Ani FPS düşüşü Windows 10

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ravenclaw54

Üyecik
Arkadaşlar pc yi açıyorum herhangi bir oyuna veya google chrome açıyorum 5-10dk içerisinde ani bir fps düşüşü oluyor bilgisayar ölüyor sanki 20-30 saniye gibi bir süre deli gibi kasıyor pc sonrasında düzeliyor ufak bir vakit geçince bidaha yapıyor yani sık sık tekrarlıyor bunun çözümü formatmıdır,kaspersky ile tarattım pc yi trojan falan bulmuştu temizledi sonrasında yine yapmaya başladı,tavsiyelerinizi bekliyorum

NOT (ÖNEMLİ) : Bilgisayarı açıp yeniden başlat diyorum sonrasında bidaha olmuyor yani yeniden başlatınca bir şey olmuyor

safex

Üyecik
windows sorunlu olabilir ilk olarak temiz bir sıfırlama yöntemi ile çözüm arayalım eğer olmazsa donanımları kontrol ederiz beraber.

ravenclaw54

Üyecik
Windows 7 format atın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sisteminiz nedir?
Windows 10 Home hocam, bu arada bir ekleme yapayım windows'u kmspicodan key kullanıpta etkinleştirdim,ondan olabilir mi ? İnsanları ikiye bölünmüş kimi sıkıntısız diyor kimi kmspico virüslüdür diyor

Sıcaklık değerleri nedir bu arada?
Sıcaklığımda sıkıntı yok termal macun sürdürüp temizlettim pc yi daha sonra eve gelip kendim format attım ama formattan sonra sıkıntı olmadı sanırım windows'u korsan olarak etkinleştirdiğimden dolayı oldu ama net bir fikrim yok,asıl ilginç olan bilgisayarı yeniden başlattığımda hiç bir sıkıntı yaşamamam :/

VECTORRR

Profesör
Windows 10 Home hocam, bu arada bir ekleme yapayım windows'u kmspicodan key kullanıpta etkinleştirdim,ondan olabilir mi ? İnsanları ikiye bölünmüş kimi sıkıntısız diyor kimi kmspico virüslüdür diyor

Sıcaklığımda sıkıntı yok termal macun sürdürüp temizlettim pc yi daha sonra eve gelip kendim format attım ama formattan sonra sıkıntı olmadı sanırım windows'u korsan olarak etkinleştirdiğimden dolayı oldu ama net bir fikrim yok,asıl ilginç olan bilgisayarı yeniden başlattığımda hiç bir sıkıntı yaşamamam :/
korsan windows dediğiniz şey normal windowstan çok daha performanslı olanıdır güvenlik konusunda bir fark yok sizin sorununuz msconfig ayarları ile alakalıydı sanırım.

Utku Cabir

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yönetici
Moderatör
Sadece bundan bahsetmiyorum. Neredeyse bütün konularda fanboyluk benzeri hareketler sergilyorsun. Üstüne kenarda köşede (Site Sahibi Alınmasın) terbiyesizlik yapıyorsun.
Korsan Windows 10 sence neden daha performanslı, ya da güvenlik seviyesi aynı? Aydınlatır mısın?

VECTORRR

Profesör
Sadece bundan bahsetmiyorum. Neredeyse bütün konularda fanboyluk benzeri hareketler sergilyorsun. Üstüne kenarda köşede (Site Sahibi Alınmasın) terbiyesizlik yapıyorsun.
Korsan Windows 10 sence neden daha performanslı, ya da güvenlik seviyesi aynı? Aydınlatır mısın?
Onun aslında hazır mod filan yapıldığı için ama modlamayı öğrenerek kendi win 10 sistemini geliştirmek daha iyi olur eğer güvenilmezse.

Başka forumlarda filan çok uzun süre kullanan var ben ise canım sıkıldıkça format attığım için bilemiyorum.

Utku Cabir

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yönetici
Moderatör
Daha açıklayıcı olabilir misin? İnan bana yazdığından hiçbir şey anlayamıyorum.

ravenclaw54

Üyecik
Windows ile ilgili olduğunu zannetmiyorum çünkü format attıktan hemen sonra değil bir kaç program indirdim (exa radyo,team speak,photoshopcs6,notepad++ vb gibi programlar indirdim tahmin ediyorum bi tanesinden sağlam bir virüs bulaştı,termal macunu yanlış sürse bilgisayarcı sık sık sorun yaşardım diye düşünüyorum.

stat counter