Android'te sadece uygulamaları yedekleme nasıl yapılır ?

Bu konuyu okuyanlar

muratveb

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Merhaba forumdaşlar :)

Ben bi konuda baya bi yakındığım için konu açma gereksinimi duydum. Arkadaşlar Galaxy S2 kullanıyorum ve sürekli rom değişiyorum gerek merakımdan gereksede çabuk sıkıldığımdan. Ve dolayısıyla tüm indirdiğim programlarım gidiyor.

Daha sonra tekrar telefonu kurup tüm uygulamarı marketten indiriyorum ki zaten şuan AKN devreye girdiği için onca uygulamayı indirmek işkence olcaktır...

Tüm programlarımı yedekleyebileceğim bir program falan varmıdır arkadaşlar? Ve eğer varsa bunu nasıl yapabilirim. CWM ile tüm rom yedekleniyor. Titanium Backup yine aynı şekilde tüm romu yedekliyor bildiğim kadarıyla. Ben sadece yüklü uygulamalarımı yedek almak sonrada yüklediğim romlara geri yükleyebilmek istiyorum .

Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar:flowers:

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Aslında Titanium Backup varsa başka uygulama aramana gerek yok çünkü TB uygulaması apk+veri dosyalarını yedekleyebiliyorsun ve marketten tekrar indirmene gerek kalmadan geri yükleyebiliyorsun. Ancak rom değiştirmeden önce sdcard içindeki TitaniumBackup klasörünü bilgisayarına yedeklemelisin bunu yapmazsan rom değişiminde klasörlerle beraber tüm yedekler silinir.

Alternatik olarak TB kadar kapsamlı sayılmaz ama ROM Toolbox Pro'yu da kullanabilirsin. Bu uygulama telefondaki tüm uygulamaları(sistem dahil)otomatik olarak yedekler sdcard içinde App_Manager klasörüne aktarır. Yine TB'de olduğu gibi bunda da rom değiştirmeden önce klasörün yedeğini almalısın. Bu uygulama ile TB arasındaki fark ise TB kendine özel bir yedekleme dosyası oluştururken RTP sadece apk dosyasının yedeğini oluşturur.

muratveb

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Aslında Titanium Backup varsa başka uygulama aramana gerek yok çünkü TB uygulaması apk+veri dosyalarını yedekleyebiliyorsun ve marketten tekrar indirmene gerek kalmadan geri yükleyebiliyorsun. Ancak rom değiştirmeden önce sdcard içindeki TitaniumBackup klasörünü bilgisayarına yedeklemelisin bunu yapmazsan rom değişiminde klasörlerle beraber tüm yedekler silinir.

Alternatik olarak TB kadar kapsamlı sayılmaz ama ROM Toolbox Pro'yu da kullanabilirsin. Bu uygulama telefondaki tüm uygulamaları(sistem dahil)otomatik olarak yedekler sdcard içinde App_Manager klasörüne aktarır. Yine TB'de olduğu gibi bunda da rom değiştirmeden önce klasörün yedeğini almalısın. Bu uygulama ile TB arasındaki fark ise TB kendine özel bir yedekleme dosyası oluştururken RTP sadece apk dosyasının yedeğini oluşturur.

Cevap için teşekkür ederim. Peki TitaniumBackup ile uygulama yedeğini tekrardan geri yüklemek istedğimde her seferinde Yükleme ekranı geliyor her uygulama için. Bunu otomatik yapmanın bi yolu yokmu yahu . Sinir oldum tüm uygulamaları apk kurar gibi yükledim manuel olarak :)

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Cevap için teşekkür ederim. Peki TitaniumBackup ile uygulama yedeğini tekrardan geri yüklemek istedğimde her seferinde Yükleme ekranı geliyor her uygulama için. Bunu otomatik yapmanın bi yolu yokmu yahu . Sinir oldum tüm uygulamaları apk kurar gibi yükledim manuel olarak :)

Elbette bununda kolayı var. Önce TB uygulamasını aç, ardından telefondan menü tuşuna bas ve karşına gelen menülerden Toplu İşler seçeneğine tıkla. Sonrasında açılan ekrandan Geri Yükle bölmesine gel ve yapmak istediğin işlemin başındaki Çalıştır butonuna tıkla. Ardından önüne uygulamaların listesi gelecek hangilerini kurmak istiyorsan onlara tik koy ve Toplu işlemi başlat butona tıkla sonrasında uygulamalar otomatik olarak yüklenecektir.

muratveb

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Teşekkür ederim arkadaşlar. Titanium Backup ile yedekledim. Dediğim gibi uygulamaları toplu olarak geri yükle dediğim halde yinede bana soruyor tek tek apk kurar gibi yükleyeyim mi diye. Neyse katlancaz artık o kadarınada :)

exorcist26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim arkadaşlar. Titanium Backup ile yedekledim. Dediğim gibi uygulamaları toplu olarak geri yükle dediğim halde yinede bana soruyor tek tek apk kurar gibi yükleyeyim mi diye. Neyse katlancaz artık o kadarınada :)

Büyük ihtimalle Pro yani ücretli sürüm kullanmıyorsunuz bundan dolayı tek tek soruyor. Eğer marketten ücretli verisyonunu edinirseniz tek tıkla tüm uygulamalarınız kurulur telefona.