Anlamsız performans eksikliği!

Bu konuyu okuyanlar

yasor5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
öncelikle iyi günler sistem gereksimlerimi yazarak başlayayım
intel g4600 3.6 ghz
rx570
8 gb ddr4 2400 mhz ram tek kanal
win 10 64
tüm driverlar güncel
ısınma sorunu yok 60 65 C
ssd mevcut
corsair vs450 power supply

sıkıntıma gelirsek pubg de ilk girişte bir sıkıntı yaşamazken nedense belli bir süre sonra uçakta iken ilk önce fare laglanmaya başlıyor ve uçaktan atladığımda oyunda ciddi fps kayıpları oluyor oyun 70 fps giderken bir anda 30 a kadar geriliyor hatta bazen bu gerilemeler oyun sonuna kadar sürüyor ve hiç artmıyor ilk önce ssd ile alakalı olduğunu düşündüm ssd aldım fakat bir çare olmadı internetten bencmark testlerini izlerken herkes akıcı bir oyun oynarken benmi sistemim aynı olmasına rağmen rahatsz edici bir oyun oynuyorum.
Biraz daha örnek verirsem oyunda 80 fps de bile fare laglaşması oluyor işlemciyle alakalı diyecem ama bencmarklarda izlediğim kadarıyla böyle bir sorun yaşayan olmamış.
Darboğaz dicem bu kadarda etkisi olmamalı kanaatimce.Ardından internette çözüm yolları aradım fakat inanırmısınız 1 i bile bir fayda sağlamadı oyunu en düşük çözünürlüğe almayı denedim sonuç dahada komik en yüksekle en düşk çözünürlük arasında 5 civarı fps farkı var en düşükte bile çözüm yok kısaca.Neyse işin sonu buraya geldim yardımınızı bekliyorum şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
G4600 ile, rx 570 darboğaz yapar.Ayrıca , 2 çekirdek bi işlemci. Her ne kadar 4 izlek olsa da ,sonuçta i3. Pubg gibi bi oyunda işlemci kullanım yüzdeleri nedeniyle de drop yapar, diye tahmin ediyorum.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
İşlemci darboğaz yapıyor ayrıca tek modül ram kullanıyorsun bu da performansı düşüren bir etken. Mümkünse ramlerini dual kit yap işlemcini de değiştir.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
pubg ,güçlü bi işlemci isteyen bi oyun. Ondan olabilir.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Pubg sadece işlemci değil sağlam ekran kartı ve ram istiyor. Yani arkadaşın sorunu işlemci ve ram değişimi sonrası çözülür. Tek modül ram ile çift modül ram performansı arasında dünya fark var.