Anime tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Merhabalar

Bilindik animelerin haricinde anime izlemedim .Ne önerirsiniz

Reaksiyon puanı
30
Steins Gate, Tokyo Ghoul, K-Project, Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu, Owari No Seraph, Guilty Crown, Tales Of Zestiria, Golden Time... Bunlar efsane yeter sana. :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Steins Gate, Zetsuen no Tempest, Haganai, Deadman Wonderland, Noragami, Tengen Toppa Gurren Lagann, Akame ga kill, Black Bullet, Absolute Duo, Ao no Exorcist, Another, Angel Beats, Biohazard (Resident Evil), Devil may Cry, Final Fantasy, Fate/Stay Night, Date A Live, Death Note, Danmachi, Gakuen Toshi Asterisk, Gate: Jietai Kanochi, Haiyore ! Nyaruko san, Mirai Nikki, Kokoro Connect, Monogatari, Kono Subarashii Sekai, Nisekoi, No Game No Life, Overlord, Plastic Memories, Shingeki no Kyojin, Sword Art Online, Toradora, Trinity Seven, Oregairu.

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Steins Gate, Zetsuen no Tempest, Haganai, Deadman Wonderland, Noragami, Tengen Toppa Gurren Lagann, Akame ga kill, Black Bullet, Absolute Duo, Ao no Exorcist, Another, Angel Beats, Biohazard (Resident Evil), Devil may Cry, Final Fantasy, Fate/Stay Night, Date A Live, Death Note, Danmachi, Gakuen Toshi Asterisk, Gate: Jietai Kanochi, Haiyore ! Nyaruko san, Mirai Nikki, Kokoro Connect, Monogatari, Kono Subarashii Sekai, Nisekoi, No Game No Life, Overlord, Plastic Memories, Shingeki no Kyojin, Sword Art Online, Toradora, Trinity Seven, Oregairu.
önce hangisini izlemeye başlamalıyım ? ve nereden izleyebilirim ?

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
K-Drama varken Animeyi kim takar. Bir descendants of the sun izle bak bakalım bi daha anime izliyor musun?:D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
K-Drama varken Animeyi kim takar. Bir descendants of the sun izle bak bakalım bi daha anime izliyor musun?:D
İkisi farklı türler bunun farkında mısın ? Kore Draması farklı bir tür, Anime eğlenceli, gülünç ve hiper aktif, gerçek dışı karakterleri ile seyirciyi eğlendirmeyi amaçlar ve konseptleri tamamen farklı. Anime/Kore Drama diye ayrım yapmak yerine neden ikisini de izlemeyelim ?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Türk Anime' den izleyebilirsiniz. Birçok anime orada mevcut.
Anizm'de bir seçenek ama açıkçası sadece Animelerde değil ama ben türkçe dublaja ve altyazıya gıcık oluyorum. Çevirmenler ayrı, seslendirenler ayrı fantezi yapıyorlar baya. Çevirmenler çok yanlış çeviriyorlar.

Lara Croft Tomb Raider 1 - Dakika 34:00 - 34:30 arasındaki seslendirme komedisi gibi :D

İngilizce versiyonunu izliyorum ve şunu söyleyebilirim ki ingilizce seslendirenler, çevirmenler bizimkilerden çok daha iyi.

Reaksiyon puanı
30
Kesinlikle katılıyorum. Ben Japonca izliyorum dublaj olarak favorimdir. Altyazı ise ingilizce tercihimdir. Ayrıca yüksek kalite indirip izlemek istiyorum diyorsan horrible subs' ı öneririm. Yeni animelerin çoğu ekleniyor oraya.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kesinlikle katılıyorum. Ben Japonca izliyorum dublaj olarak favorimdir. Altyazı ise ingilizce tercihimdir. Ayrıca yüksek kalite indirip izlemek istiyorum diyorsan horrible subs' ı öneririm. Yeni animelerin çoğu ekleniyor oraya.
Valla bunu ilk senden duydum hocam :D Horrible subs sayfasına bakarım. Genelde ben gogoanime.ch, ryuanime gibi sitelerden izliyor/indiriyordum.

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Anime olarak sadece death note u izledim baya hoşuma gitti. Şu animeyi kesinlikle izle diyebileceğiniz bi anime var mı?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Anime olarak sadece death note u izledim baya hoşuma gitti. Şu animeyi kesinlikle izle diyebileceğiniz bi anime var mı?

Steins Gate, Zetsuen no Tempest, Tengen Toppa Gurren Lagann, Akame ga kill, Ao no Exorcist, Another, Fate/Stay Night
Death Note sevdiysen sevmene ihtimal veriyorum verdiğim listeden bunları.

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Steins Gate, Zetsuen no Tempest, Tengen Toppa Gurren Lagann, Akame ga kill, Ao no Exorcist, Another, Fate/Stay Night
Saolasın

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
İkisi farklı türler bunun farkında mısın ? Kore Draması farklı bir tür, Anime eğlenceli, gülünç ve hiper aktif, gerçek dışı karakterleri ile seyirciyi eğlendirmeyi amaçlar ve konseptleri tamamen farklı. Anime/Kore Drama diye ayrım yapmak yerine neden ikisini de izlemeyelim ?
İkisi çok kafa karıştırıcı. Bana nedense Japonca çok kaba ve sert geliyor ve dublaj sevmiyorum:confused:. Yoksa bizde az izlemedik zamanında;)

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Yeni konu açmayayım dedim anime severlerden var mıdır böyle konusu değişik güzel anime önerileri sanırım fazla anime izlemenin zararı çabucak tüketmek oldu bütün animeler birbirine benziyormuş gibi geliyor konusu değişik yaşamdan kesitler aksiyon macera spor animeleri önerebilr msiniz bilimkurgu falanda olur ama çok klişe özel güçler büyüler gibi konusu olmasa sevinirm

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Drifters var ama yetişkinler için daha iyi olacağı kanaatindeyim biraz fantastik ve aksiyıyon var spor olarak hajime no ippo güzel

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Drifters var ama yetişkinler için daha iyi olacağı kanaatindeyim biraz fantastik ve aksiyıyon var spor olarak hajime no ippo güzel

Driftersın ilk bölümünü izledim biraz ama hoşuma gitmedi hajime no ippo güzele benziyor bölüm sayısı biraz fazla olduğundan şimdilik listeme aldım teşekkürler :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Yeni konu açmayayım dedim anime severlerden var mıdır böyle konusu değişik güzel anime önerileri sanırım fazla anime izlemenin zararı çabucak tüketmek oldu bütün animeler birbirine benziyormuş gibi geliyor konusu değişik yaşamdan kesitler aksiyon macera spor animeleri önerebilr msiniz bilimkurgu falanda olur ama çok klişe özel güçler büyüler gibi konusu olmasa sevinirm
Hunter x Hunter'a 14 Mart'ta başlayıp 31 Mart'ta bitirdim puanım 5/10
Beğendiğim yanları Gon karakterinin gelişimini ve Killua ile olan dostluklarını güzel işlemişler ve Departure açılış müziği
Beğenmedim çünkü gereksiz uzun ve kimera karınca arc'ından dolayı ben zevk alamadım Dr Stone ve FMA Brotherhood'u izlerken aldığım zevki bunda alamadım bundan sonra 100 ve üzeri bölüm olan anime izlemeyecem FMA Brotherhood 64 bölüm ve bu bana fazlası ile yetiyor
Hunter x Hunter'ı hiç ama hiç beğenmedim 2.kez oturup izlemem bile

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Hunter x Hunter'a 14 Mart'ta başlayıp 31 Mart'ta bitirdim puanım 5/10
Beğendiğim yanları Gon karakterinin gelişimini ve Killua ile olan dostluklarını güzel işlemişler ve Departure açılış müziği
Beğenmedim çünkü gereksiz uzun ve kimera karınca arc'ından dolayı ben zevk alamadım Dr Stone ve FMA Brotherhood'u izlerken aldığım zevki bunda alamadım bundan sonra 100 ve üzeri bölüm olan anime izlemeyecem FMA Brotherhood 64 bölüm ve bu bana fazlası ile yetiyor
Hunter x Hunter'ı hiç ama hiç beğenmedim 2.kez oturup izlemem bile

Yani başlarını sevmiştimde sonra biraz bozdu.Uzun animelere bende pek yanaşmıyorum ondan sonra izlediğim en uzun anime Bleach oldu.O da fena değil ama biraz sıkılıyor insan o kadar uzun şeylerde.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Yani başlarını sevmiştimde sonra biraz bozdu.Uzun animelere bende pek yanaşmıyorum ondan sonra izlediğim en uzun anime Bleach oldu.O da fena değil ama biraz sıkılıyor insan o kadar uzun şeylerde.
Benim için uzun anime FMA Brotherhood'tur 64 bölüm fazlası ile yetiyor bundan sonra ben 100 ve üzeri bölüm olan anime izlemem 2 hafta izle izle bitmiyor Hunter x Hunter animesi yüzünden asosyal oldum özellikle Kimera karınca arcı bana göre en sıkıcı en kötü rezil iğrenç arc 76'dan 136'ya kadar izlerken sinir krizi geçirdim reis bu arc o kadar uyuz ki izlerken cinnet geçirdim
Bundan sonra ben bölüm sayısı kısa olan animeler izleyecem 1 sezonu max 24-25 bölüm animeler bana yeter
One Piece önermeyi aklından bile geçirme 900 bölüm nedir lan zaman kaybı bence

Son düzenleme:

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Benim için uzun anime FMA Brotherhood'tur 64 bölüm fazlası ile yetiyor bundan sonra ben 100 ve üzeri bölüm olan anime izlemem 2 hafta izle izle bitmiyor Hunter x Hunter animesi yüzünden asosyal oldum özellikle Kimera karınca arcı bana göre en sıkıcı en kötü rezil iğrenç arc 76'dan 136'ya kadar izlerken sinir krizi geçirdim reis bu arc o kadar uyuz ki izlerken cinnet geçirdim
Bundan sonra ben bölüm sayısı kısa olan animeler izleyecem 1 sezonu max 24-25 bölüm animeler bana yeter
One Piece hiç başlama bile 900 bölüm nedir lan zaman kaybı bence
Bencede zaman kaybı:) Siz çok zorlamışsınız ben uzun animeyi yaz boyunca izlemiştim sıkıcı olduğu için ard arda izlenmiyor zaten. Biraz ara verip özleyince dönebilirsiniz sonra istediğiniz türden kısa anime önerebilirim. Bende her daim izlemiyorum şu an evde olduğum için bulursam izliyorum ama saatlerce oturmamak lazım günü harcamamalı yararlı işler yapmak lazım.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bencede zaman kaybı:) Siz çok zorlamışsınız ben uzun animeyi yaz boyunca izlemiştim sıkıcı olduğu için ard arda izlenmiyor zaten. Biraz ara verip özleyince dönebilirsiniz sonra istediğiniz türden kısa anime önerebilirim. Bende her daim izlemiyorum şu an evde olduğum için bulursam izliyorum ama saatlerce oturmamak lazım günü harcamamalı yararlı işler yapmak lazım.
hocam benim anime manyağı bir arkadaşım var bana Hunter x Hunter'ı o önerdi bende bitirecem diye söz verdim normalde ben yaz tatiline ertelemiştim coronadan dolayı okul tatil olunca bende tatilden istifade başlayım dedim ama bu animeyi hiç beğenmedim neden beğenmediğimi yukarıda yazdım
Hocam ben dizi ve anime konusunda takıntılı biriyim başladığım zaman bitirmek zorundayım çünkü bitirmezsem aklım orada kalıyor ve bir de spoiler yememek için böyle bir takıntım var
Ben kimera karınca arc'ı yüzünden çok sıkıldım sırf bitsin diye kendimi sıkarak izledim bundan sonra bir daha asla bölüm sayısı 100 ve üzeri olan anime izlemem hele bana One Piece önermeyin hayatta izlemem
zorladım çünkü bu animeden hiç zevk almadım zevk alayım diye günde 10 bölüm izleyerek ilerledim ama bu tükürdüğümün kimera karıncaları yüzünden nefret ettim yani işin özü ben bu animeyi hiç beğenmedim sırf arkadaşa söz verdim diye bitirmek için izledim
Mesaj otomatik birleştirildi:

1-2 hafta ara verip OnePunch Man izleyecem 2 sezon izleyip bırakacam bir de oyun oynamaktan okula geç kalan bir kızın animesi var 12 bölümlük onu izleyecem yaz tatilinde My Hero Academia Prison School Re Zero Print Death izleyecem güncel olarak Dr Stone Kalkanlı Kahraman ve My Hero Academia'yı takip edecem
FMA Brotherhood ise hafızamdan silinsin onu da yaz tatillerinde yarıyıl tatillerinde izlerim nasıl bir anime izleyicisi olduğum yazdıklarımdan anlaşılıyordur umarım

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Yu-Gi-Oh serisi Anime kategorisine giriyorsa ben bir ara baya bağımlısı oldum.
Tüm bölümlerine baktım heee

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Yu-Gi-Oh serisi Anime kategorisine giriyorsa ben bir ara baya bağımlısı oldum.
Tüm bölümlerine baktım heee
Yu-Gi-Oh'un zaten kendisi bir anime ben çocukken sadece 1-2 bölüm izledim yanlış hatırlamıyorsam dedesi kaçırılıyordu düelloda surat ifadesi değişiyordu kaşları çatık oluyordu
Benim favori animelerim Dr Stone The Rising of the Shield Hero ve FMA Brotherhood'tur