Android vs İos Game of Thrones uyarlaması

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve Mustafa Deliktaş tarafından 13 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. Mustafa Deliktaş

Mustafa Deliktaş Hercules Jr Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    442
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Öğrenci

- Android vs İos Game of Thrones uyarlaması

Merhaba arkadaşlar bugün aklıma rastgele takılan ( saçma bulabilirsiniz fakat bunlar şahsi görüşlerim :) ) bir kaç şeyi yazmak istedim buyrun başlayalım :)

Game of thrones izlemeyenler anlamayabilir hatta son bölüme kadar izlemiş olmanız önerilir :)

Şimdi öncelikle karakterleri tanımlayalım

Daenerys Targaryen = Android

Cersei Lannister = İos

Ejderhalar = Google

Akgezenler = Virüsler

Jon Snow = Nokia

Bildiğiniz üzere (öyle olduğunu varsayıyorum) İlk sezonlarda daenerysi (androidi) kimse takmıyordu,ordan oraya resmen pazarlanıyordu nerdeyse. Tabi baştan beri (epıl) Lannister ailesi tahtta oturuyor, el değiştirdi (steve jobstan sonra) tabi ki yani oğullar öldü ama sonuçta halaa Lannister ailesi tahtta.

Benzerliği kurabilirsiniz, cersei katı biri tıpkı epıl gibi. Çoğu kişi halkın (insanımız) çoğunluğu boyun eğiyor diye arkasında duruyor. Cersei de önüne geleni indirebilecek güce sahip olduğunun farkında zaten. Ama daenerys nasıl biri? Sınırları kaldırmak istiyor köleliği yok etmeye çalışıyor sınıf farkını kaldırmak istiyor, çoğu zaman cerseinin tersini düşünüyor.

Aradan zaman geçtikçe sezonlar ilerledikçe daenerys güçleniyordu. Evet çok zor zamanlar geçirdi ama ejderhaları olduktan sonra (Google androidi aldıktan sonra) güçlenmeye başladı. Tabi ejderhalar da başta pek bir işe yaramıyordu ama zaman geçtikçe hem ejderhalar hem daenerys güçleniyordu. Hatta sonlarda o kadar güçlü oluyor ki Lannister ailesi ile aynı masaya oturacak makama geliyor.

Araya biryerlere sıkıştırayım Akgezenler meselesini, şimdi bunlar virüs dedim ya, dikkat ederseniz bu akgezenler kuzeyi yani daenerys ve donanmasını tehdit ediyor, tabii ki Lannisterlar için de sorun olabilir ama onlara çook uzaklar ve akgezenler direk kuzeyi tehdit ediyor :)

E tabi jon snow bir aralar kendi başınaydı (Windows phone) çok iyi işler çıkarsa da bunlar kendi çevresine yayılmaktan öteye geçemiyordu. Piyasada daha fazla yer edinmesi gerekiyordu. Bunu bildiği için daenerys (android) ile işbirliği yaptı ve artık jon snow da büyük savaşa ufak da olsa girmiş bulundu.

Bu amansız mücadele eskiden yoktu bile yani daenerys kim tahta oturmak kim. Ki gerçekten de eskiden android cihazlar epılın yarısı bile olamazdı. Fakat gittikçe güçlenmeye başladılar ve tahtta hak beyan ediyorlar. Günümüzde olduğu gibi ikiye ayrılmışlar zaten kimisi daenerysi kral olarak görüyor kimisi de Lannister ailesini.

Bu mücadele bir süredir devam ediyor ki devam da edecek, son dönemlerde daenerysin iddiası arttı ama bakalım son sezonda kim alacak tahtı. Yani diyeceğim odur ki 1-2 nesil sonra tahtın gerçek sahibi belli olacaktır :)

Lannister ailesi tahtta kalmayı başarabilecek mi yoksa daenerys heryeri yakıp yıkabilecek mi görelim bakalım :)

Eksik veya yanlış birsürü şey çıkabilir ben sadece ufak da olsa bağlantı bulduğum yerleri birleştirdim. Sizler de dilediğinizce ekleme düzeltme önerebilirsiniz. İyi forumlar herkese :)

F1kan bunu beğendi.

2. F1kan

F1kan Profesör

Beğenileri:
    1.248
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    alanya
    wintır is kaming (Oreo)

Mustafa Deliktaş bunu beğendi.
  3. mia.wallace

mia.wallace Doçent

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bahçelievler
    Allahim sirf su muhabbetleri anlayabilmek icin got izliyorum... duzgun site de yokki torrentlerle doldurdum telefonu...

4. Mustafa Deliktaş

Beğenileri:
    442
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Öğrenci
    kaçıncı sezon ? 7yse bende vardı sağlam linkler :)

5. crixuss78

crixuss78 Üyecik

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbu
    U know nothing Jon Snow

6. nader11neu

nader11neu Asistan

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Teknik Uzman
    Yer:
    Hollanda
    :) Saygılar ...

mia.wallace bunu beğendi.
  7. F1kan

F1kan Profesör

Beğenileri:
    1.248
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    alanya
    Allah belasını versin son sezonun. Bir son 2 bölüm iyidi gerisi ha oldu olucak

8. Mustafa Deliktaş

Beğenileri:
    442
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Öğrenci
    6. bölüm şimdiye kadarki en mükemmel bölümdür dedim ama 7.yi izleyene kadardı o fikir :)

9. mia.wallace

mia.wallace Doçent

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bahçelievler
    2deyim daha.. breaking bad ve dexter izledim simdiye kadar bunuda izleyip zirvede birakicam

10. Mustafa Deliktaş

Beğenileri:
    442
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Öğrenci
    o zaman biraz spoiler yemiş oldunuz sanki :)

11. mia.wallace

mia.wallace Doçent

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bahçelievler
    Yo okunadim hepsini np :D