Android Uyku Modu (deep Sleep) i aktif etme

Bu konuyu okuyanlar

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
cvchj.png

evet beyler ortak sorunumuzu çözdüğüm yöntemle karşınızdayım öncelikle başıma gelen olayı anlatayim akşam full sarj ile uyuduğum zaman sabah telefon %12 lere düşmüş şekilde elime alıordum ve telefon ateş gibi ısınmış oluyordu hiç bir işlem olmadan sarjın tükenmesi garip bir olay sonra fark ettimki telefon uyku moduna geçmiyor normalde otomatik olan bir işlem çeşitli uygulamalar yüzünden olduğunu tahmin ediyorum sonra araştırmalarım sonucu amacıma ulaştım dün gece itibariyle sabah telefon %80 lerdeyken uyandım büyük bir düşüş olmamış şimdi yöntemime geçiyorum anlatımı sizinde telefonununzda aynı sorun varmış gibi açıklıyıcam
öncelikle telefonunuzda ayarlar ve ses denetiminden dokunma sesleri tuş kilidi sesleri gibi özellikleri inaktif edin daha sonra telefonu uçak moduna alın biraz bekleyip telefonu kapatın bataranızı söküp bir kaç dakika bekleyin sonra bataryanızı tekrar takıp telefonu açın açıldıkdan sonra ellemeyin bir 10 dakika telefon öylece kalsın telefonu uçak modundan çıkartın işleminiz bitmiştir

NOT:CPU SPY uygulamasıyla cihazın uyku moduna geçip geçmediğini öğrenebilirsiniz bu işlemi yaptıkdan sonra uygulamanın sayaç bilgilerini sıfırlayarak cıhazı kullanmadan bıraktığınızda uyku moduna geçilmişmi nekadar uyku modunda kalmış öğrenebilirsiniz

WolfeXtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
1
açık olan bütün uygulamaları kapatırsanız hatta bütün hizmetleri devre dışı bırakırsanız böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. üstüne de bi rami temizledin mi tamam. sabah kalkınca şarjın %1 - %2 düştüğünü görürsünüz.

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
açık olan bütün uygulamaları kapatırsanız hatta bütün hizmetleri devre dışı bırakırsanız böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. üstüne de bi rami temizledin mi tamam. sabah kalkınca şarjın %1 - %2 düştüğünü görürsünüz.

açık uygulama bıraktığımı nerden biliyorsun ? araştır interneti bir çok kişide bu sorun mevcut ;)

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
açık uygulama bıraktığımı nerden biliyorsun ? araştır interneti bir çok kişide bu sorun mevcut ;)

Açık uygulama bırakmamış olabilirsin (bildiğin kadarıyla) ama anlattığın yöntemde çok bilimsel gelmedi hani. :)

aliska

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla bende s2 var aksam 100% olan sarj sabah 97% felan oluyor..boyle bir sorun yok ve cokca uygulama yuklu sadece wifi,senk.,data veri, kapali gerektigi zaman acip kapatirim..benim anlayamadigim sudur..piyasada bir cok oyun var(cokda guzel olanlar var oyun oynamayi sevmedigim halde yuklu oyunlarim var) programlar var..sinirsiz internetim var..gercekten programcilar iyi calisiyor guzel seyler uretiyor ama telefoncular bunlara ayak uyduramiyor sanirim..telefon her seyi destekliyor ama az oyun oyna biraz nette gez bataryaniz tabana dayaniverir..ee ne anlami kaldi bu programlari yuklemenin,sinirsiz internetin? bence bu cok buyuk bi sorun..goz boyamak icin degil musteri memnuniyeti icin uretim olmasi gerekmez mi?..bu batarya konusunu halletmelerini dort gozle bekliyorum umarim uzun surmez..onu kapat bunu kapat oyun oynama nette gezme..eee o zaman niye urettin bunlari..bu cozum gecici bi cozum..

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Gece yatarken %100 de bırakıyorum telefonu.10 saat sonra uyanıyorum.Bakıyorum hala %100.Bazen mobil veriyi açık bırakıp yatıyorum.O zamanda %5-10 arası düşüş oluyor.Cihazına virüs girmiş veya bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir.Ayrıca anlattığın yöntem pek mantıklı gelmedi.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
cm7 rom da En Düşük Frekansı 128 MHz yapınca sabaha kadar %1 azalma anca oluyor bazen olmuyorda :D

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
benim de geceleri şarz kaybım &1 ya da &2 civarları oluyor

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
vallaha size mantıksız gelebilir ama bu yöntemle ben sorunumu çözdüm :) çözmüş olmasam iddaa etmem bunu ics ile ilgili genel bir sorun bu uyku modu araştırıp görebilirsiniz bir çok kişi bu dertten muzdarip

murti078

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bendede aynı sorun var sana özel mesaj attım ama ulaşmadım telefonum xperia s, cebimde dururken bi bakıyorum ekran aktıif kalmış telefonun şarjı bitmiş benimkinin bataryasıda çıkartılmıyor ne yapmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok zekisin öyle olmuyo işte telefon uyku moduna girmiyor ne yapsam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cm7 romdaEn Düşük Frekansı 128 MHz yapınca sabaha kadar %1 azalma anca oluyor bazen olmuyorda :D

bahsettiğiniz ürünü bulamadım markette arama motorlarındada fazla bişey çıkmıyor nedir inderebileceğimiz adres varmı ? teşekkürler

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
cm7 romdaEn Düşük Frekansı 128 MHz yapınca sabaha kadar %1 azalma anca oluyor bazen olmuyorda :D

bahsettiğiniz ürünü bulamadım markette arama motorlarındada fazla bişey çıkmıyor nedir inderebileceğimiz adres varmı ? teşekkürler

CM7 dediğim rom yani yazılım hocam uygulama değil :)

tnhnzngn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bu sorunu telefonu aldığım günden berri yaşıyorum denilebilir nedenini buldum ve derin bir oh çektim. Hiçbir Forumlarda yazmıyordu bende üyelik kurup sizinle paylaşmak istedim. S3 le alakalı bi durum yok. O dediğiniz işlemlerle de alakası yok. Okulda Hafıza kartını arkadaşa verdim 2 dersliğine bi baktım düzeldi. sorun hafıza kartındaymış (microsd) galiba içinde virüs vardı kasma filan yoktu ama hiç deep sleep moduna almıyordu. Şimdi bu problemi buldum başka bir problem var .s s3 e 4.3 güncellemesi geldi 2 aydı bazı telefonlara gelmiyo, gelmeyen telefonlar içerisinde benim telefonumda var. Neyse araştırdım benim telefon paralel ithalatmış iran sürümü var galiba içerisinde. Ya biraz beklicem yada yol üzerindeki samsung servisine götürüp yaptırcam..
Telefonun iran sürümü olması hiçbir eksikliğini göstermiyor benim telefonum kaçak mı çakma mı vs vs gibi düşünmeyin :d büyük ihtimalle 4.4 kitkat gelicek s3 lere, ben daha 4.3 ü güncelleyemedim :( :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya arkadaşlar bu samsung galaxy I9082 grand duos telefonda uyku modu özelliği yokmu kılıf alıcam pencereli kılıf herkez bu telefonlarda uyku modu yok alsanda bi faydası olmaz diyor ne yapmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar kore s5 var otamatik arama kabul ediyo bunu nasıl devre dışı bıraka bilirim bana yardımcı ola bılırmısınızz

Y

yamtar01

SDN Okuru
Kardes benim telin bstaryasi cikmiyor gomulu o nasil olacak?