Anka Kuşu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


sosyalistcaglar

Üyecik
Katılım
15 Kas 2007
Mesajlar
25
Puanları
0


Tür : Dram / Politik / Psikolojik
Gösterim Tarihi : 9 Kasım 2007
Yönetmen : Mesut Uçakan
Senaryo : Mesut Uçakan
Görüntü Yönetmeni : Mehmet Gün
Yapım : 2006,

Oyuncular

Yalçın Dümer , Kenan Bal , Ceren Öztürk , Rahmi Dilligil , Gafur Uzuner , Kaan Girgin , Cansu Şahin , Mahmut Hekimoğlu , Fatih Hürkan
Çocukluğunda ufak ve kendi halinde bir kasabada büyümüş olan Selman, anne ve babasını kaybedince okumak için büyük şehre gitmiş ve yıllarca burada kalmıştır. Çekmiş olduğu ilk filmle pek çok festivalde ödül ve övgü almış olsa da, kendi içinde bir türlü çözemediği hesaplaşmalardan kurtulamamaktadır.

Geçmişte yaşamış olduğu sakin ve kendi gelenekleri içinde yaşayan o kasaba ile yıllarca öğrenim gördüğü ve büyüdüğü metropolün karmaşası arasındaki ikilemin getirdiği çelişkiyi bir türlü içinden atamayan Salman, çok mutsuzdur. Artık bir çözüm bulmak zorunda olduğunun bilinci ile doğduğu kasabaya giderek Emin Efendi'yi bulur ve baş edemediği soruların cevaplarını onunla birlikte aramaya başlar.

Wachowski Kardeşler’in Matrix üçlemesinin paralelinde bir öyküsü olması nedeni ile ilgi çeken Anka Kuşu’nun yönetmeni, Türkiye'nin ilk bilim kurgu filmi olan Kavanozdaki Adam'dan ve geçen yıl vzyona çıkan Anne ya da Leyla'dan tanıdığımız Mesut Uçakan.
 
Üst
stat counter