Ani FPS düşmesi (RUST)

Bu konuyu okuyanlar

bambamjj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, yeni aldığım Hp laptop ile Rust'ı 50 fps alarak oynamaktayım. Fakat biraz oynadıktan sonra fps 5-10 arasına düşüyor ve şarj kablosunu çıkarıp 15-20 saniye bekledikten sonra geri takınca düzeliyor. bir kere olduktan sonra da 10 dakikada bir tekrarlamaya başlıyor. Donanımım oyunu karşılıyor, tamamen güncel ve ısınma sorunum yok. Isınma ayarlarını vs dahi yaptım ama sorun devam ediyor. Sizce ne yapmam gerekiyor? Önerisi olan var mı?
İlk kez bir foruma konu açmaktayım sürçü lisan ettiysem lütfen mazur görün.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
sarjdayken bataryanı deaktif etmiyo mu acaba bilgisayar, ben Msi kullanıyorum, oyun açınca sarjı azsa bile bataryanın direk kesiyo ve normal sarjda oynuyorum. garip

bambamjj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunun için bir şey yapmam gerekiyor mu? Bir de öyle denerim.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
işlemciniz sarj'da iken %100 çalışıyor sürekli öyle çalıştığı içinde ısınıyor ve GHz düşünüyor yavaşladığı için oyun ve ekran kartı yükünü kaldıramayıp drop yapmasına sebep oluyor sarjdan çektiğiniz zamanda kullanım değeri düşüyor ve soğuyor yeniden GHz yükseltiyor birtane soğutucu alırsanız sorun çözülecektir.

bambamjj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim. Soğutucu için bir öneriniz var mı acaba?

bambamjj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani fazla harcamak istemem açıkçası soğutucu için çok oyun da oynamam çünkü. en fazla 120-150 civarında bir şey bakabilirim. ne kadar ucuz o kadar iyi ama.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
O zaman bunu önerebilirim ama ısı sorunu yok demişsiniz oyun içi ısı değerlerine ve CPU GHz değerlerine baktınız mı ?

bambamjj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Isı değerine bakmayı bilmiyorum ama GHz kullanımı oldukça yüksek oluyor.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Tamam o zaman dediğim gibi soğutma alarak sorunu çözebilirsiniz ama HP leptopların altı kapalı oluyor sizin ki nasıl bir resim v.b birşey koyabilir misiniz ?