Android uygulama bildirim sınırı

Bu konuyu okuyanlar

BORAN44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaslar

Android telefonumda uygulamalar devamli bildirim gonderiyor ve telefonumda birikiyor. Ben gun icinde musait olunca onlari okuyup atiyorum.

Ama bazi uygulamalar bildirimler belirli bir sayiya ulasinca bildirim gondermemeye basliyo

Mesela nabiz uygulamasinda bu sorunyok. 3 gun hic ellemesemde kac tane bildirim birikmis bakmiyo yeni bildirimler gelmeye devam ediyo

Ama anadolu ajans ve twitterde bir noktadan sonra artik bildirim gelmiyo

Bu sınırı nasil kaldirabilirim

Son düzenleyen moderatör:

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Bu gibi bildirim sınırlamalar ile ilgili bugüne kadar hiçbir ayar görmedim. Büyük ihtimalle uygulamalar yapay zeka ve ya reklam stratejilerinin gereği daha az bildirim göndermeye başlıyorlar bir yerden sonra. Örneğin günde 2 saat telefonla vakit geçiren birine,günlük 40 bildirim fazla gelir. (Bütün uygulamalardan.)
Ama benim gibi günlük 7 saati geçen birine (Keşke bildirim gelse diye içimden geçiririm) her bir saatte Twitte'dan, bağımsız süre ile WhatsApp'dan, oyun alışkanlığıma göre belirli saatlerde oyunlardan vs. bildirimler geliyor. Buna bir müdahale olduğunu sanmıyorum. Siz bildirimleri kapatmadığınız ve ya bildirimleri belli ayarlarla (Örneğin posta kutusu uygulamalarında fazla hesap kullanıyorsanız sadece şu hesaptan gelen postalar için bildirimler gibi) yönetmediğiniz sürece bildirim gönderme işlemi tamamen uygulama tarafından yönetiliyor.
Bu link ise bildirim "sıklığını" etkiler. Bildirim limitini değil. Yani zaten siz bildirimlerinizin birikiğini söylemişsiniz. Limite bir etkisi olacağını sanmıyorum.

BORAN44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnceledim.ama.benim sorunumun cozumu burda yok maalesef

Bu gibi bildirim sınırlamalar ile ilgili bugüne kadar hiçbir ayar görmedim. Büyük ihtimalle uygulamalar yapay zeka ve ya reklam stratejilerinin gereği daha az bildirim göndermeye başlıyorlar bir yerden sonra. Örneğin günde 2 saat telefonla vakit geçiren birine,günlük 40 bildirim fazla gelir. (Bütün uygulamalardan.)
Ama benim gibi günlük 7 saati geçen birine (Keşke bildirim gelse diye içimden geçiririm) her bir saatte Twitte'dan, bağımsız süre ile WhatsApp'dan, oyun alışkanlığıma göre belirli saatlerde oyunlardan vs. bildirimler geliyor. Buna bir müdahale olduğunu sanmıyorum. Siz bildirimleri kapatmadığınız ve ya bildirimleri belli ayarlarla (Örneğin posta kutusu uygulamalarında fazla hesap kullanıyorsanız sadece şu hesaptan gelen postalar için bildirimler gibi) yönetmediğiniz sürece bildirim gönderme işlemi tamamen uygulama tarafından yönetiliyor.

Bu link ise bildirim "sıklığını" etkiler. Bildirim limitini değil. Yani zaten siz bildirimlerinizin birikiğini söylemişsiniz. Limite bir etkisi olacağını sanmıyorum.

Maalesef sorunum buda degil

Mesela anadolu ajans uygulamasinda tum haberler bildirim olarak gelsin diyorum

Geliyor bir sorun yok
Fakat 40 uzerine cikinca artik gelmemeye basliyo

İnceleip 3-5 tane kaldirinca tekrar onun yerine 3-5 tane bildirim geliyo

Benim.istedigim bu siniri kaldirmak 40 degil 100 200 bakmasin ust uste gelsin bildirimler

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
İnceledim.ama.benim sorunumun cozumu burda yok maalesef

Maalesef sorunum buda degil

Mesela anadolu ajans uygulamasinda tum haberler bildirim olarak gelsin diyorum

Geliyor bir sorun yok
Fakat 40 uzerine cikinca artik gelmemeye basliyo

İnceleip 3-5 tane kaldirinca tekrar onun yerine 3-5 tane bildirim geliyo

Benim.istedigim bu siniri kaldirmak 40 degil 100 200 bakmasin ust uste gelsin bildirimler
Tahminimce RAM kullanımını azaltmak için yapılmış bir kısıtlamadır. Kırk tane bildirimi nasıl biriktiriyorsun zaten? :) Heneb bir araştırma yapayım ama bunu şu ana kadar fark eden kullanıcı sayısı %1 falandır. Yani çözüm bulunabileceğini sanmıyorum. Biraz araştırayım en iyisi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir çözüm yolu buldum. (Aslında çok kolay oldu yabancı kaynaklarda herşey var :)) Ama biraz riskli olabilir. Teknik olarak riski ayarlar ve ya benzeri bir uygulama ile yapamadığınızdan kod oynaması yapmanız lazım. Bu da sistemsel hatalara sebep olabilir.

Detaylı olarak buradan ulaşabilirsiniz. ?

Son düzenleme:

BORAN44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tahminimce RAM kullanımını azaltmak için yapılmış bir kısıtlamadır. Kırk tane bildirimi nasıl biriktiriyorsun zaten? :) Heneb bir araştırma yapayım ama bunu şu ana kadar fark eden kullanıcı sayısı %1 falandır. Yani çözüm bulunabileceğini sanmıyorum. Biraz araştırayım en iyisi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir çözüm yolu buldum. (Aslında çok kolay oldu yabancı kaynaklarda herşey var :)) Ama biraz riskli olabilir. Teknik olarak riski ayarlar ve ya benzeri bir uygulama ile yapamadığınızdan kod oynaması yapmanız lazım. Bu da sistemsel hatalara sebep olabilir.

Detaylı olarak buradan ulaşabilirsiniz. ?

Linki inceledim ama bu benim isimi gormez bu anca uygulama gelistiricisinin isini gorebilir.?

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Onun dışında bir çözüm olduğunu sanmıyorum. Herşeyi anlatıldığı gibi yaparsanız bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Ben olabildiğince yardımcı olmaya çalıştım. Eğer hâlâ bir çözüm arıyorsanız Türkçe değil yabancı kaynaklardan araştırma yapın. Çok daha fazla sonuç bulursunuz.