Android'de pilinizin gücünü arttırın!

Bu konuyu okuyanlar

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Battery Doctor (Pil Koruyucu)

LolrI2J9DwZlLWeJ1HjGgSijeU2cmxmSEuoDJcRUjS0yvS-nOYZzGRsWGIbVnzOecs8=h900-rw

Açıklama
Battery Doctor(Pil Koruyucu)

Dünya çapında Android ve iOS'da ***150 milyon*** dan fazla indirildi. Battery Doctor£¬profesyonel güç yöneticisi£¬pil ömrünü uzatabilen en iyi ücretsiz batarya koruma programıdır.

*ÖZELLİKLER£º
(1) Kalan pil süresini kesin olarak tahmin eder
(2) Kullanmadığınız halde güç harcayan uygulamaları sonlandırır
(3) Pil ömrünü uzatan benzersiz 3 adımlı şarj yöntemi
(4) Pilin performansını artıran widgetlar
(5) Cihazınızı hızlandırır
(6) Bluetooth/WiFi gibi hizmetleri kapattığınızda pil ömründen ne kadar tasarruf edeceğinizi gösterir
(7) Cihazınızın donanım ve yazılımı hakkında bilgi verir

¡îTam Olarak Kalan Pil Ömrünü Tahmin Eder¡î
Çeşitli durumlarda pilin ne kadar dayanacağını söyler (oyun oynamak, wifi' yi açık ya da kapalı bırakmak vb.)

¡îBu Akıllı Koruyucu Pilinizi Korur¡î
Bu gerekli uygulama pil ile ilgili; ne zaman şarj etmeniz (ve daha önemlisi ne zaman etmemeniz) ile alakalı ipuçlarından, pil ömrünü yiyen gereksiz uygulama ve donanımları kapatmak ve bizim benzersiz 3 adımlı şarj yöntemimiz gibi bataryanın ömrünü uzatacak daha gelişmiş araçlara kadar her şeyi yapar. Battery Doctor etkili bir şekilde pilinizi korur.

¡îProfesyonel Şarj İşlemi¡î
Bu uygulama pilin en iyi şekilde şarj olmasını sağlamak için şarj oluşunu 3 adımlı bir sistem ile düzenler ve aşırı şarj etmemeniz için hatırlatır. Ayrıca güç tüketimini görüntüleme ve düzenleme özelliklerine de sahiptir.

¡îWidget Destekli¡î
"Görev Yöneticisi" widget'ı güç tüketiminizi uygun şekilde iyileştirir. 4x1 widget Wifi, Veri, Parlaklık¡*vb. özellikleri ve tasarruf modunu yönetmenizi kolaylaştırır.

Soru&Cevap

S: Battery Doctor güçten tasarruf edip pil ömrünü uzatabilir mi?
C: Evet. Kullanılmadığı halde güç harcayan uygulamaları kapatarak güç tasarrufu yapmak için ana ekrandaki daireye dokunun (Güç Tasarrufu). Daha uzun ömürlü bir pil için Battery Doctor'ın şarj olurken 3 adımlı şarj döngüsünü uygulamasına izin verin. Güç tüketiminizi uygun bir şekilde iyileştirebilmek için "Görev Yöneticisi" widget'ını kullanın.

S: Tam şarj nedir ve ne anlama gelir?
C: Pillerin hafızası vardır, bu hafızalar şarj alışkanlıklarına göre değişir, bu yüzden cihazınızı nasıl şarj ettiğiniz çok önemlidir. Pil yaklaşık %20 civarındayken telefonu şarja takın ve Battery Doctor size 3.aşama yavaş şarjın tamamlandığını söyleyene kadar şarj pili edin. Cihazınızı şarjda tutarak aşırı şarj etmeyin veya kısa aralıklarla az şarj etmeyin.

S: "Tasarruf Modu" nasıl çalışır?
C: "Tasarruf Modu" arama yapma ve mesaj gönderme/alma hariç cihazınızın tüm gereksiz özelliklerini kapatan olağanüstü bir ayardır. Wifi, Veri, GPS, vb. pil ömrününü sağlamak ve gücü korumak için kapatılır.

S: Widgetları nasıl ayarlayabilirim?
C: "Görev Yöneticisi" widget'ı kurulumla birlikte ana ekranda gözükecektir. Wifi/gbs/vb gibi özellikleri gösteren diğer widget, cihazınızdaki herhangi bir widget gibi kurulabilir.

Not: Programın Türkçe çevirisi bitti. Clean Masterin yapımcısından Battery Doctor. Kullanmanızı tavsiye ederim.

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Pil dolum ömrünü azaltır Tavsiye Etmiyorum hiçbirini

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1

Emektar telefonumda 3 ay buna benzer (hepsi aynı halt) uygulama kullandım başta işe yaradı sonra normal kullanım oldu uygulamayı sildim bu süre sonra ve kısa süre sonra normal kullanimin altına düştü. Bilmiyorum o zamanlar ben bu uygulama yüzünden olduğunu düşünmüştüm. Tabi bu benim şahsi fikrim bunun kanıtı yok.kimseyide yanlış yönlendirmek istemem.
Chip tavsiye etmiş demişsiniz, chip dediyse daha fazla lafta söylemem :)

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Pil dolum ömrünü azaltır Tavsiye Etmiyorum hiçbirini

alakası yok çünkü programın doğrudan bataryaya bir müdahalesi yokki programın amacı sadece pil sarfiyatı yapan uygulamarları kapatmak ve kendi oluşturduğu veya sizin oluşturduğunuz profil ile telefonunuzun ayarları ile oynayarak pil kullanımını arttırmaktır

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
gece 12 de yatarke takıyorum sabah 8 de çekiyorum bu süre sarja zarar verir mi

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
boş iş derim daha fazla telefona zarar verir bu arada chip takipçisiyim

roseofmylove

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya arkadaşlar bu uygulamaların yararı mı zararı mı olduğunu bir çözemedim gitti. Kimi yarıyor diyor kimi işe yaramaz daha kötü yapar diyor. Yok mu bunun net bir açıklaması :(

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Ya arkadaşlar bu uygulamaların yararı mı zararı mı olduğunu bir çözemedim gitti. Kimi yarıyor diyor kimi işe yaramaz daha kötü yapar diyor. Yok mu bunun net bir açıklaması :(

Program kısaca telefonunuzun pili uzun süre gitsin diye ışığı kısıyor ayarları en düşük seviyeye geitiiryor. Bunda zarar olmaz.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Bende hiçbirşey yok ekranı kapatmadan çalışan uygulamaları sonlandırıyorum jb nin kendi özelliği ile ekran kapandıktan sonra 1-2 dakkaya uykuya giriyor bataryayı hiç harcamıyor ama bazı programlar bunu engelliyor onun için telefon uykuya düzgün yatamıyor ona dikkat edin yeter bence.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Comodo Battery Saver bu alanda bence en iyi uygulama. Ücretsiz ve reklamsız. İşinide çok iyi yapıyor. Herkese tavsiye ederim.

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Programı kullanıp kaldırdıktan sonra telefon yavaş şarj etmeye başlıyor. Bu sorun tüm batarya programlarında mevcut. Bir süre yavaş şarj eden tel bir süre sonra düzeliyor. (Yaklaşık 1-2 hafta) Programı ilk defa kaldırdım. Ve bu sonucu aldım.

murat25

Asistan
Reaksiyon puanı
4
google play de bu tür programları yükleyenlerin yaptığı yorumlar hep olumsuz.yorumları okuduktan sonra yüklemekten vazgeçtim.herşey programlara bırakmamak lazım.kendimizin de dikkat edeceği şeyleri yapmak lazım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu programda widget te daireye bastığım zaman 10 dakkada bir basıyorum mesela devamlı 3 uygulama sonladırıldı diyor halbuki kullanmadığım halde bunun telefona zararı olablirmi yada hangi tür uygulamaları sonladırıyor.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Greenify adlı uygulamayla telefonunuzdaki uygulamaları uyutarak şarj performansını arttırabilirsiniz. Ama dikkat edin Facebook, Whatsapp gibi sosyal medya uygulamalarınızı seçmeyin. Eğer sosyal medya uygulamalarınızı da Greenify ile uyutursanız size Facebook ve Whatsapp gibi uygulamalardan bildirim gelmeyebilir.

Son mesajlar