Annem için 900 - 1250 Tl arası telefon tavsiyesi?

Bu konuyu okuyanlar

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar, anneme uygun bir telefon almak istiyorum. Facebook, wp gibi uygulamaları kullanıyor, şarj süresi uzun gitsin, hemen donup kasmasın, uygulama geçişleri nispeten iyi olsun. Kamerası da orta şeker birşeyler olursa iyi olur. 3 GB altı ram olmasın. Önerileri bekliyorum.

Telefonu Vatan, Teknosa veya Turkcell'den alacağız. İlk öncelik tarifeye ek paketle Turkcell olacak.

Son düzenleyen moderatör:

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
peki bunlardan uzun kullanımda hangisi daha iyidir o bilgileri nerden alabilirim?

Eski İstemci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlla sıfır olmasın diyosan git düşük model İphone al kullanımı basit ve dayanıklı zaten eski modeller bi 4s vs vs ama android alcaksan sony al o da dayanıklı diğerlerini boşver.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bir Neffos-C5L veya Tinmo A11 al bak keyfine :D

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar, anneme uygun bir telefon almak istiyorum. Facebook, wp gibi uygulamaları kullanıyor, şarj süresi uzun gitsin, hemen donup kasmasın, uygulama geçişleri nispeten iyi olsun. Kamerası da orta şeker birşeyler olursa iyi olur. 3 GB altı ram olmasın. Önerileri bekliyorum.

Telefonu Vatan, Teknosa veya Turkcell'den alacağız. İlk öncelik tarifeye ek paketle Turkcell olacak.

VESTEL VENÜS V4 32 GB AKILLI TELEFON ALTIN

VESTEL VENÜS V4 32 GB
Vatan teknosa: 1099 TL
Hepsiburada: 877 TL
  • 5.5" 720x1280 HD IPS Ekran
  • 4 Çekirdekli, 1.25 GHz Mediatek İşlemci
  • 13 MP Arka / 5 MP Ön Kamera
  • 3GB RAM & 32 GB Dahili Hafıza
  • 5.000 mAh Pil Kapasitesi

M

Murat Burç

SDN Okuru

Teknosada Mİ A1, Mİ5S gibi modeller ithalatçı garantisi ile satılıyor haberin olsun.

RRRohat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hıc düşünmeden p9 lite 2017 al. Kardeşimde var, bir haftalığına kullanmıştım bataryası, kamerası, işlemcisi, özelliklede telefonun hızı bakımından o fiyata bulabileceğin en iyi telefon. 1500 - 2000 liralık telefonlarla eş değer. Bu arada alırsan siyah yada mavi almanı öneririm. Gold ile beyazı pek güzel değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hıc düşünmeden p9 lite 2017 al. Kardeşimde var, bir haftalığına kullanmıştım bataryası, kamerası, işlemcisi, özelliklede telefonun hızı bakımından o fiyata bulabileceğin en iyi telefon. 1500 - 2000 liralık telefonlarla eş değer. Bu arada alırsan siyah yada mavi almanı öneririm. Gold ile beyazı pek güzel değil.
Hangi 1500-2000 TL'lik telefonlarla eş değer ithalatçılarda HTC 10, S7, Mİ6, Mİ5S, OnePlus 5 ile mi eşdeğer TR garantili cihazlarda Zte Axon 7, Sony XZ, Lenovo Moto Z ile mi eş değer.
Sallarken üsturuplu sallayın lütfen

berkaybz272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Mi A1 , biraz daha çıkıp Mi5S alınmalı diye düşünüyorum.

RRRohat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hangi 1500-2000 TL'lik telefonlarla eş değer ithalatçılarda HTC 10, S7, Mİ6, Mİ5S, OnePlus 5 ile mi eşdeğer TR garantili cihazlarda Zte Axon 7, Sony XZ, Lenovo Moto Z ile mi eş değer.
Sallarken üsturuplu sallayın lütfen
Ben tr garantili telefonlardan bahsettim ve haklısın yanlış yazmışım ama birkaç telefon dışında çoğuyla eş değer. Mesela samsung a 2017 serisi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben tr garantili telefonlardan bahsettim ve haklısın yanlış yazmışım ama birkaç telefon dışında çoğuyla eş değer. Mesela samsung a 2017 serisi
A serisiyle nasıl eşdeğer oluyor? A3'le mi A3'le evet. A5 ve A7 ile nasıl mukayese ediliyor hadi mukayese edebiliyoruz ve birbilriene denk A serisi aşırı fiyatlandırılmış çöp bir seri başka ne sayabilirsin? Hiçbir şey.

RRRohat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
A serisiyle nasıl eşdeğer oluyor? A3'le mi A3'le evet. A5 ve A7 ile nasıl mukayese ediliyor hadi mukayese edebiliyoruz ve birbilriene denk A serisi aşırı fiyatlandırılmış çöp bir seri başka ne sayabilirsin? Hiçbir şey.
Samsung a3 2017
Samsung a5 2017
Samsung a7 2017
Zte axon 7 mini
Samsung j7 pro
Samsung j5 pro
Vestel venüs z10
Casper via f1
Casper via a1
Lenovo moto z play

Bu arada ben daha iyi demedim eş değer dedim yani birbirine çok yakın

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
E
Zte axon 7 mini
Samsung j pro serisi
Vestel venüs z10
Casper via f1
Casper via a1
EE 1500 TL'lik ZF3'e ne oldu Moto Z falan saymıştım zaten siz kalktınız direk bu cihazlara eş değer dediniz. P9 Lite 2017 fiyat performansı süper yüksek bir cihaz değil dahası Huaweinin amiral P9 adını kullanarak Lite satma çabasının bir ürünü

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleyen moderatör:

RRRohat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Samsung a3 2017
Samsung a5 2017
Samsung a7 2017
Zte axon 7 mini
Samsung j7 pro
Samsung j5 pro
Vestel venüs z10
Casper via f1
Casper via a1
Lenovo moto z play

Bu arada ben daha iyi demedim eş değer dedim yani birbirine çok yakın
Yanlışlıkla cevapla demiştim devamını getirdim

RRRohat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
LIte olması o ürünün kötü olduğu anlamına gelmez ki kötü de değil zaten en iyisi diye bir şey de demedim ben. 1200 tl fiyatıyla 1500-2000 tl olan telefonlarin çoğuyla birbirine eş değer, birbirine yakın dedim.
E

EE 1500 TL'lik ZF3'e ne oldu Moto Z falan saymıştım zaten siz kalktınız direk bu cihazlara eş değer dediniz. P9 Lite 2017 fiyat performansı süper yüksek bir cihaz değil dahası Huaweinin amiral P9 adını kullanarak Lite satma çabasının bir ürünü

M

Murat Burç

SDN Okuru
LIte olması o ürünün kötü olduğu anlamına gelmez ki kötü de değil zaten en iyisi diye bir şey de demedim ben. 1200 tl fiyatıyla 1500-2000 tl olan telefonlarin çoğuyla birbirine eş değer, birbirine yakın dedim.
Çoğuyla diyorsunuz ben 1500-2000 TL bandında P9 Lite 2017'yi katlayan bir çok cihaz sayarım ki sayı olarak sizin eşdeğer dediğniz cihaz sayısını rahatlıkla katlarım. Ürünün lite olması kötü olduğu anlamına gelmiyor. Huawei P9 adını kullanıarak lite versiyon sürüyor ama cihaz fazla kırpılmış şuan olduğu fiyatın daha fazlasıın hak etmeyen bir cihaz. 1500-2000 TL'lik cihazlarla aşırı fiyatlandırılmış bir kısmı dışında mukaheyese edilemez.

RRRohat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hiç diğer cihazlara girmeyeceğim çünkü şuan özellikler çok hatrımda değil fakat P9 Lite 2017, Moto Z Play'ın eşderği veya yakını olamaz.
İslemcisine bakıp bir telefona iyi denmemeli de bence. Moto z play a bir şey demiyorum iyi telefon ama işlemcisi falan iyi olupta yazılımı berbat olan bir çok telefon gördüm. Yazılım da önemli.

Çoğuyla diyorsunuz ben 1500-2000 TL bandında P9 Lite 2017'yi katlayan bir çok cihaz sayarım ki sayı olarak sizin eşdeğer dediğniz cihaz sayısını rahatlıkla katlarım. Ürünün lite olması kötü olduğu anlamına gelmiyor. Huawei P9 adını kullanıarak lite versiyon sürüyor ama cihaz fazla kırpılmış şuan olduğu fiyatın daha fazlasıın hak etmeyen bir cihaz. 1500-2000 TL'lik cihazlarla aşırı fiyatlandırılmış bir kısmı dışında mukaheyese edilemez.
Ben 1500 - 2000 liralık tüm telefonlardan iyi demedim zaten. Sende haklısın bazı telefonların fiyatları aşırı abartılmış, işte ben o telefonlardan bahsediyorum. O telefonları alıp kazık yiyeceğine 1200 e huawei al dedim. Bu kadar...

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
İslemcisine bakıp bir telefona iyi denmemeli de bence. Moto z play a bir şey demiyorum iyi telefon ama işlemcisi falan iyi olupta yazılımı berbat olan bir çok telefon gördüm. Yazılım da önemli.
Neredeyse Saf android sadece motorolanın iki tane uygulaması var kaldı ki onlarda yararlı uygulamalar. Çok akıcı çalışan bir arayüz. SD625 ile akıcı deneyim. Saf android olduğu için yine pil yönetimi iyi ve Moto Z Play'ın gayet büyük bir pili var kamerası da o fiyatlara göre iyi. Başka sorunuz var mıydı?

RRRohat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben 1500 - 2000 liralık tüm telefonlardan iyi demedim zaten. Sende haklısın bazı telefonların fiyatları aşırı abartılmış, işte ben o telefonlardan bahsediyorum. O telefonları alıp kazık yiye
Neredeyse Saf android sadece motorolanın iki tane uygulaması var kaldı ki onlarda yararlı uygulamalar. Çok akıcı çalışan bir arayüz. SD625 ile akıcı deneyim. Saf android olduğu için yine pil yönetimi iyi ve Moto Z Play'ın gayet büyük bir pili var kamerası da o fiyatlara göre iyi. Başka sorunuz var mıydı?
Daha önce dediğim gibi moto z play in yazılımı falan kötü demedim ben. Tam tersine o da iyi bir telefon dedim

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
o kadar çok yorum gelmiş ki kafam karıştı :D bu arada teyzem de p9 lite var ekranı çok küçük annem onu zor okur :) vestel venüs uzun kullanımda nasıldır hocam? Yeterli gelirse anneme alayım veya j7 prime vs? mi bakalım bu fiyata çıkmaya gerek var mı?

Son düzenleme:

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Bu aralar gm5 plus indirimde 900 tl oldu. Fakat ben oncelikli olarak bu model yerine xiaomi ailesine bakmanizi tavsiye ederim

Oncelikli olarak xiaomi redmi note 4, ardinda da xiaomi mi a1 modelini tavsiye ederim.

dogukanenc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
General mobile gm6 alabilirsin 1200 e de var 700 e de var

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Xiaomi Redmi Note 4'e bak derim. Batarya ve performans olarak F/P lideri. Ekranı da büyük.
o kadar çok yorum gelmiş ki kafam karıştı :D bu arada teyzem de p9 lite var ekranı çok küçük annem onu zor okur :) vestel venüs uzun kullanımda nasıldır hocam? Yeterli gelirse anneme alayım veya j7 prime vs? mi bakalım bu fiyata çıkmaya gerek var mı?

akifsekers8+

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15

Bulabilirseniz GM 5+ alın harika bir fiyat performans ilişkisi olan telefon.