Anlık Kopma

Bu konuyu okuyanlar

Wiaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar
Online oyun oynarken anlık birden kopup gelmeler,telefonla konuşurken de sesin birden kopup gelmesi gibi bir sıkıntım var.Ama bu sadece bizim apartmana girdiğimizde oluyor.Mesela internet paketinden whatsapp'tan arkadaşla konuşuyorum dışarıdayım.Bizim apartmana geldiğim anda arkadaşımın sesi kesilmeye başlıyor.Eve gelen pizzacının post cihazı bozuluyor ve işlemini dışarıda yapıyor.Bunun nedeni ne olabilir? Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Evin bulunduğu yer çukur olabilir. Çekmiyor. Çok basit bir durum aslında. Sinyaller apartmana düzgün giremiyor.

Wiaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapıcak birşey yok o zaman değil mi?

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
770
Binada asansör filan varmı ?

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Bodrum katında yaşamıyorum.Sinyali engelleyen birşeyler olduğunu düşünüyorum.
Eviniz tam olarak şehir merkezinde midir? İnternet servis sağlayıcınla bir görüşün.

Son düzenleme:

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
770
Anladığım kadarıylan tek ev internetinden bahsetmiyorsun mobil operatördende kesitler eklemişsinde ozaman baz istasyonuylan alakalı problem var yoksa öyle sıkıntılar olmaması lazım.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Asansör yok

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kırklareli/Merkez de oturuyorum.Evimde şehir merkezinde.
Baz istasyonlarında problem olabilir. Bunu internet servis sağlayıcınla danış lütfen.

Wiaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladığım kadarıylan tek ev internetinden bahsetmiyorsun mobil operatördende kesitler eklemişsinde ozaman baz istasyonuylan alakalı problem var yoksa öyle sıkıntılar olmaması lazım.

Evet sadece ev interneti değil,mobil operatörler,hatta pizzacının post cihazı bile sinyal sıkıntısı mıdır bilmem ama burda sıkıntı çıkardı işlemini dışarıda yaptı.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
770
Evet sadece ev interneti değil,mobil operatörler,hatta pizzacının post cihazı bile sinyal sıkıntısı mıdır bilmem ama burda sıkıntı çıkardı işlemini dışarıda yaptı.

Bölge problemli ozaman çalışma yapılması lazım Turkcell - Turk telekom - vodafone ileşime geçmeye çalışın hocam sizlik bi durum değil.

Wiaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bölge problemli ozaman çalışma yapılması lazım Turkcell - Turk telekom - vodafone ileşime geçmeye çalışın hocam sizlik bi durum değil.

Tamamdır çalışacağım.Sağolun.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Binada kullanılan yalıtım malzemesinin böyle birşeye sebep olduğunu okumuştum bir yerde yalıtımla alakalı bir durum olabilir

Wiaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,emek verip yorum yazan herkese teşekkürler.Türknet'i arayıp hızı 16 dan 8 e düşürdük.Yeni modem aldık.Modem değerlerindeki SNR Margin değeri 11 den 28 db ye çıktı.Bu sıkıntı artık yok.İnternet kopması falan herşey düzeldi.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Arkadaşlar,emek verip yorum yazan herkese teşekkürler.Türknet'i arayıp hızı 16 dan 8 e düşürdük.Yeni modem aldık.Modem değerlerindeki SNR Margin değeri 11 den 28 db ye çıktı.Bu sıkıntı artık yok.İnternet kopması falan herşey düzeldi.
Rica ederiz.