[ANKET] LG G2 Mi ? İPhone 5S Mi ?

LG G2 Mİ İPHONE 5S Mİ

• İPHONE 5S

Kullanılan: 14 48.3%
  • LG G2

Kullanılan: 15 51.7%

• Kullanılan toplam oy
    29

Bu konuyu okuyanlar

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Valla belki android hakkında birşey bilmiyoruz ama bildiğimiz 2 ana konu var

1.Stabil değil
2.O kadar rami napıyorsum zalım :D

assasin34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz bildiklerinizi paylaşın o zaman?

Her android bilmeyen gibi sizde android'im şişmesinden bahsetmişsiniz.android denen şey en altta linux çekirdeği olan onun üstünde dalvik olan onun üstünde uygulamaları çalıştıran yapı yani os olan bir işletim sistemi.android şişmez efendim:).şişen şey bu katmanların üstüne giydirilen arayüzdür.toucwiz,htc sende vs.üretici bu arayüzü ne kadar hafif ve işletim sistemine optimize yaparsa cihaz o kadar seri çalışır.örnek htc'nin cihazları ve nexus cihazlar.şöyle düşünün ikiside 50kg olan iki insanın birinin sırtına 100 kg yük vurun misal bu toucwiz olsun diğerine 10kg.cihaz donanımları ve arayüzleri ilişkide böyle.güvenlik meselesine gelince.önünüze gelen apk'ları kurmadığınız sürece sıkıntı yok.android'i ilk çıktığından beri kullanan biri olarak hiçbir güvenlik sıkıntısı ile karşılaşmadım.bilinçli kullanıldığı sürece android çok güvenli bir işletim sistemidir.tabi kıyaslama yapmam iOS ile.biri tamamen kapalı biri açık kaynak kodlu.burda da tercihler devreye giriyor.özetle android kasmaz efendim:)

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
,,,,,,,,[emoji106][emoji106][emoji106]

Şuan ki hangi telefonu kullanıyorsunuz hem android hemde o kadar stabil şuan ios'a stabilite bakımından en yakın telefon nexus 5 olmasına rağmen o bile ios yada wp kadar stabilite veremiyor.Hangi android telefon uzun süre stabil gidiyor?Arkadaşım İphone 3G var hala taş gibi kullanıyor telefonu peki onunla aynı sene çıkan o kadar kullanılmış bir tane android gösterirmisin aynı performansı verecek?Bu tüm uzmanlar tarafında kanıtlanmış birşey android belki sana özgürlük veriyor ama stabilite vermiyor.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
5pnAzD.gif

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
@assasin34 @hsnklc Tartışmayı artık uzatmayın.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Her android bilmeyen gibi sizde android'im şişmesinden bahsetmişsiniz.android denen şey en altta linux çekirdeği olan onun üstünde dalvik olan onun üstünde uygulamaları çalıştıran yapı yani os olan bir işletim sistemi.android şişmez efendim:).şişen şey bu katmanların üstüne giydirilen arayüzdür.toucwiz,htc sende vs.üretici bu arayüzü ne kadar hafif ve işletim sistemine optimize yaparsa cihaz o kadar seri çalışır.örnek htc'nin cihazları ve nexus cihazlar.şöyle düşünün ikiside 50kg olan iki insanın birinin sırtına 100 kg yük vurun misal bu toucwiz olsun diğerine 10kg.cihaz donanımları ve arayüzleri ilişkide böyle.güvenlik meselesine gelince.önünüze gelen apk'ları kurmadığınız sürece sıkıntı yok.android'i ilk çıktığından beri kullanan biri olarak hiçbir güvenlik sıkıntısı ile karşılaşmadım.bilinçli kullanıldığı sürece android çok güvenli bir işletim sistemidir.tabi kıyaslama yapmam iOS ile.biri tamamen kapalı biri açık kaynak kodlu.burda da tercihler devreye giriyor.özetle android kasmaz efendim:)

Konu LG G2 ve 5s üzerine açılmış, g2 ve 5s kullanan biri olarak stock romunda ki ara yüz maalesef kasma yapıyor hatta xposedden modül kurduktan sonra 10 civarında şişme yapıyor sayfa geçişlerinde olsun veya uygulamalardan çıkarkan vb.

Her yerde söyledim yorumlarımı takip etseydiniz bilginiz olurdu ve androidi bilmiyorsunuz demezdiniz, her yerde söylediğim ise bu şişmeleri en aza indiren rom Cyanogenmod ara yüzünden ve stock romun içinde ki kullanmadığımız özelliklerin gitmesi sonucunda gayet stabil ve akıcı çalışan bir rom.

Android şişiyordan kastım ara yüz zaten androidi az çok bilen ve yorumları takip edenler neyi söylemeye çalıştığımı rahatlıkla anlayabilir.

Touchwiz,Optimus ara yüzü gibi bir çok ara yüz kasıyor evet fakat nexus gibi ara yüzlerde kasma oranı çok çok az.

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Rom, root gibi işleri seviyorsan. Kişiselleştirmeye önem veriyorsan LG G2 al. Yok telefonu alırım sorun çıkarmasin, aç açılsın kapat kapansın kafasında isen iPhone 5S al.

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
1800mah piller görücem ben iphone6 kullanacakları.yine duvar diplerinde priz arayacaklar.
Daha kesinleşen birşey yok o sadece samsungcu arkdaşların uydurmasından başka birşey değil. Hem nasıl 1gb ram ile iphone 2-3 gb ram kullanan samsung'a kafa tutuyorsa o pillerle de çok rahat tutar rahat olun.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278

Siz herhalde hiç uygulama yüklemiyorsunuz.
Android serivenüne galaxy s1. 2.1.1 ile başladım bütün Android sürümlerinide en son çıkan telefonlar ile kullandım zamanla şişme yapıyor, apk v.s kurmadan, telefon çok aşırı yavaşlıyor. iOS U iPhone 3G den bu yana da kullandım iOS kadar güven veren ve stabilite işletim sistemi görmedim .

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
iphone 5s dünyanın en güzel özelliklerine sahip akıllı telefonu dahi olsa o tasarımıyla gözümde sıfırdır uzun ve dar ekran o çerçeveler evlere şenlik zaten ön tarafı g2 kadar zarif olduğu gün kıyas yaparım ancak bu halde suratına bile bakmam şahsen.Telefon mu kumanda mı belli değil daha orantılı kasasıyla min boyutta max ekranı sunduğu için müziği benim için yeterli kamerası da yeterli daha uzun batarya süresi oyun performansının yeterli olması ve cihazda ne yaparsan yap aşırı ısınma olmaması sebebiyle benim oyum g2ye 10 aydır kullanıyorum hala da memnunum telefon 1 kez de düştü ufak çizik ve birkaç darbe izi dışında bisey olmadı ve bence tuşların arkada olması çoğu kişinin hoşuna gitmese de çok iyi olmuş o tuşlara alışıyorsun ve yanlarda tuş olmadığı için kullanım kolaylığı sağlıyor ayrıca g2 aynı zamanda bir kumanda ve harika çalışıyor ve hala iphonelarda bildirim ışığı yok.Tamamen kişisel tercih sadece sistemi için kalkipta bu kadar özellikten ödün vermem ben kullanıcısını bir yönden çeken firmaları sevmiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
G2 kullanmayan anlamaz G2 mükemmel bir telefon, iphone la karşılaştırılmaz bile iphone un ekranı kötü ram i az, ios içe kapanık kullanıcıları kısıtlayan bir işletim sistemi g2 den daha iyisi olsun derseniz g3 derim. iphone sokakta herkesin elinde doğan, şahin gibi. G2 kullanmak gerçekten ayrıcalık. Tam performans canavarı.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
bende aynı ikilemde kaldım. yıllardır iphone kullanıyorum ve açıkçası sıkılmıştım. geçen hafta g2 aldım. ios dan sonra androide geçmiş birisi olarak şimdilik gayet memnunum. telefon çok akıcı çalışıyor, herhangi bir sorun yok. ancak ipad air da kullandığım için karşılaştırma şansım var. uygulama konusunda popüler uygulamalar 2 cihazda da gayet kaliteli ve stabil fakat google market gerçekten çöp dolu. bir de bildirim merkezi apple cihazlarda çok başarılı. bildirim veren uygulama sayısı arttıkça androidde bariz bir ram darboğazına giriyorsunuz fakat ios da böyle bir sorun olmuyor. gerçi g2 de arayüz samsung cihazlardaki gibi kasıntı olmadığı için ram in yarısı neredeyse boş. bir de akıllı kılıf aldım g2 tadından yenmiyor. açıkçası kapağı kapattığımda küçük ekranda çıkan analog saat herşeye bedel

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
bende aynı ikilemde kaldım. yıllardır iphone kullanıyorum ve açıkçası sıkılmıştım. geçen hafta g2 aldım. ios dan sonra androide geçmiş birisi olarak şimdilik gayet memnunum. telefon çok akıcı çalışıyor, herhangi bir sorun yok. ancak ipad air da kullandığım için karşılaştırma şansım var. uygulama konusunda popüler uygulamalar 2 cihazda da gayet kaliteli ve stabil fakat google market gerçekten çöp dolu. bir de bildirim merkezi apple cihazlarda çok başarılı. bildirim veren uygulama sayısı arttıkça androidde bariz bir ram darboğazına giriyorsunuz fakat ios da böyle bir sorun olmuyor. gerçi g2 de arayüz samsung cihazlardaki gibi kasıntı olmadığı için ram in yarısı neredeyse boş. bir de akıllı kılıf aldım g2 tadından yenmiyor. açıkçası kapağı kapattığımda küçük ekranda çıkan analog saat herşeye bedel

Güzel yorumlamışsınız, iosdan sonra bir ferahlama gelmiştir dimi? :mrgreen:

2GB ramı var o cihazın bende 5s'e geçmeden önce g2 kullanıcısıydım tabi halen kullanıyorumda babamda :) 2GB ramı var boşta 250-300mb ram yeterde artar o cihaz için gayet iyi çalışıyor.

asıl soru ios mu android mi

daimi android

Applecılar ios diyecek Androidciler android diyecek :) bu böyle 1 yıl uzar :)

Hangisi size daha iyi gözüküyorsa onu tercih etmelisiniz.

Benim tercihim ios, güncelleme desteği uzun ve devamlı geliştiriliyor, çok stabil çalışıyor ve 4s şu anda takır takır çalışıyor hatta ios 8 aldı ve o zaman çıkan telefonlardan hangisi şu anda düzgün çalışıyor? güncelleme alıyor? ve halen satın alınıyormu :)

Çok uzun ömürlü olduğundan ios diyorum.

Android'in de gayet güzel bir işletim sistemi.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Güzel yorumlamışsınız, iosdan sonra bir ferahlama gelmiştir dimi? :mrgreen:

Hangisi size daha iyi gözüküyorsa onu tercih etmelisiniz.

Benim tercihim ios, güncelleme desteği uzun ve devamlı geliştiriliyor, çok stabil çalışıyor ve 4s şu anda takır takır çalışıyor hatta ios 8 aldı ve o zaman çıkan telefonlardan hangisi şu anda düzgün çalışıyor? güncelleme alıyor? ve halen satın alınıyormu :)

Çok uzun ömürlü olduğundan ios diyorum.

Android'in de gayet güzel bir işletim sistemi.
ben uzun zaman 4s kullanan biri olarak şunu söyleyeyim apple cihazlar gerçekten on numara çalışıyor. şuan benim 4s i eşim kullanıyor ama ios8 e geçmedim. çünkü okuduğum yorumlarda 4s in epey yavaşladığı yazıyordu. ama çok ilginç birşey paylaşayım sizinle beta sürümlerinde 4s sıkıntı yaratmıyorken final sürümde yaratıyor. aynı şey geçen sene iphone 4 ün başına gelmişti. bence apple biraz eski cihazlarını bilerek yavaşlatıyor ki insanlar yeni modellere yönelsin. ama 4s ios 7 de kaldığı sürece birkaç sene daha sorunsuz çalışacaktır. android ise tam tersi her yeni sürümde biraz daha hızlanıyor, biraz daha stabilleşiyor.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
ben uzun zaman 4s kullanan biri olarak şunu söyleyeyim apple cihazlar gerçekten on numara çalışıyor. şuan benim 4s i eşim kullanıyor ama ios8 e geçmedim. çünkü okuduğum yorumlarda 4s in epey yavaşladığı yazıyordu. ama çok ilginç birşey paylaşayım sizinle beta sürümlerinde 4s sıkıntı yaratmıyorken final sürümde yaratıyor. aynı şey geçen sene iphone 4 ün başına gelmişti. bence apple biraz eski cihazlarını bilerek yavaşlatıyor ki insanlar yeni modellere yönelsin. ama 4s ios 7 de kaldığı sürece birkaç sene daha sorunsuz çalışacaktır. android ise tam tersi her yeni sürümde biraz daha hızlanıyor, biraz daha stabilleşiyor.

''beta sürümlerinde 4s sıkıntı yaratmıyorken final sürümde yaratıyor. aynı şey geçen sene iphone 4 ün başına gelmişti.'' Burayı okuduktan sonra size cevap olarak şunu yazıcaktım: Apple bir zamandan sonra bilerek yapıyor ki yeni cihazlarını alalım diye ve siz aklımı okudunuz resmen :mrgreen:

Bide şöyle düşünmek gerekiyor bu kesinleşmemiş bir şey yani apple bilerekmi yapıyor yapmıyor bilmiyoruz ama 4s'in donanımı yetersiz olabiliyor yeni güncellemeye, şimdi 512mb ramı olan 1ghz işlemcisi olan android telefona Android L versen bence düzgün çalışmaz yani diye düşünüyorum.

Donanım yetersiz diye güncellemeyide kaldıramıyor stabilite problemleri ve performans problemleri yaşayabiliyor.

Ben 5s kullanıcısıyım bakalım ios 9-10 aldıktan sonra telefon ne hale gelicek eğer bu yavaşlama performans kaybı gibi sorunlar olursa ki olucağını hiç sanmıyorum, apple'dan vazgeçebilirim çünkü benim için akıcılık her şeyden önce geliyor, en ufak tekleme ve takılma yapması beni takıntılı birine çeviriyor.

Mesela g2 ile müziklere veya rehbere girince hani o yukarıda ki sekmeler var ya çağrı geçmişi, arama, rehber gibi yazıyor tıklayınca geçiş yapıyoruz işte rehbere girer girmez o yukarıda ki seçeneklere hızlı hızlı basarsanız arada takıldığını görüceksiniz bunuda ben keşfettim :mrgreen:

Sonra düzeliyor ve arka plandan kapatıyorsunuz ve tekrar girip sekmelerde hızlı geçiş yapınca takılmalar devam ediyor, 1-1,5 saniye sonra düzeliyor :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
HTC ONE M8 paranı birazdaha biriktir yurt dışı kayıtlı sıfırcihazlar var alırsın