Android'den Ios'a geçerken çekilen zorluklar

Bu konuyu okuyanlar

Mahmut Bolat

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Şu zamana kadar hep Android kullandım . Telefonumu yeni yıldan sonra değiştirmeyi düşünüyorum ve bu seçimde açıkçası riske girip İphone almayı düşünüyorum . Çevremde çoğu insanda var ve hala İphone 5 kullanan arkadaşlarım var hiç sıkıntı çekmediklerini söylüyorlar. Açıkçası Android'den Ios'a geçmek biraz gözümü korkutuyor pişman olurum diye . Aranızda bu değişimi yapan varsa çektiği zorluk oldumu ? merak ediyorum :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Uygulama bazlı çalışıyorsan zorlarnmazsın çok fakat ben android amiral gemilerinden birini(LG G6'yı amiral gemisinden saymıyorum) tercih etmeni tavsiye ederim.
Android cihazlar ses kamera ekran olarak birer multimedya canavarı.
Dosya atma kolaylığı ile office gibi uygulamarlada rahat çalışırsın daha özgürsün falan filan işte.

Mahmut Bolat

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Uygulama bazlı çalışıyorsan zorlarnmazsın çok fakat ben android amiral gemilerinden birini(LG G6'yı amiral gemisinden saymıyorum) tercih etmeni tavsiye ederim.
Android cihazlar ses kamera ekran olarak birer multimedya canavarı.
Dosya atma kolaylığı ile office gibi uygulamarlada rahat çalışırsın daha özgürsün falan filan işte.

Sosyal medya kullanıyorum genelde boş zamanlarımda oyun oynayıp şarkı dinliyorum . Herkes ses kalitesi süper diyorlar. Bir de Android'den sıkıldığım içinde böyle düşünüyor olabilirim :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sosyal medya kullanıyorum genelde boş zamanlarımda oyun oynayıp şarkı dinliyorum . Herkes ses kalitesi süper diyorlar. Bir de Android'den sıkıldığım içinde böyle düşünüyor olabilirim :)
Ses diyorsan HTC U11 üzerine telefon yok diyorlar şuan. Ben o kalas telefona hayatta para vermem sen 7 Plus alacaktın sanırım.
HTC U11 al. S8 al bunların ekranları kameraları vb daha iyi bence. Gidipte tasarımı belki de yeni iPhone ile gömülecek bir cihaza o parayı verme.

Mahmut Bolat

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ses diyorsan HTC U11 üzerine telefon yok diyorlar şuan. Ben o kalas telefona hayatta para vermem sen 7 Plus alacaktın sanırım.
HTC U11 al. S8 al bunların ekranları kameraları vb daha iyi bence. Gidipte tasarımı belki de yeni iPhone ile gömülecek bir cihaza o parayı verme.

S8 ve S8+ gerçekten hayallerimi süslüyorlar zaten . İphone'lere merak sardığım için onlara bi tık daha yakınım gibi. HTC U11 inceleme videolarına baktım sağına soluna basınca telefon bişeyler yapıyor o hoşuma gitmedi açıkçası. Türk aklı sonuçta çabuk bozulur diye geçti aklımdan :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
S8 ve S8+ gerçekten hayallerimi süslüyorlar zaten . İphone'lere merak sardığım için onlara bi tık daha yakınım gibi. HTC U11 inceleme videolarına baktım sağına soluna basınca telefon bişeyler yapıyor o hoşuma gitmedi açıkçası. Türk aklı sonuçta çabuk bozulur diye geçti aklımdan :)
HTC'nin kalitesiz malzeme çıkaracağını düşünmüyorum. Yıllardır metale şekil veren şirket böyle bir hata yapmaz(U11 cam kasa kenarlar metal ama :D sen dediğimi anladın benim.:D)
Uzun süre güncelleme garantisi de verdiler.
Merak salma hiç bir insanı çekecek özellikleri yok fazla sıkıcı bana göre.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
İphone 5 kullanıp hiç sıkıntı çekmeyen arkadaşların cümlesi şu örneğe benziyor benim passatım var çok memnunum şimdi bunu diyen adam muhtemelen hiç spor arabaya binmemiştir o yüzden kendi arabası ona dünyanın en mükemmel arabası gibi gelir.Şu 5 kullanan arkadaşın da bir s8e falan geçse bir daha iphone 5in sözünü dahi etmez :D

Reaksiyon puanı
258
Ben 2 ay önce geçtim zorluğu felan yok sadece hızlı şarjdan eksiliyorsun.Uygulamadan atmalar kasma vs. hiçbirşey yok.Sorun varsa da sorabilirsin.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Ben 2 ay önce geçtim zorluğu felan yok sadece hızlı şarjdan eksiliyorsun.Uygulamadan atmalar kasma vs. hiçbirşey yok.Sorun varsa da sorabilirsin.
Hızlı şarj nasıl desem pek öyle ahım şahım bir ihtiyaç değil olmasada olur kendimi örnek vereyim akşam yatarken takıyorum şarja sabah alıp işe gidiyorum akşama kadar şarjım yetiyor

Reaksiyon puanı
258
Hızlı şarj nasıl desem pek öyle ahım şahım bir ihtiyaç değil olmasada olur kendimi örnek vereyim akşam yatarken takıyorum şarja sabah alıp işe gidiyorum akşama kadar şarjım yetiyor
Benimde öyle olduğu zamanlar oluyor.Bir de hızlı sarj bataryayı öldrüyor bir süre sonra..Belki de Apple bunu bilerek getirmek istememiştir hızlı sarjı.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Biri 7 plus mı dedi :D 4500 tl parayı o telefona vermek yerine 500 tl eklerim üzerine giderin note 8 alırım 500 tl de hediye çeki var nasıl olsa aynı fiyata denk gelir üstelik note serisi bir telefon kullanmış olur. 5s di en son ıphonenin havalı oldu dönemler belki birgün yakalarsa bilemem ben 5s den sonra soğumaya başladım

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
O kadarda ezme ya sonuçta fiyatları daha düşük

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Benimde öyle olduğu zamanlar oluyor.Bir de hızlı sarj bataryayı öldrüyor bir süre sonra..Belki de Apple bunu bilerek getirmek istememiştir hızlı sarjı.
Hızlı şarj bazen öyle anlar geliyor ki çok büyük işe yarıyor acil çıkman gerektiği durumlar vs oluyor yani sürekli dışarıda olan birisi için taşına bilir şarj aletide sıkıntı

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Ancak gün ortasında biterse ne yapacaksın o kadar kötülediğimiz G6 bile 35 dakikada %50 şarj oluyor bence önemli bir özellik ayrıca pil 3-5 ayda ölmüyor en az 2 yılda

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Ancak gün ortasında biterse ne yapacaksın o kadar kötülediğimiz G6 bile 35 dakikada %50 şarj oluyor bence önemli bir özellik ayrıca pil 3-5 ayda ölmüyor en az 2 yılda
Powerbank diye bir icat var

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Kullanmadığım için soruyorum bu hızlı şarj özelliğini açıp kapata biliyor musun ayardan peki mallsef apple böyle birşey getirmediği için

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Hey allahım daha iyi seçenekler varken birde yanıma ağırlık mı yapacam savunmak için varya sizde elinizden geleni yapıyorsunuz kabullenin artık bir dezavantaj.
--- Gönderi Güncellendi ---
Kullanmadığım için soruyorum bu hızlı şarj özelliğini açıp kapata biliyor musun ayardan peki mallsef apple böyle birşey getirmediği için
Yok diye biliyorum ayrıca adaptörlede alakalı hem adaptörün hemde cihazın desteklemesi lazım desteklemeyen bir adaptör kullanırsan olmaz.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Hey allahım daha iyi seçenekler varken birde yanıma ağırlık mı yapacam savunmak için varya sizde elinizden geleni yapıyorsunuz kabullenin artık bir dezavantaj.
--- Gönderi Güncellendi ---

Yok diye biliyorum ayrıca adaptörlede alakalı hem adaptörün hemde cihazın desteklemesi lazım desteklemeyen bir adaptör kullanırsan olmaz.
Haklısın tamam yola çıktın bul bakalım priz şarj et ? Yeniliklere biraz adapte olun bazı şeyler o kadarda elzem bir şey değildir olursa iyi olur fakat yokluğuda o kadar sıkıntı olacak birşey değil malesef

ikinci si olarak note 4 de pil ayarlarında hızlı şarjı aç kapa var

atakanozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hızlı şarj uzun vadede bataryayı öldürüyor. Bu yüzden ben hızlı şarjı avantaj olarak görmuyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Powerbank diye icat var diyorsun ya. Apple'ın şarj aletinin değerlerine uygun powerbank alırsan o da gidip 3 saatte dolduruyor gidip hızlı şarj destekli alırsan daha hızlı doluyor ama sizin hızlı şarj bataryayaı öldürüyor söylemininize ters düşüyor.
3 saat powerbank takılı kalması eziyetten başka birşey değil. Hızlı şarj destekli powerbanklar ile android cihazlar 1.5 saatte doluyorlar.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Powerbank diye icat var diyorsun ya. Apple'ın şarj aletinin değerlerine uygun powerbank alırsan o da gidip 3 saatte dolduruyor gidip hızlı şarj destekli alırsan daha hızlı doluyor ama sizin hızlı şarj bataryayaı öldürüyor söylemininize ters düşüyor.
3 saat powerbank takılı kalması eziyetten başka birşey değil. Hızlı şarj destekli powerbanklar ile android cihazlar 1.5 saatte doluyorlar.
öyle diyorum yok böyle böyle diyorum yok öyle yani demek istediğim ne yaparsa yapsın firmalar keyfinize göre bir bahane bulacaksınız milyonlarca apple kullanıcısı sıkıntı etmiyor siz iki kişi daha apple kullanmadan sıkıntıya düşüyorsunuz. Garip bir olay ama yapacak bir şey yok sizin için.Bu bahaneler sizi bağlıyor genel kullanımda hiç sizin dediğiniz gibi dağlar kadar fark olmuyor bunu bilesiniz.

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Şu zamana kadar hep Android kullandım . Telefonumu yeni yıldan sonra değiştirmeyi düşünüyorum ve bu seçimde açıkçası riske girip İphone almayı düşünüyorum . Çevremde çoğu insanda var ve hala İphone 5 kullanan arkadaşlarım var hiç sıkıntı çekmediklerini söylüyorlar. Açıkçası Android'den Ios'a geçmek biraz gözümü korkutuyor pişman olurum diye . Aranızda bu değişimi yapan varsa çektiği zorluk oldumu ? merak ediyorum :)
Kardesim hicbir zorluk cekmezsin 1 hafta icinde alisirsin ve yillarca kullanirsin ben suan s7 edge kullaniyorum telefonumdan memnunum ios kullanim olarak ve arayuz olarak basit bir cihaz apple alacaksan zorlanmadan kullanirsin kisaca ama android gibi herseyi indirip goremezsin veya acamazsin kapali bir sistem

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Ne uzadı be şu şarj işi :D G4üm var 2 batarya kullanıyorum harici şarj aletim var bir bataryayı kullanırken diğeri evde bir köşede şarj oluyor en son ne zaman şarj aletiyle şarj ettiğimi hatırlamıyorum, bir batarya ile sabah çıkıyorum akşam eve geldiğimde %15 civarı kalıyor çıkarıp hazırda %100 olan bataryayı takıyorum öyle öyle gidiyor :)

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Ben söyleyim ne zorluk çekeceğini
1.ha deyince müzik atamayacaksın.
2. istediğin siteden cart diye dosya felan indiremiyeceksin (mesela film izle sitelerinde android tarayıcıda video basılı tutarak filmi indirebilirsiniz, daha sonra istediğiniz zaman izleyin wifi olan heryerde beleştir)
3.İstediğin kişiye blutout ile dosya gönderemiyecksin
4.telefonun sesi az, yükseltme yapamıyacaksın
5.her istediğin uygulama ve oyunu beleş yükleyemezsin (jailbreak hariç tabi oda uğraştırır, garandide gider, androidde apk yüklemek garantiyi yemez)
6.canın sıkıldı görünümü değiştirim diye hiçbişey yapamıyacaksın, sadece resim
7.ekrana widget ekleme, mp3 player ekleme, tek tıklama arama widgeti ekleme vs bir sürü şeyi iphoneda yapamıyacaksın
8. artık android cihazlar eskisi gibi yavaş değiller, tek iphone hızlı devri bitti.
9. Kullanılabirliği kolaylaştıran bildirim ledi, geri ve menü tuşları, daha bir sürü özellik iphone da yok.

neyse daha yazmayım :D

Reaksiyon puanı
16,118
home tuşuna uzun basıp uygulamaları kapatmayı özlersin...