Bu konuyu okuyanlar

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Androidde cmd kodu yazılabilecek uygulamalar ?en iyileri hangileri ?rootlu olsa güzel olur ?kullanıcı deneyimleri ?Ve nasıl kullanılır ? bir de windowstan farkı var mıdır ?

Reaksiyon puanı
5,172
Androidde cmd kodu yazamazsın terminal kodu yazabilirsin. Ama android terminalini kimse kullanmaz. Çünkü işlevsel değildir. Bunun yerine telefona chroot ile Linux kurup terminale erişim sağlamak yada ssh ile terminale bağlanmak daha mantıklıdır. Tabi becerebilirsen...

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Androidde cmd kodu yazamazsın terminal kodu yazabilirsin. Ama android terminalini kimse kullanmaz. Çünkü işlevsel değildir. Bunun yerine telefona chroot ile Linux kurup terminale erişim sağlamak yada ssh ile terminale bağlanmak daha mantıklıdır. Tabi becerebilirsen...
ben de nasıl işlevsel hale getrilir ?diyorum.
telefona mı chroot ile linux nasıl ?link atar mısın ?nasıl yapıldığının.
ssh nedir ?
sen anlat hele.ben uğraşırım beceririm .benim çok iyi hackden anlayan arkadaşım pes etti.onun bunun yanında çalışıyor.ben pes etmem lütfen anlat ya da link paylaş.

Reaksiyon puanı
5,172
ben de nasıl işlevsel hale getrilir ?diyorum.
telefona mı chroot ile linux nasıl ?link atar mısın ?nasıl yapıldığının.
ssh nedir ?
sen anlat hele.ben uğraşırım beceririm .benim çok iyi hackden anlayan arkadaşım pes etti.onun bunun yanında çalışıyor.ben pes etmem lütfen anlat ya da link paylaş.
Bazı şeyleri kendin araştırmalısın. Ssh işi daha kolay ilk olarak ondan başla Google da Türkçe kaynak var.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
ama ben onu demiyorum chrootla linux yani bilgisayar işletim sisteminden mi ?heralde öyle.onu telefon kaldırır mı ?

Reaksiyon puanı
5,172
ama ben onu demiyorum chrootla linux yani bilgisayar işletim sisteminden mi ?heralde öyle.onu telefon kaldırır mı ?

Görsel arayüze ihtiyacın yok.Eğer işlemler doğru yapılırsa Linux terminaline basit bir terminal uygulaması ile erişebiliyorsun. eğer görsel arayüze ihtiyacın olursa vnc ile bağlanabilirsin ama çok stabil olmaz. Zaten eğer hack ile uğraşacaksan hiçbir uygulamada görsel arayüze ihtiyacın yok ama dediğm gibi daha çok ekmek yemelisin. bu iş tor ağında hack tool aramakla olmaz.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
telefonda yapmayacağım.tablette yapılabilir.ama tableti de yeni kendi ellerimle tamir ettim.saol.ne yapacağımı araşþırayım.yaparım.tablette şu an olmaz.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
bataryayı değiştirmeden tamir etmek.yazılım tamiri,bir tek dokunmatik kaldı.okul tableti diye ucuza aldım zaten.dokunmatik de hangisinin uygun olacağını bilmiyorum.sen diceksin dokunmatiksizsiz olmaz.ben şimdilik geçici çözüm ürettim bile.mousela blutoothu açıp klavye de bağlanıyor.ama dokunmatiği olmadığı için çok can sıkıyor.bataryayla yazılımı bedavaya getirdik.
dokunmatikte alternatif yok parayla alıp kendim takacam.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Görsel arayüze ihtiyacın yok.Eğer işlemler doğru yapılırsa Linux terminaline basit bir terminal uygulaması ile erişebiliyorsun. eğer görsel arayüze ihtiyacın olursa vnc ile bağlanabilirsin ama çok stabil olmaz. Zaten eğer hack ile uğraşacaksan hiçbir uygulamada görsel arayüze ihtiyacın yok ama dediğm gibi daha çok ekmek yemelisin. bu iş tor ağında hack tool aramakla olmaz.
tor ağında hack tool de ararım.en ufak bir faydası olabilir.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
bataryayı değiştirmeden tamir etmek.yazılım tamiri,bir tek dokunmatik kaldı.okul tableti diye ucuza aldım zaten.dokunmatik de hangisinin uygun olacağını bilmiyorum.sen diceksin dokunmatiksizsiz olmaz.ben şimdilik geçici çözüm ürettim bile.mousela blutoothu açıp klavye de bağlanıyor.ama dokunmatiği olmadığı için çok can sıkıyor.bataryayla yazılımı bedavaya getirdik.

Ahahah ne yaptın batarya optimizasyonumu... O çözümler maalesef kısa vadeli oluyor uzun vadede hiçbir faydası olmuyor. Bu arada bu anlattıklarımı yapabilmek için dokunmatiğe ihtiyacın yok...

Yav zaten oralardan çıkan araçlar yabancı forumlara sızıyor. Normal bir kullanıcının ulaşabieceği tüm toollar yabancı forumlarda mevcut. Anca belki bir time katılırsın onlarla birlikte araç geliştirirsin vs işte o zaman belki farklı şeyler elde edebilirsin.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
senin söylediğin kelimeleri ben contraya benzetiyorum.hani contra son şarkısında bu iş youtubeda manken memesi aramayla olmaz benim sanatım diyor yaa!??.sen de tor ağında hack tool aramakla olmaz diyorsun.contradan mı etkilendin acaba.çok merak ettim de !????????

Ahahah ne yaptın batarya optimizasyonumu... O çözümler maalesef kısa vadeli oluyor uzun vadede hiçbir faydası olmuyor. Bu arada bu anlattıklarımı yapabilmek için dokunmatiğe ihtiyacın yok...

Yav zaten oralardan çıkan araçlar yabancı forumlara sızıyor. Normal bir kullanıcının ulaşabieceği tüm toollar yabancı forumlarda mevcut. Anca belki bir time katılırsın onlarla birlikte araç geliştirirsin vs işte o zaman belki farklı şeyler elde edebilirsin.
aynen.türk hack team mantıklı görünüyor.ayyıldız timden dewrem demedim için kovuldum.çok katı kuralları var hack teamlerin ve çok egoistler.

ama türk hack teamin de aşırı kuralcı ve egoist olup olmadığını bilemeyiz !

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
senin söylediğin kelimeleri ben contraya benzetiyorum.hani contra son şarkısında bu iş youtubeda manken memesi aramayla olmaz benim sanatım diyor yaa!??.sen de tor ağında hack tool aramakla olmaz diyorsun.contradan mı etkilendin acaba.çok merak ettim de !????????

aynen.türk hack team mantıklı görünüyor.ayyıldız timden dewrem demedim için kovuldum.çok katı kuralları var hack teamlerin ve çok egoistler.

ama türk hack teamin de aşırı kuralcı ve egoist olup olmadığını bilemeyiz !

O kim bilmiyorum.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Sen hiç bunlarla uğraşma bilgisayar hertürlü şart.

Reaksiyon puanı
5,172
Sosyal mühendislik açısından çok büyük katkısı var bu tür şeylerin. Ama gerçi günümüzde herkes başımıza hackır kesildiğnden birçoğuna bişey anlatamıyoruz. Bu arada o öve öve bitiremediğiniz kali nin geliştiricileri tarafından bu iş için geliştirilmiş bir tool var. Nethunter…

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Sen hiç bunlarla uğraşma bilgisayar hertürlü şart.
öyle ama paraya da kıyamıyorsun.6800 tl param var ne kadar tutar bir bilgisayar.

daha root deneyimleyemeden tabletim bozulmuştu.chrootla linux atmaktan bahsediyor.
rootu deneyimleyeyim.

Son düzenleme:

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
USB hata ayıklama açman lazım. Daha sonra, telefonu bilgisayara bağlıyorsun. CMD'yi açıyorsun.
Telefonda CMD açmak galiba imkansız.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
bilader bilgisayara bağlıyacaksan niye telefonla uğraşıyorsun ki ! kendi özel bilgisayarım olsa tamam her şeyi yaparım.babamın bilgisayarı adam yanında götürüyor bilgisayarı.o bilgisayara girerken de başında bekliyor beklemese bile günde 15 dakika - 30 dakika bakabilirsin.
bu sıralar şifre koydu! giremiyorum kırma yöntemi de vardır bilmiyorum.
ama dersen usb değil uygulamayla bağlayıp team wiewer gibi bilgisayarın imkanlarından yararlanacaksın dersen neden olmasın !!!
Aklıma siz getirdiniz.deneyelim.