla alttaki manuel pedalı ileri geri yapıp oyun oynardım sürekli :) annem dikiş makinesinin üst kısmını bi kez çevirirdi, sonra pedalla ileri geri ileri geri yapıp çalıştırırdı.. hey gidi günler :D

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bizde de vardı kimbilir ne oldu..
Eski makinelerin hali bir başka tabi.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bizde hala var.. annem kesinlikle atmıyor.. bende çok oynardım.. ve annem çok kızardı :)

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Annem piko miko bir çok sey yapardi zamanla hep bir yeni çıkanı alırdı şuan bile vardir kendisinde çok ekmek yedık sayesinde :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ben çok severdim bunu. Teyzemin vardı. O pedalla oynarken bir de yüksek bir ses çıkardı, o sesi bastırmak için bağırarak şarkı söylerdim bir de. :D